MartinaF MartinaF komentáře u knih

Sex a jiné city Sex a jiné city Eva Urbaníková

Krátké povídky o tom, jak jsou muži různí, co se týče nejen sexu, ale i chování. Povídky jsou vtipné, někdy trochu smutné. Knihu budete mít přečtenou během několika málo večerů a určitě se nudit nebudete.

07.07.2014 4 z 5

Ztracená Ztracená Kathryn Taylor

Třetí kniha od této autorky se mi líbila. I když by se mělo jednat o erotický román, důraz je kladen spíše na příběh než na milostné scény. Je to příjemná oddechová četba a už se těším na další díl, protože autorka má ve zvyku nechávat svá díla otevřená ;-)

06.07.2014 4 z 5

Encyklopedické heslo: Láska Encyklopedické heslo: Láska Jaroslav Čejka

Sbírka pochmurných milostných básní, sem tam trochu optimistické. Týkají se většinou rozchodů a nešťastných lásek.

30.06.2014 4 z 5

Chlapectví Chlapectví John Maxwell Coetzee

Pro mě je to kniha, která neurazí ani nenadchne. Asi nejsem přiznivec tohoto stylu psaní, ale přesto v této knize mě cosi zaujalo - ta euforie a nadšení z farmy Voëlfontein a ten popis, co se na farmě děje, byl velmi zajímavý. Četla jsem Zrání a to se mi líbilo o něco víc.

29.06.2014 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Vtipné, milé, sympatické. Bridget je moje krevní skupina a jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Je sice trochu střelená, ale oblíbila jsem si ji.

24.06.2014 4 z 5

Starý král ve vyhnanství Starý král ve vyhnanství Arno Geiger

Velmi krásná kniha, která je o vztahu mezi synem a otcem, který trpí Alzheimerovou chorobou a o tom, jak je tato nemoc těžká. I přesto, že kniha není tak moc dojemná a nejde úplně do důsledků, jaké nesnáze a těžkosti Alzheimer přináší, v pozadí cítíte tu naléhavost sblížit se a navzájem si porozumět.

14.06.2014 4 z 5

Manžel v domě není pro mě Manžel v domě není pro mě Alena Jakoubková

Kniha se mi líbila, byla to taková příjemná oddechovka. Škoda jen, že ten konec byl takový krátký, určitě bych uvítala, kdyby bylo o pár stránek nebo i kapitol víc.

08.06.2014 4 z 5

Temná vášeň Temná vášeň Inka Loreen Minden

Bylo to nenáročné, milé, vtipné, lehce originální, i s příběhem. Vzhledem k tloušťce knihy ji budete mít přečtenou poměrně rychle. Já se u toho nenudila a docela se i zasmála.

26.05.2014 4 z 5

Zentangle Zentangle Beckah Krahula

Naprosto ojedinělý druh kreslení i pro antitalenty jako jsem já. Zentanglování mě chytlo a moc mě baví. Vřele doporučuji.

22.05.2014 5 z 5

Školačka Kristýnka Školačka Kristýnka Lenka Rožnovská

Velmi roztomilý příběh, u kterého jsme se při čtení bavily. Příběh je psaný jednoduše a srozumitelně a rozhodně nás velmi zaujal. Navíc musím pochválit i ilustrace, protože se nám hodně líbily. Zvláštností by mohla být barva i barva - na černém podkladu je bílý text. Určitě to nebyla poslední přečtená kniha od této autorky. :-)

21.05.2014 4 z 5

Projdeme se pohádkou Projdeme se pohádkou Zdeňka Študlarová

Na konci každé básničky jsou jednoduché úkoly, které malým dětem nebudou dělat žádné problémy.

19.05.2014 4 z 5

Medvěd, který nebyl Medvěd, který nebyl Frank Tashlin

Kdybych věděla, že jsem medvěd, ale všichni ostatní by mi tvrdili, že medvěd nejsem, asi bych brzy nevěděla, jestli tím medvědem jsem nebo nejsem.

13.05.2014 5 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Velmi zajímavá a humorná kniha. Děje zde moc není, jsou to spíše jednotlivé příhody, ale i tak se nudit nebudete. Pokud ale srovnám knihu a film, tak film se mi líbil mnohem víc.

12.05.2014 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Velmi zajímavá kniha, která se zaměřuje na spiritismus, ale hlavně především se dotýká španělské chřipky, která ke konci první světové války zahubila mnoho lidí. Kniha je určená spíše mládeži, ale i mně se příběh líbil.

25.04.2014 4 z 5

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Trochu zklamání z mé strany. Myslela jsem, že i když je to psychologický thriller, bude tam napětí, strach a podobné věci, které nahání husí kůži. Bohužel tam nic takového nebylo.

22.04.2014 3 z 5

Tygří trápení Tygří trápení Daniela Krolupperová

Hezké vyprávění o tom, jak moc je velká touha mít doma nějaké zvířátko a nemusí to být zrovna tygr.

18.04.2014 4 z 5

Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. Petra Braunová

Napínavý příběh o tom, co se může stát, když chcete někomu ublížit a jaké to bude mít důsledky. A nejen o tom je tento příběh - je také o vztazích v rodině a jak se vyrovnat s tím, že si rodič našel druhého partnera. Příběh mě vtáhl do sebe a byla jsem hodně napnutá v očekávání, jak to všechno skončí.

15.04.2014 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Kniha je prostě velmi krásná, má své kouzlo, které vás přiměje ji přečíst od začátku do konce bez dechu. Teprve na konci si vydechnete a zatoužíte po tom, aby příběh měl pokračování.

12.04.2014 5 z 5

Tajemství ostrova za prkennou ohradou Tajemství ostrova za prkennou ohradou Pavel Čech

Krásný, ale smutný příběh, který je určený především pro dospělé čtenáře.

11.04.2014 5 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Kniha vás chytne a nepustí a vy musíte číst do konce příběhu i s tím, že ji budete chtít odložit. Je to velmi silný příběh o rodině, velkých ztrátách, hladu a těžké práci, ale také o víře ve slova a pohádky a o možné naději na záchranu.

08.04.2014 5 z 5