Zlaté Hory

Zlaté Hory https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7268/bmid_zlate-hory-QrF-7268.jpg 4 82 9

Alois Nebel série

< 3. díl

Opuštěná železniční trať. Zlato schované pod horami. Mraky nasáklé deštěm. Polský vrah na útěku, hledající svého otce. Závěrečný díl komiksové trilogie je asi úplně nejtemnější a nejsyrovější. Děj se přesouvá zpátky do hor, kde se nelítostná minulost Sudet prolne se syrovou současností. Do života Aloise Nebela zasáhne velká povodeň a konečně i velká láska.... celý text

Komiksy , Literatura česká

Vydáno: , Labyrint

Ronnie68
03.03.2023 3 z 5

Poslední díl trilogie ... děj to mělo (I dramatickou vložku s povodněmi) ... a šťastný konec ...

puczmeloun
06.01.2023 3 z 5

Tohle jsem pravda nečekal. Je to mnoho let, co jsem potkával stripy s Nebelem v Respektu. Nedávno jsem však narazil na komiksově zpracovaný Zámek, který mě autorem kresby dovedl zpět sem. A já jsem překvapen, jak je to jiné (nebo jak moc si dávného Nebela nepamatuji). Nečekal jsem zapojení mysteriózna/fikce, tolik přeskakování, drsňáren i vtípků. Je to zajímavé, historicky přesně trefující se do sudetských nešvarů, a pak zase poťouchle vtipkující nad blbinami. Graficky strohé, ale někdy si zase hrající s mnoha panely. Textově krotké a někdy se zase rozjíždějící rychlostí záchvatů historie z Winterbergovy poslední cesta. Zajímavé, má krevní skupina to ale úplně není...

n.ezn.amy
10.12.2022 4 z 5

Závěrečný díl, kdy Alois Nebel se odstěhuje do opuštěného domku ve Zlatých Horách, kdy vyjde najevo působení Wachkova otce, kdy určité geny přejdou i na syna. A dočká se Alois své Květy? Krásně pochmurný příběh, který důstojně zakončuje celou sérii

Tomas@S
12.04.2018 3 z 5

Co dodat k tretimu dilu? Asi nic. Stale je to ten temny smutny pribeh jako v predchozich dvou dilech. Spis nez zapletka se mi libi celkova ta atmosfera. Nicmene je to pro mne stale spise zajimavost nez uplna oblibenost.

Mijagi
28.02.2018 4 z 5

V závěrečném dílu autorům již lehce dochází dech. Děj je místy zbytečně moc překombinovaný, přesto si ale komiks ponechává svoji nezaměnitelnou atmosféru. Z pražského Hlavního nádraží se vracíme zpět na Jesenicko, tentokrát do Zlatých Hor s lesy provrtanými dávnou hornickou činností a s lidskými charaktery pokřivenými pohnutou historií dvacátého století (tok událostí, který se krajem prohnal, perfektně symbolizuje místo podnikání Wachkova otce – dnes autocamping, dříve gulag a ještě dříve koncentrační tábor). Tím vším se jako růžová stužka vine lovestory mezi Květou a Lojzou a jako temná šňůra příběh pana Němého. Více takových komiksů či prózy z oblasti českého příhraničí.

MildeZ
08.02.2016 5 z 5

Jako vždy tento komiks stejně jako předchozí jeho díly nemá chybu ;-)

Gahanka
29.04.2012 3 z 5

Konec mě dost rozesmál. Celou dobu jsem čekala na něco mimořádného a ono to nepřišlo. Škoda.

valda
05.01.2012 4 z 5

V posledním díle trilogie získá Alois dům ve Zlatých horách a dojde k docela překvapivým rozuzlením příběhů z předcházejících dílů. Tenhle díl je asi takový nejtemnější, nejsilnější, tak se mi líbil asi nejvíc.
Prý existuje, kromě filmu, taky souborné vydání kompletní trilogie, které obsahuje alternativní konec, nečetl jsem, ale prý není moc o co stát.

Martin_Happy
05.01.2012 5 z 5

Nedá se říci, že rozuzlení příběhů je nečekané. Spíš naopak. Ale stejně vás to nějakým zvláštním způsobem zaujme