Martin_Happy Martin_Happy komentáře u knih

Granada - Dakar ´96 Granada - Dakar ´96 Josef Vrátil

Skvělý popis tohoto ročníku. Vážně mě to strhlo. Mělo to jen jednu vadu. Aby Loprais vyhrál...

14.01.2012 5 z 5

Okolnosti smrti S. H. Okolnosti smrti S. H. Max Bubakoff (p)

ta kniha není špatná jen pro to, že nemá čísla stránek. Ona podle mne vůbec není špatná. Ale zase mi nepřišla ani dokonalá. Co mi ale připoměla velmi, byl film Zkurvená noc. Vzajmený propletenec příběhů (tedy spíš průse... průšvihů) hlavních hrdinů je zde propleten tak efektně, že jsem se občas špatně orientoval. To byl u filmu klad, protože tam si člověk pamatoval postavy podle ksich... podle obličejů. Pardon, ale těsně po přečtení slušné výrazy nejsou to první, co se vám nas.... nacpe do hlavy.

10.01.2012 3 z 5

Jirka postrach rodiny Jirka postrach rodiny Richmal Crompton

Dodnes si pamatuju, když sem to četl poprvé. Ta nemoc utekla ani nevim jak

Výstup na Eiger Výstup na Eiger Ota Pavel

Pro mne to nejlepší, co sem od Pavla četl. Tyto povídky se mi líbily a moc. Dokonce více než autobiografické opěvované ody na Berounku

05.01.2012 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Člověku až skoro chyběly Bradavice. A když se Ron zachová jak pitomec, máte chut skočit do knihy a nafackovat mu.

05.01.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihy o Harry Potterovi mají jednu pro mne úžasnou vlastnost. Když je čtu poprvé, tak je čtu tak dlouho, dokud je nedočtu. (tady to bylo jedno odpoledne až do večera. Ovšem podruhé a potřetí, když už víte, co se stave, tak už to s Vámi tolik nezamává.

První díl s odstupem hodnotím velmi dobře. Když si vemu jak na mne působil ve správném věku, tak mu toho není moc co vytknout. Přesto s odstupem, první dva díly jsou pohádkovité. Když jsem nedávno ve druháku na V3 dal všech sedm knih za sebou, tak jak mají bejt, tak sem se vyloženě těšil, až konečně přelouskám první tři knihy

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Pro mne nejoblíbenější Verneovka.

Dočkáme se maturity Dočkáme se maturity Karel Štorkán

V antikvariátu jsem do knihy nahlédl a zaujala mne. Bohužel jsem asi koukal zrovna na to nejzajímavější. Zbytek knihy mne totiž tolik nenadchl

05.01.2012 3 z 5

Rychlé šípy 5. Rychlé šípy 5. Jaroslav Foglar

Úvodní povídky (Bez klubovny-Na omylu) později zpracoval Foglar ještě několikrát v jiných knihách.

Rychlé šípy 1. Rychlé šípy 1. Jaroslav Foglar

Jak to všechno začalo, aneb černí jezdci, šmejkalova ohrada a závod v běhu o vlajku. Je to prostě klasika, kterou by každý čech měl asi znát

Modrá rokle Modrá rokle Jaroslav Foglar

Asi moje nejoblíbenější. Takovou rokli bych chtěl navštívit

05.01.2012 5 z 5

Historie Svorné sedmy a Nováček Bubáček píše deník Historie Svorné sedmy a Nováček Bubáček píše deník Jaroslav Foglar

Svorná sedma je klasickou, byť tenkou Foglarovkou. Nováček Bubáček je pak odzbrojující povídková část, u které se hodně nasmějete.

05.01.2012 5 z 5

Pěkné, strhující a napínavé. Co víc od takto zaměřené knihy chtít? Snad jen čtvrtý díl

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Asi nejslabší, co sem od Browna zatim četl. Možná ale proto, že lokace mi nebyly tak blízké a známé jako Paříž a Řím. Ale prostě podtrženo a sečteno. líbila se mi ještě o chlup méně, než Digitální pevnost.

Jinak pod druhý odtavec pajonka se podepisuji!

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Jako malej sem tuhle knížku měl hodně rád. Nechápající rodiče, přísní učitelé a dobře myšlené skutky, které byly posléze posouzeny jako lumpárny a trestány. Jak já tohle jako dítě znal

05.01.2012

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Moje absolutně nejoblíbenější kniha. Mohl bych jí číst pořád. A nenudil bych se. Donutila mne i jet do Berlína a do toho města se zamilovat

Zlaté Hory Zlaté Hory Jaroslav Rudiš

Nedá se říci, že rozuzlení příběhů je nečekané. Spíš naopak. Ale stejně vás to nějakým zvláštním způsobem zaujme

Hlavní nádraží Hlavní nádraží Jaroslav Rudiš

Podle mne je to nejzajímavější díl z celé triologie. Dějově mne upoutal rozhodně více, než předchozí i následující

Alois Nebel Alois Nebel Jaroslav Rudiš

Velmi pěkný komiks, o kterém neska mluví všichni. A to jen proto, že je tu nový film. Ale mě se to prostě líbilo a četlo se mi to dobře. A ty cizojazyčné výrazi mi dodaly trochu autenticity

Aleš a spol. Aleš a spol. Vojtěch Steklač

Knihy -a spol.- sem objevil až dodatečně. Doma sem měl klasické Boříkovy lapálie, ale pak sem v knihoně objevil svazky a spol. a hodně sem se nasmál u nových příběhů. Opravdu pěkná kniha