markettH markettH komentáře u knih

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Skvělá kniha. Bavila jsem se a v mnoha myšlenkových pochodech jsem se s Bridget našla ;-). Kdo se chce zasmát, neudělá chybu, když sáhne po tomto příběhu.

01.08.2017 4 z 5

Štěstí (10 povídek) Štěstí (10 povídek) Jiří Stránský

Pokud si někdo přečte tuto knihu s vědomím, že se jedná o příběhy opravdových lidí, kteří existovaly, tak nemůže říct: "Dřív bylo líp, za komunismu všichni měli práci atd."Pro takové by měla být četba podobných povídek povinností.

01.08.2017 5 z 5

Oblouk Oblouk Jiří Stránský

Mám ráda knihy Jiřího Stránského a Oblouk není výjimkou. Škoda jen, že příběhy jednotlivých a zajímavých postav více nerozvedl. Avšak nezabránilo mi to knihu přečíst minimálně třikrát :-)

01.08.2017 4 z 5

Filipova dobrodružství Filipova dobrodružství Jacques Breuil

Jedna z mých prvních, která je a bude stále schovaná, i když v trochu jiném stavu než byla rozbalena pod vánočním stromečkem :-).

30.07.2017 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Nikdy mě nepřestane udivovat genialita Čapkových her :-). To jsem ji pouze četla, neumím si ani představit, jak by vyzněla v podání kvalitních herců na prknech, které znamenají svět :-). Karel i Josef Čapkovi patří k elitě národa a můžeme být na ně náležitě hrdí :-).

29.07.2017 5 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Kniha nám osobitým způsobem napomáhá, abychom nezapomněli na zrůdnosti, co se děly. Příběhy lidí v komiksové formě by se měly stát pomůckami učitelů dějepisu.

29.07.2017 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Tuto knihu jsem měla v povinné četbě k maturitě. Zpočátku jsem k ní přistupovala s nejistotou, jestli nebudu muset všechny stránky pouze přetrpět, ale přišlo příjemné překvapení. Garpa jsem zhltla a všem ji doporučuji :-) Jen je škoda, že příběh uplyne až příliš rychle.

27.07.2017 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Při čtení jsem se bavila od první stránky až do té poslední :-D Výborný mi přišel i divadelní záznam vysílaný v TV, což se mi často nestává :-)

27.07.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Neobvyklý námět v románové formě. V současné době nakladatelství chrlí knihy s podobnými tématy, a tak byly Žítkovské bohyně příjemnou změnou. Pouze některé doslovné opisy ze spisů mi přišly zdlouhavé.

27.07.2017 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Srdcová záležitost :-). S knihami J.K.R. pomalu dospívám - od HP, přes Prázdné místo až k detektivovi Cormoranu Strikovi.

23.07.2017

Doktor vězeňských věd Doktor vězeňských věd Renata Kalenská

Rozhovor s vynikajím spisovatelem Jiřím Stránský. Jeho zásady, humor, tolerance, vlastenectví a schopnost odpouštět by měly být vzorem nám všem.

Zdivočelá země / Aukce Zdivočelá země / Aukce Jiří Stránský

Jeden z mých nejoblíbenějších románů a autorů :-). Každý máme knihu, ke které se celý život vracíme, a tato je ta má. Každá knižní novinka Jiřího Stránského skončí v mé knihovně právě díky Zdivočelé zemi.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Napínavá kniha s rychlým spádem. Nikdy by mě nenapadlo, že budu stát na straně agenta statní bezpečnosti SSSR. Styl psaní T.R.Smithe mi sednul a příběh jsem zhltla jedním dechem.

Soukromí Milady Horákové Soukromí Milady Horákové Michaela Košťálová

Knihu jsem dočetla jen z donucení :-( Život Milady Horákové byl zajímavý, ale bohužel autorka téma příliš dobře nezvládla a nic nového nepřinesla :-(

23.07.2017 2 z 5

Vraždy české aneb Neznámé případy strážmistra Arazima Vraždy české aneb Neznámé případy strážmistra Arazima Jan Žáček

Knihu jsem nedokázala dočíst a to se mi stává zřídkakdy :-(

23.07.2017 1 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

O organizaci Lékařů bez hranic se zajímám již dlouho a tato kniha poutavě popisuje zážitky jednoho odvážného lékaře, který se rozhodl odjet pomoci a vzdal se vymožeností středu Evropy. Dobře a autenticky napsáno.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Celá trilogie dokázala neuvěřitelně zaujmout a nelituji času strávený s Mikaelem, Lisbeth a dalšími. Všem, kteří se rozhodují, zda si mají Milénium přečíst, vřele doporučuji..... Avšak hrozí zvýšené riziko závislost :-)

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Úžasný vstup do světa detektivek Agathy Christie. Knihu jsem odložila až když jsem zjistila, kdo je pachatel/ka/é :-)