Marky.F Marky.F komentáře u knih

Útok na Atlantidu Útok na Atlantidu Greg Donegan (p)

Ačkoli se stylem psaní a střídáním časových linek tento díl příliš nelišil od prvních čtyřech, na tomto se mi časová linie v minulosti zdála až zbytečně podrobně popsaná. Kromě toho mi přišlo, že narozdíl od ostatních dílů se nevyřešila žádná důležitá nová záhada a s celkovým dějem se příliš nepohlo dopředu, naopak se pouze celý díl zabýval tím, jak vyřešit problémy z dřívějška. Asi nejslabší díl ze série, ale i tak nebyl špatný.

28.03.2014 4 z 5

Bitva o Atlantidu Bitva o Atlantidu Greg Donegan (p)

U posledního dílu série mě trochu mrzelo, že nebylo věnováno více času dějové linii současnosti a méně jiným časovým osám. Také bych asi uvítala, kdyby byl závěr trochu delší a podrobnější, ale všechny záhady byly vysvětleny, takže (dle mého názoru) trochu zahuštěný konec nebyl problém. Každopádně jak poslední knížka, tak celá séria byla fajn a doporučuji si přečíst:)

28.03.2014 4 z 5

Proklej svítání Proklej svítání Karen Chance

Dle mého názoru zatím nejlepší knížka v sérii. Velice vtipná a nabitá dějem:)

27.12.2013 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Tato knížka se mi moc líbila. Bylo to něco, u čeho jsem se kolikrát zastavila a popřemýšlela nad obsaženými myšlenkami a úvahami, což u knih vždy ocením. Příběh byl zajímavý a bylo fajn se podívat i do života jiných postav.

13.11.2013 5 z 5

Navždy mrtví Navždy mrtví Charlaine Harris

Nevím čím to, ale tentokrát mě kniha moc nechytla. Možná to bylo tím, že předchozí knihy jsem četla víceméně před rokem, takže nadšení stihlo poněkud opadnout. Ale na oddech fajn knížka, ačkoli si myslím, že předchozí díly byly lepší.

13.11.2013 3 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Pro mě velké zklamání. Knížku jsem začala číst s tím, že mi bylo dopředu jasné, jak bude děj probíhat a jak kniha skončí, ale říkala jsem si, že jako oddychovka by to mohlo být fajn. Ještě první půlka docela ušla, ale čím víc se příběh blížil ke konci, tím mi přišel hloupější. Děj mi přišel prázdný, moc událostí se tam nedělo, jen samé přeslazené a trochu strojené dialogy a úvahy hlavních postav. Hlavní hrdinka mi občas přišla, že se chová a smýšlí poněkud hloupě a nelogicky. A hlavně jsem čekala, že kniha bude napsaná mnohem vtipněji, což se bohužel nestalo.

02.11.2013 1 z 5

První knížka, u které mě při jejím čtení napadlo, že to je opravdu něco, čemu se dá říkat DÍLO. A to určitě zdaleka ne jen kvůli její obsáhlosti. Příběh je čtivý a místy velmi napínavý. Až do konce jsem nevěděla, jak to vlastně dopadne a když jsem to zjistila, velmi příjemně mě to překvapilo. A po dočtení mi najednou přišlo líto, že už nemám dál ke čtení další část příběhu Edmonda Dantese. Přece jen knížka je to dlouhá, člověk si na ní za tu dobu docela zvykne:)

22.09.2013 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Knihu jsem si přečetla až po tom, co jsem viděla film, který mě nadchnul. Myslela jsem si, že když je film tak pěkný, tak kniha bude ještě lepší, ale bohužel mě zklamala. Příběh byl pěkný, ale způsob zpracování mě moc nechytnul.

10.08.2013 3 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Pěkná oddychová knížka, občas jsem si i zasmála:)

10.08.2013 3 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Jedna z mých nejoblíběnějších knih. Představa budoucnosti v této knize mě naprosto nadchla (jestli se to o takto pesimistické představě budoucnosti dá říct) hlavně proto, že mi přijde až děsivě reálná. Četla jsem ji už téměř před rokem a ještě teď si na ni občas vzpomenu (asi proto, že ji doporučuji prakticky na potkání:)). Občas když se porozhlédnu kolem sebe, tak mě napadne, že už se nám tato budoucnost pomalu blíží. Člověk si po přečtení této knihy uvědomí hodnotu knih a umění číst a psát, které dnes bereme jako samozřejmost. Knížka dává plno nápadů k zamyšlení a úvahám a co se mě týče, tak také chuť číst víc a víc knížek klidně i jen proto, abychom takovouto budoucnost co nejvíce oddálili:)

23.07.2013 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Naprosto úžasná kniha s výborným námětem a geniálně napsaná. Krásná ukázka toho, jak inteligence může zcela změnit lidskou osobnost. Knížka rozhodně dává hodně podnětů k zamyšlení, ještě spoustu dní po přečtení jsem jí nemohla dostat z hlavy. Jednou si jí určitě ráda přečtu znovu.

23.07.2013 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Na jednu stranu pěkná ukázka "vývinu civilizace", bylo hezky vidět ten přechod z civilizovaných chlapců na tlupu divochů. Na druhou stranu mi první polovina knížky přišla nudná a druhá poněkud přitažená za vlasy, neboli spíše vyhnaná do extrému. Ty extrémy mě tak vykolejily (pořád jsem si ke konci říkala, že to je už trochu moc), že jsem knížku dočítala spíše jako text, který si autor vymyslel, než jako příběh, což se mi u knížky stalo poprvé. Ale i tak jsem ráda, že jsem ji přečetla, byl to pěkný námět k přemýšlení.

23.07.2013 3 z 5

Konec Věčnosti Konec Věčnosti Isaac Asimov

Dle mého názoru naprosto skvělá kniha s výborným námětem, ze kterého bylo na počet stránek knihy vydolováno opravdu maximum. Příběh byl zajímavý, stále odpovídal na otázky, které z děje plynuly a pokládal nové. Ačkoli jde o cestování v čase, vše bylo dobře popsané a v ději jsem se neztrácela. Určitě stojí za přečtení.

20.03.2013 5 z 5