MarkétkaD MarkétkaD komentáře u knih

Knihomol Knihomol Stefan Zweig

Krátká a velmi čtivě napsaná povídka o životě jednoho malého, ale duchem velkého člověka, který si chtěl pouze žít ve své bublině...

27.10.2022 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Víkendová knížka. Velmi čtivá. Ačkoliv jsem tušila, jak příběh dopadne, hltala jsem ho očima. Dle mého povinná četba. (Já ji četla dvakrát a doma rozhodně zůstane.)

Jak může ovlivnit život mladého studenta Pavla náhodné setkání s vystrašenou židovskou dívkou? Příběh odehrávající se v Praze za protektorátu.

11.10.2022 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Dojemný příběh velké lásky.

16.09.2022 4 z 5

Přečteno na doporučení mého okolí. Ze začátku se kniha četla trošku těžko, než jsem se pořádně začetla. Hlavní postava zažívá v průběhu života jednu neskutečnou situaci za druhou. Zdá se, že se ničeho nebojí. Takový samorost, který si vždy stojí za svým. Velmi mě to bavilo.

16.09.2022 4 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Kniha je velmi čtivá a poučná, hodně jsem si z ní vzala do života. Povinná četba.

16.09.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha se v podstatě četla pěkně a rychle. Taková víkendovka. Nápad na příběh velmi hezký. Ale podle mě by si zasloužil lepší zpracování. V první třetině jsem si tipla závěr a bylo to tak.

16.09.2022 3 z 5

Poutníkův dar Poutníkův dar Andy Andrews

Mlska na víkend. Velmi pěkně se četla, poučná, zajímavý a poutavý příběh. Od A. A. Jsem četla už Ten, který si všímá. A opět nezklamal. Seberozvojová.

16.09.2022 5 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Přečetla jsem od Agathy mnoho příběhů. Nicméně tento byl naprosto jiný a vymykal se jejímu stylu psaní. Dvě třetiny knihy byly poklidné a já už jsem začala být nervózní, že se snad nestane žádný zločin. Pak nastal zvrat a neuvěřitelný hororový závěr. Perfektní. Doporučuju.

15.09.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Ze začátku se mi kniha trošku hůře četla, ale stylu psaní jsem rychle přivykla a bavila mě více a více. Na začátku jsem si říkala, že dvojku si určitě nepřečtu. Na konci jsem se nemohla dočkat, až budu mít dvojku v ruce. Doporučuji !!

05.04.2022 4 z 5

Moje první kniha od Ládi. Velmi poutavá, plná příběhů a komických i komplikovaných situací. Krásně se četla. Určitě si přečtu časem další.

05.04.2022 4 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Na tuto knihu jsem narazila náhodou v antikvariátu. Musím říct, že jsem se od ní nemohla odlepit. Je to smršť neuvěřitelných událostí od začátku do konce. Čtenář se nenudí ani minutku a naopak je stále v údivu. Vyvolává emoce. Po přečtení jsem si nutně musela dva dny pouštět Edithiny šansony. Rozhodně nejlepší a nejdetailnější životopis, co jsem kdy četla. Rozhodně doporučuji !!

05.04.2022 5 z 5

Byl jednou jeden Vlasta Byl jednou jeden Vlasta Ivan Černý

I přes starší rok vydání se knížka bezvadně četla. Čtenářům, kteří mají rádi Buriana a jeho filmy určitě doporučuji.

28.12.2012 4 z 5

Odvrácená strana půlnoci Odvrácená strana půlnoci Sidney Sheldon

Úžasně čtivá kniha. Závěr má rychlý spád, opět hra právníků plná zvratů....

28.12.2012 5 z 5

Cesta kolem Austrálie za 80 dní Cesta kolem Austrálie za 80 dní Radoslav Folwarczny

Knihu jsem dostala dárkem a je opravdu báječná...Jako bych po té Austrálii sama cestovala :)

12.12.2012 5 z 5

3x Hercule Poirot 3x Hercule Poirot Agatha Christie

Mám ráda Hercula, kniha byla dobrá. Až na povídku karty na stole, kde jsem se málem unudila, když se všechno točilo kolem bridže... kdo přečetl, jistě ví o čem píšu...

12.12.2012 3 z 5

Hněv andělů Hněv andělů Sidney Sheldon

Moje první kniha od Sheldona..Přečtená téměř jedním dechem...

12.12.2012 5 z 5