Martina1725 Martina1725 komentáře u knih

Lesní lékárna Lesní lékárna Markus Strauss

Šikovně a komplexně napsaná kniha o tom, kde najdeme danou rostlinu, jak ji poznáme, jaké má účinky a pak recepty z ní. Určitě něco vyzkouším. Jen je škoda, že je aktuálně kniha rozebraná a nedá se koupit. Snad bude dotisk.

19.05.2023 5 z 5

Rytmus roku s Hankou Zemanovou Rytmus roku s Hankou Zemanovou Hana Zemanová

Kniha, kterou by si měl přečíst každý. Muselo dát obrovské úsilí ji dát dohromady a je krásně členěná a zpracována. Je v ní spousta inspirace, jen mi přijde, že je z velké části autorčiným rodinným albem. Čekala jsem víc receptů, ale přes to je to poklad.

19.05.2023 5 z 5

Dokud neustane vlnobití Dokud neustane vlnobití Kristina Janů

Tahle kniha mě opravdu chytla za srdce. Čtenář s ní cestuje po krásné Francii, prožije milostné drama, romantiku a přijde si na své i ten, kdo má rád překonávání překážek a traumat. Postavy mě chytly za srdce. Kniha má mnoho rovin a to se mi na ni líbí. Jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

18.05.2023 5 z 5

Průvodce světem fermentace podle Farmhouse Culture Průvodce světem fermentace podle Farmhouse Culture Kathryn Lukas

Koho láká kvašení, rozhodně doporučuji. Velmi vyčerpávající a z knihy je cítit nadšení. Obsahuje spoustu zajímavých receptů.

18.04.2023 5 z 5

Jídlo pro duši Jídlo pro duši Táňa Havlíčková

Určitě je tam pár zajímavých myšlenek, spousta z nich už notoricky známých, ale hlavně je to osobní zpověď autorky, jak zhubla a reklama, jak rozjela svůj program na internetu.

18.04.2023 2 z 5

Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Móda a duše, aneb, Klíč k sobě Táňa Havlíčková

Určitě zajímavá kniha, jen by se dala napsat stručněji a zároveň by jí slušely dokreslující obrázky.

14.04.2023 4 z 5

Klíč k rodině aneb Manuál k dětské duši Klíč k rodině aneb Manuál k dětské duši Táňa Havlíčková

Určitě zajímavá kniha o typologii. Může každému něco zajímavého říct. Jen bych si ji představovala propracovanější. Např. u každého typu prvek a tak.

10.04.2023 4 z 5

Kurz přežití Kurz přežití Amar Ibrahim

Super kniha do každé domácnosti. Určitě si nemůžeme být jisti, kdy to budeme potřebovat. Uvažuji i o jejich kurzech. Skvělé napsaná, zajímavé, čtivé, poučné

28.03.2023 5 z 5

Kurz přežití ve městě Kurz přežití ve městě Chris McNab

Určitě stojí za to si knihu přečíst. Jen je spíš z Amerického prostředí a přijde mi trochu staršího data.

23.03.2023 4 z 5

Škola odhalení hlasu Škola odhalení hlasu Valborg Werbeck-Svärdströmová

Jasně, je těžké toto téma zrovna předat knižní formou. Oceňuji, že se o to někdo pokusil. Ale je to hodně teoretické a pokud chce lajk otevřít svůj hlas, půjde to velmi těžce.

19.03.2023 3 z 5

Poslání Poslání Julia Mossbridge

Prošla jsem knihu poctivě a udělala si všechna cvičení. Pravda, asi jsem víc čekala nějaký psychologický test, který by odhalil mé poslání. I když si jím ještě nejsem 100% jistá, cvičení mi na toto téma vrhly světlo a některá cvičení byla neocenitelná. Líbí se mi, jak se autorka dívá na toto téma z různých úhlů pohledu. Určitě nelituji času stráveného s touto knihou.

17.03.2023 5 z 5

Dýchání Dýchání Jean Hall

Kniha je malá a obsahuje celou škálu cvičení. Je neuvěřitelné, co můžeme ovlivnit dechem. Škoda, že se to neučí už na základní škole.

16.03.2023 5 z 5

Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Diana Gabaldon

Tohle není kniha na odpočinek, ty hledejte jinde. Je pro (začínající) spisovatele a poskytuje několik cenných tipů, jak psát milostné scény a jiné. Rozhodně stojí za prostudování.

15.03.2023 5 z 5

Každá bolest má svou příčinu Každá bolest má svou příčinu Milan Studnička

Inspirativní kniha, příběhy lidi i cvičení, která si může každý doma vyzkoušet. Stojí za přečtení.

08.03.2023 5 z 5

Základní kniha léčivých energií Základní kniha léčivých energií Waltraud-Maria Hulke

Zajímavý "doplněk" informací k sebeléčení. I když člověk musí brát vpotaz, že byla kniha napsaná před 30 lety.

04.03.2023 4 z 5

Magie barev Magie barev Richard Webster

Určitě zajímavé informace, zábavně naučné, ale ne vše bych použila.

04.03.2023 4 z 5

Poselství barev Poselství barev Jan Palouček

Určitě jsem ráda, že jsem si ji přečetla, je v ní pár zajímavých informací a myšlenek. Ovšem dost mě unavovalo autorovo moralizování o lidech, jak upadají, jak je příroda zničená a svět jde do háje. Ano, je dost možné, že má pravdu, ale tohle do tohoto tématu nepatří. Navíc, když někdo tak moralizuje, měl by přijít i s nějakým řešením a to se nestalo.

02.03.2023 3 z 5

Jaguáří moudrost: mayský kalendář Jaguáří moudrost: mayský kalendář Kenneth Johnson

Pro někoho, kdo se zajímá o Majský kalendář je určitě tato kniha přínosná. Na druhou stranu k výpočtu znamení není dostačující. Můžete vypočítat znamení pro člověka, který se narodil v roce 1900,ale pro nové děti, narozené třeba v roce 2020 už kniha kalendář neobsahuje. Konci v roce 2012. Že by tím chtěl něco autor naznačit?

26.02.2023 2 z 5

Magie barev - Kniha o léčivé moci barev a jejich působení na tělo, duši i ducha Magie barev - Kniha o léčivé moci barev a jejich působení na tělo, duši i ducha Waltraud-Maria Hulke

Příručka je zajímavá a i když už je celkem staršího data, našla jsem v ní zajímavé podněty.

25.02.2023 5 z 5

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Zajímavý pohled na svět a na výchovu, probraný ze všech stránek. Jen trochu váhám, zda to opravdu funguje všude. Každopádně knihu doporučuji všem rodičům.

20.02.2023 5 z 5