mart.hofmanova mart.hofmanova komentáře u knih

Don Juan / Lakomec Don Juan / Lakomec Molière (p)

Molière je skvělý autor dramatu. Oba příběhy se četly dobře.
Zaujala mě i předmluva od Vladimíra Bretta.

08.10.2016 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Místy mi přišel děj nedotažený, ale jinak skvělý příběh.

11.09.2016 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Úžasné zakončení celé série.

26.06.2016 5 z 5

Bídníci (zkrácená verze) Bídníci (zkrácená verze) Victor Hugo

Dokonalost sama. Konec mě dojal víc než mnohé jiné knihy. Určitě doporučuji. Nejde jen o 'nudnou klasiku'.

11.06.2016 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Naprosto dokonalý a smutný příběh. Umí chytnout za srdce.

08.05.2016 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Podle mě jeden z nejlepších příběhů vůbec. S napětím i vtipem.

23.04.2016 5 z 5

Něco na knížce je, ale nedokážu přesně říct, co. Její základ a hlavní motiv oceňuji, ale něco mi v ní chybělo. Také mi přijde, že se s některými věcmi dost opakuje.. Ale to je jen můj názor.

19.03.2016 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Líbilo se mi, že je v příběhu hodně zvratů a překvapení. Film jsem sice viděla už dřív, ale jsem ráda, že jsem četla i jeho knižní předlohu.

24.01.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je prostě klasika. Některé básně se mi hrozně moc líbí a některé trošku méně. Mými nejoblíbenějšími jsou Svatební košile a Zlatý kolovrat. A Vodník.

24.12.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ze začátku se mi zdálo že je Malý princ přeceňované dílo, ale po přečtení několika stran jsem názor změnila. Je to mnohem víc než knížka pro děti.

10.12.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Naprosto úžasný!

10.10.2015 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Kniha je skvěle napsaná, spolehlivě pobaví a zaujme. Ten konec se mi sice nelíbil, ale jsem ráda, že jsem ji četla. Určitě doporučuju. :-)

25.05.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha mě bavila, děj mi chvílemi přišel predvidatelny, ale to se pak rychle změnilo. Líbílo se mi, že v ní bylo naprosté minimum dlouhých popisů místnosti, budov, oblečení... Příběh odsýpal a byl originální. Proto nemůžu než dat 5*. Určitě si brzy přečtu i další díly.

25.05.2015 5 z 5