marketa3815 marketa3815 komentáře u knih

Pohoršovna Pohoršovna Daniela Fischerová

Naši devítiletou dceru knížka moc nebavila a dává jen 3 hvězdičky. Myslím, že 90% vtipů vůbec nerozuměla. My s manželem jsme se naopak bavili velmi a dáváme plný počet. Pro devítileté děti to prostě není.

21.04.2024 3 z 5

Alma a Svět obrazu Alma a Svět obrazu Lucie Paulová

Devítileté dceři se celkem líbilo, i když míň než Elvíra, strašidlo z kontejneru. Líbil se jí dobrodružný příběh, historické pozadí ji nezajímalo a neocenila ho.

21.04.2024 4 z 5

Zlodějíček z pátých hradeb Zlodějíček z pátých hradeb Ilka Pacovská

Naše devítiletá dcera doposlouchala jen do poloviny, pak se to prý zvrtlo v nesnesitelnou nudu a strašnou blbost, takže druhou půlku už poslouchat nechce a přeskočila rovnou k dalšímu dílu.

14.04.2024 2 z 5

Sesterstvo ve Snové říši Sesterstvo ve Snové říši Lucie Hlavinková

Devítiletou dceru tenhle díl bavil víc než první a třetí, zatím nejvíc ze všech. Poprvé mě nutí, abych si přečetla taky. Tak asi pro devítileté holky dobré.

10.04.2024 5 z 5

Kočkopes Kvído Kočkopes Kvído Miloš Kratochvíl

Četla naše devítiletá dcera, knížka se jí líbila, jednu hvězdičku strhává, protože je to prý pro menší děti.

04.04.2024 4 z 5

Ostrov přeludů Ostrov přeludů Emily Rodda (p)

Četla naše devítiletá dcera, první série prý byla lepší, autorce podle ní dochází nápady, ale i tak to stačí na 4*.

31.03.2024 4 z 5

Jeskyně strachu Jeskyně strachu Emily Rodda (p)

31.03.2024 4 z 5

Průvodce ztracených Průvodce ztracených Ilka Pacovská

Devítileté dceři se opět líbilo hodně a hned se pouští do poslechu dalšího dílu.

24.03.2024 5 z 5

Sesterstvo a nejoblíbenější barva na světě Sesterstvo a nejoblíbenější barva na světě Lucie Hlavinková

Četla naše devítiletá dcera a celkem se jí to líbilo, takže asi bude pokračovat i v dalších dílech.

16.03.2024 4 z 5

Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola Lucie Hlavinková

Četla naše devítiletá dcera. Přečetla během chvilky, celkem to prý ušlo, ale je to podle ní spíš pro menší děti.

10.03.2024 4 z 5

Šarlotina pavučinka Šarlotina pavučinka Elwyn Brooks White

Poslouchaly jsme s devítiletou dcerou jako Kristýnčinu pavučinu. Dceři se příběh líbil, jednu hvězdičku chce strhnout, protože je trochu smutný.

29.02.2024 4 z 5

Elvíra, strašidlo z kontejneru Elvíra, strašidlo z kontejneru Lucie Paulová

Četla devítiletá dcera, knížka se jí líbila, má ráda dobrodružné knihy. Bude pokračovat i druhým dílem.

21.02.2024 5 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Četla naše devítiletá dcera a několikrát odložila, než dočetla. Moc nadšená není, hlavní postava prý zlá a nesympatická, stálé popisy nějakých bojů a mlácení. Další díly už určitě číst nebude.

20.02.2024 3 z 5

Výjimečné děti - Aspergerův syndrom Výjimečné děti - Aspergerův syndrom Kateřina Thorová

Projevy popsány velmi podrobně, takže na diagnostikování určitě fajn, ale absolutně chybí jakékoli rady, jak na to, jak si s tím poradit.

11.02.2024 4 z 5

Darebák David rockerem Darebák David rockerem Francesca Simon

Četla devítiletá dcera, četba tak na hodinku, vtipná, zábavná. Knížky Darebáka Davida má ráda, je to přesně humor pro devítiletou holku.

05.02.2024 5 z 5

Drsnej brouk - Zahrada strachu Drsnej brouk - Zahrada strachu Paul Shipton

Naše devítileťačka měla přečteno za chvilku a je nadšená, je to prý dokonalá směsice dobrodružství, napětí a překvapení. Nepotvrdila se naštěstí žádná z mých obav, že pro ni budou příliš malá písmenka nebo se jí nebudou líbit černobílé ilustrace. Dává 5 hvězdiček a nutí mě sehnat další díl. Taky jsem musela vysvětlovat, co je to individualismus. :-)

05.02.2024 5 z 5

Návrat do Del Návrat do Del Jennifer June Rowe

Naše devítileťačka přečetla celou první sérii za týden, zpočátku byla opravdu nadšená a nemohla se odtrhnout, zhruba od 4. dílu už ji nadšení trochu opouštělo, přála si víc akce a dobrodružství a žehrala na autorku, že už nemá nápady. Poslední díl byl pro ni hodně překvapivý, odhalila se spousta tajemství, takže opět dává všechny hvězdičky, i když si myslím, že už ji trochu dohnala únava z Deltory a nečetla s takovou vervou.

03.02.2024 5 z 5

Údolí ztracených Údolí ztracených Emily Rodda (p)

Čte naše devítiletá dcera, a ačkoli se jí série líbí a baví ji, v Údolí ztracených má pocit, že autorce už docházejí nápady a lehce se začíná nudit. Podle ní je to jako v Harry Potterovi - nejlepší jsou první 2 díly a pak už to jde dolů.

01.02.2024 4 z 5

Město krys Město krys Jennifer June Rowe

Četla naše devítiletá dcera, série ji naprosto pohltila, je nemocná, takže čte téměř bez přestávky a nemůže se odtrhnout. Nejvíc oceňuje dobrodružství.

29.01.2024 5 z 5

Jezero prokletí Jezero prokletí Jennifer June Rowe

Čte devítiletá dcera, rychlostí 2 knížky za den, líbí se jí jednoduché šifry a dobrodružný příběh. První díl byl prý lepší, ale i tenhle je na 5*.

29.01.2024 5 z 5