markyticka markyticka komentáře u knih

Únik Únik Daphne du Maurier

Knihu jsem četla už několikrát. Vždy mne znovu vtáhne do děje, při čtení mám chuť rozběhnout se do francouzovi zátoky a odjet na Rackovi za hranice všedních dní a už se nevrátit...

07.04.2020 4 z 5

Osada Osada Kir Bulyčov (p)

Milovala jsem jeho Alenku z planety Země. Jeho Osada mne ale dostala, nešla odložit, musela jsem ji dočíst. Zajímavý příběh i svět, ve kterém se odehrál.

Pokud přijde zítřek Pokud přijde zítřek Sidney Sheldon

První kniha, kterou jsou od S.Sheldona četla. Okamžitě mne chytla. I podruhé jsem z ní byla nadšená. Až konečně budu mít knihovnu a vybalím knihy ze sklepa z krabic, chystám se na ni potřetí. Žádná jiná kniha od tohoto autora mi nepřišla lepší, i když některé byly také hodně dobré.
Kniha o tom, jak se může během chvilky život obrátit o 180 stupňů a že je dobré neztratit hlavu a zkusit s tím něco dělat. A že někdy pomsta může být sakra sladká :)

Garfield bere vše Garfield bere vše Jim Davis

Garfielda se nemohu nabažit, stripy se dají číst stále dokola, vtipy v nich jsou vtipné i po letech. A vázaná kniha je lepší na uchování než sešity, které obsahuje. Přijde mi to i lépe vytištěno :)

Stará zahrada Stará zahrada Stanislav Struhar

Krátká sbírka básní - přijde mi dost depresivní - sebevraždy a úmrtí a ztráty lidí, ...
Jako malé dítě

v tichosti
nohama jsem
zakopal

05.04.2020 3 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Příběh se mi líbil, i styl jeho vyprávění. Tentokrát sexem jen tak lehce ochuceno, což mi vyhovovalo víc než u druhé knihy série s Koskem, kde to bylo obráceně - hodně sexu, kulhající děj. Snad bude i nějaké pokračování...
Zbývá jen otázka, co Kotletovi udělala Ostrava, že opět nepřežila...

04.04.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Příběh částečně podle skutečné události mne zaujal, autor i překladatelka odvedli dobrou práci - čte se to lehce. Těším se na další knihu.

01.04.2020 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Krásná a čtivá kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Zaujalo mne propojení příběhů tolika existencí a amerického krutého vězeňského prostředí.

01.04.2020 5 z 5

Z první ruky Z první ruky Jeffrey Eugenides

Hledala jsem knihu s obálkou, která by se mi nelíbila a tato kniha vyhrála, asi proto, že oranžovou ráda nemám a broskev mi bez znalosti obsahu přišla zbytečně vulgární. Nevím proč. Každopádně obsah mne mile překvapil a povídky se četly lehce. Některé příběhy by šlo jistě i pro knihu. Bavilo mne to.

30.03.2020 4 z 5

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

Kniha mě chvílemi neuvěřitelně bavila a chvílemi dost nudila, četla jsem vydání z roku 1984, přemýšlela jsem, jestli to novější vydání není trochu upravené a tím není čtivější. Pobavil mne i doslov a pozn. překladatele. Chvílemi jsem při čtení měla pocit, že jsem určitě musela vynechat pár stránek... Ale prolistování zpět nepomohlo. Prostě si to vyprávění někam přeskočilo bez dokončení předchozí myšlenky...

28.03.2020 3 z 5

Dar Dar Louise Jensen

Zajímavé téma buněčné paměti orgánů od dárce. Chvílemi mne to nebavilo, chvílemi ano, byla jsem zvědavá, jak to s dárkyní bylo - co ji potkalo. Neurčitý a nedotažený konec mne zklamal. Dala bych tak 2,5 hvězdičky...

21.02.2020 2 z 5

Chaloupka na vršku Chaloupka na vršku Šárka Váchová

Kniha se mi líbila, i když večerníček vůbec neznám.

01.02.2020 4 z 5

Pandemie Pandemie Robin Cook

U knihy z prostředí patologie se člověk občas může zasmát i nahlas. Příběh mne bavil, i zapojení nových technologií z biomedicíny. Jen rozuzlení na konci bylo nějaké rychlé a čekala jsem ještě nějakou akci.

30.01.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Příběh je chytlavý a čtivý, má spád, žadné záseky, od půlky knihy už se těšíte, až ji dočtete a dozvíte se, kolik lidí přežije.

26.01.2020 4 z 5

Helix - I ty budeš nahrazen Helix - I ty budeš nahrazen Marc Elsberg (p)

Kniha je velmi čtivá, bála jsem se opakování motivů u autora, ale byl to opět jiný příběh než v předchozích knihách. Bavilo mne to moc, i když mne to nevyděsilo tolik, jako Blackout.

19.01.2020 4 z 5

Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána Dominik Landsman

První kniha byla na čtení lehčí, čtivější. Jsem ráda za pokračování příběhu, jen v něm bylo trochu moc propojení na reálný svět - Amazon, Alza, Babiš, věštkyně Jolanda, ... To mi čtení dost stěžovalo. Navíc se bojím, že díky to ubere té knize kredit v budoucnosti - dnes už taky málo kdo pochopí polistopadové hlášky a vtipy.

19.01.2020 4 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Knížka je útlá, přečíst se dá během odpolední ķávy. Čte se snadno, i když se to nedá nesrovnávat se smutným osudem autorky. Psychické nátlaky a násilí i ta dlouhá neschopnost utéci... Konečné řešení však narozdíl od skutečnosti bylo docela trefné.

31.12.2019 3 z 5

Četla jsem i původní verzi a tehdy se mi líbila - dvě útlé knížky od pana Kyši. Trochu mne překvapilo, že tato spojená kniha, i když upravená, je o tolik širší. Než jsem si knihu pořídila, zeptala jsem se, o kolik se liší, přišla mi odpověď, že jsou z 90% shodné. Ale řekla bych, že se mi to četlo lépe a jednodušeji a stále mne to bavilo :)

30.12.2019 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Do knihy jsem se nemohla dlouho začít a prokousat se jí mne stálo značné úsilí. Ale nelituji. Zajímavé srovnání a vnímání náboženství, zajímavý pohled do Indické ZOO, zajímavá plavba a zajímavé bylo i vyústění, přesto nevím nevím, jestli bych to doporučila jako - jo, to je ta kniha, kterou si musíte přečíst.

30.12.2019 4 z 5

Snář Ostraváka Snář Ostraváka Stavitel Stavařský

Přečteno v rámci čtenářské výzvy, žánr humor - to je vtip? Nestojí to ani za půl hvězdičky.

29.12.2019 odpad!