martinaandulka martinaandulka komentáře u knih

Severská rapsodie Severská rapsodie Jiří Hanibal

Hudbu Bedřicha Smetany mám moc ráda.Tato kniha je jen romance, která možná ani neni pravdivá.Byla jsem v muzeum v Jabkenicích a podle vyprávění tam bylo 1 manželství štastné, podle knihy neee .... .Kniha na mě působila depresivně, ale napsaná čtivě.

12.11.2023 4 z 5

Zítra vyjde slunce Zítra vyjde slunce Simona Monyová (p)

Viděla jsem kdysi film Sebemilenec a tato kniha je též na téma domácí násílí.Paní spisovatelka svojí bolest psala v knihách to je tam cítit,ale něco mi tam chybělo,aby mi to více vtáhlo do děje... .

05.11.2023 4 z 5

Horečka Horečka Megan Abbott

Knihu jsem si koupila ve veliké slevě,tak nelituji, že jsem ji koupila.Námět byl zajimavý, mohl to být napínavý trhiller, ale to se nestalo, naopak jsem se nutila číst ,protože to bylo zle napsané takovou formou, přeskakování postav tak jsem nevěděla o kom je řeč... .Kniha pújde do knihobudky.

30.10.2023 1 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Audio český rozhlas.Moc hezky zpracovaná kniha a dobře namluvená,Děj se odehrává v Beskydech,které vypráví 4 generace žen z jejich pohledu,který hlavně za dřívějška byl velmi těžký.

26.10.2023 4 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Hrdinové mysteriozního thrilleru zažívají tu nejhorší noční můru v pustém regionu na pomezí slovenska-polska.Za mě je to napínavé ,nenechá mi to na pokoji dokud nečtu dál...,mě prostě styl knih pana Kariky sedí a těším se na novou knihu Hlubinu.

21.10.2023 5 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Závěrečný díl je opět skvělé,James je moudrý muž a poučil se z chyb a kocour Bob mu hodně pomohl.Moudra podle Boba jsou pro nás lidi poučný... .

17.10.2023 5 z 5

Čhávata z manéže: S romským rodinným cirkusem Amerikou třicátých let Čhávata z manéže: S romským rodinným cirkusem Amerikou třicátých let Gary G. Steele

Audio český rozhlas čte Miroslav Táborský.
Moc hezké povídání cirkusácké rómské rodiny,která měla v angažmá idiány,tuláky,kovboje a hlavně zvířata.Já jsem jako dítě milovala cirkusy a je mi líto jak se nyní cirkusům nepřeje kvůli zvířatům, které je nesmyslné,záleží kdo se o ně stará a ne kde..., a dětem se vždycky nejvíc líbily zvířata a klaun a jít do cirkusu to bylo něco.

16.10.2023 4 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Znova jsem jsi přečetla pokračování Boba a Jamese,čtenář jsi uvědomí, že dostat se na dno a na ulici je snadné a ta bezmoc,odstrčených od lidí se dostat zpátky není vůbec lehké a,že potkal Boba byla veliká výhra.Bob je bohužel v nebíčku a já mu tam děkuji za Jamese.

14.10.2023 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Poprvé jsem si knihu půjčila a byla jsem z ní nadšená tak jsem si ji pořídila.Teď jsem četla potřetí a stále mě dojímá.James jsi prošel těžkou drogovou závislostí a dostal se na úplné dno,ale houževnatostí a tím,že našel kocoura jako parťáka se mu povedlo změnit život.

07.10.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Třetí kniha ze serie a opět skvělá,okolo Josie to bude opět zamotané a kostra,která se najde zasáhne do minulosti její... .Dobře se čte a byla jsem napnutá jak to dopadne.

01.10.2023 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

(audiokniha).
První kniha od pana spisovatele a jsem nadšená.Hana se vrací k otci a vzpomíná na život v chaloupce,kterou museli opustit když se stavěla elektrárna Temelín.Poznáme jak zasáhlo obyčejný lidi když museli opustit svou rodnou vesnici a jít bydlet do paneláku,Hanin život je též plný zvratů.Mám ráda knihy ze života a obyčejných lidech.

28.09.2023 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Začátek se ni víc líbil,pak to chvíli bylo překombinované a zdlouhavé, konec byl takový zvláštní myslím Luka.

26.09.2023 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Detektivka se mi dobře četla,bylo to i chvíli napínavé.Detektiv Josie mi byla sympatická a já se těším na další díl.

21.09.2023 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Po roce jsem si znova přečetla a znovu jsem prožívala příběh Lověstické vesnice u Přerova.To co se stalo po válce ... .Smutné příběhy obyčejných lidí mi nikdy není lhostejná.

16.09.2023 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tak jsem si z opakovala Zrcadlového muže a zjistila, že jsem dost zapomněla.Moc ráda čtu Keplera jr to vždy napínavá jízda.

09.09.2023 5 z 5

Kreutzerova sonáta Kreutzerova sonáta Lev Nikolajevič Tolstoj

(Audiokniha).Pan spisovatel uměl psát,jeho díla jsou na zamyšlení s psychologického hlediska vztah mezi ženou a mužem.Hlavní vypravěč je narcis,žárlivec a psychopat,je to silné a smutné kam až může člověk zajít.... .

06.09.2023 5 z 5

Alžběta Bathoryová: Oběť, nebo vrah? Alžběta Bathoryová: Oběť, nebo vrah? Šárka Horáková Maixnerová

Velice kvalitní kniha k filmu kde se seznámíme z historií té doby,o Alžbětě Báthoryové a jejím rodu,A hlavně o filmu jak a kde se natáčelo,rozhovory s umělci včetně pana režiséra.Mám moc ráda tento film.který se opravdu povedl.

02.09.2023 5 z 5

F. L. Věk V. F. L. Věk V. Alois Jirásek

Závěrečný díl se věnuje převážně Věkova syna a vlastenců,smutné osudy na pozadí historie a válek.Opět skvěle napsané.

21.08.2023 5 z 5

Citlivost jako výhoda Citlivost jako výhoda Kathrin Sohst

Po delší úvaze a zkušenosti co mi kniha přinesla jsem změnila hodnocení.Co je pro mě plus,citlivost a jaké mám nesnáze v životě,proč druhý to nepochopí,že když cítím přetlak tak utíkám do ticha... .Ale změnit se,abych mohla žít plnohodnotný život jako většina se nekonala,ukazovala jsem knihu své doktorce a ona mi řekla,že neublíží mi,ale nepomůže.A přesně tak se stalo.Komu kniha pomohla tak je to skvělé,ale všem citlivým nepomůže záleží i na dalších okolnostech.

21.08.2023 2 z 5

F. L. Věk IV. F. L. Věk IV. Alois Jirásek

Znova jsem si uvědomila,že období sucha,extrémní zimy byli i za dřívějška,tak to samé v politice,zdražování,emigrace... .U takových knih jsi uvědomím,že je to stálý koloběh jako zeměkoule

12.08.2023 5 z 5