Návrat do Del

Návrat do Del https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50370/deltora-navrat-do-del-50370.jpg 5 258 18

Deltora je krajinou netvorov a kúzel... Sedem stratených drahokamov sa podarilo vrátiť do Čarovného pásu Deltory. Teraz musia Lief, Barda a Jazníma nájsť následníka tónu. Vedia, že jedine právoplatný následník dokáže pomocou čarovných síl pásu zvrhnúť ukrutného Pána tieňov. Následník sa však už od narodenia skrýva na neznámom mieste a jedine pás môže odhaliť jeho úkryt. Putovanie Deltorou sa blíži k svojmu veľkolepému vyvrcholeniu a spoločníkov čaká jedno prekvapenie za druhým. A samotný Pán tieňov robí všetko preto, aby zničil troch hrdinov Deltory a všetko, čo im je drahé. ... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Return to Del , 2002

marketa3815
03.02.2024 5 z 5

Naše devítileťačka přečetla celou první sérii za týden, zpočátku byla opravdu nadšená a nemohla se odtrhnout, zhruba od 4. dílu už ji nadšení trochu opouštělo, přála si víc akce a dobrodružství a žehrala na autorku, že už nemá nápady. Poslední díl byl pro ni hodně překvapivý, odhalila se spousta tajemství, takže opět dává všechny hvězdičky, i když si myslím, že už ji trochu dohnala únava z Deltory a nečetla s takovou vervou.

Abukšákul
07.06.2021 5 z 5

Pěkně si to autorka vymyslela =) Celá série byla perfektní, napínavá a nechtěla nechat jít kluky spát =D

Luigi1
04.04.2021 5 z 5

Jsem moc rád,že se takové příběhy píší.

ThePeace135
10.03.2019 5 z 5

Velkolepé finále a pro mě s Horou děsu nejlepší díl celé série. Kouzelný pás je znovu kompletní a naši partu čeká už jen finální bitva o záchranu Deltory :)

Haloon
11.02.2019 4 z 5

Obstojné zakončení série a putování Leifa a jeho přátel. Objasní se tu řada nevyjasněných záhad, které knihu hezky oživují.

Devil-Ivet
02.11.2018 4 z 5

Perfektní zakončení této série. Nečekané zvraty a přesto to bylo v jistém smyslu očekávané. Deltora znovu nastolila řád a našla nového krále. Nedokážu si představit, o čem jsou další dvě série, ale ráda se do nich ponořím :)

Thromulus
12.11.2017 5 z 5

Oproti předchozím dílům příjemná změna. Konečně kniha nebyla jen o cestování a souboji s bossem na konci. Děj se věnoval hlavní linii od začátku až do konce a stále se něco dělo, takže rozhodně krok správným směrem.

Lalina3
23.02.2017 4 z 5

Tento díl mi přišel o malinko slabší a méně zábavnější, než předchozí díly, ale i tak doporučuji. :)

Michal1999
06.10.2016 5 z 5

Některé dějové zvraty mi přišly spíš jako oslí můstky, i tak je to ale finále, jak se patří

Eslem
01.01.2015 4 z 5

Pěkně promyšlená série dobrodružných jednohubek s moc hezky propracovanými obálkami.

Edona
27.12.2014 4 z 5

Návrat do Del je jednoznačně nejlepším dílem série. Některé události pro mě byly velkým překvapením. A to už jsem tyto knihy v dětství četla...

emza97
02.11.2013 5 z 5

Nejlepší díl z první ságy!! :)

Cyanine
01.09.2013 4 z 5

Trochu uspěchaná záverečná akční scéna.

terca-m
05.03.2013 5 z 5

Přestože je Sága Deltora určena pro děti,mě se moc líbila.Zajímavé,odpočinkové fantasy s promyšleným a velmi čtivým dějem.Při troše času se dají stihnout dvě knížky za den.Poslední díl byl parádní,hned se vrhnu na další sérii :-)

Issiriana
16.09.2012 5 z 5

Spolu s údolím ztracených nejlepší knížka z první série. :) Mám ráda zmatek, zvraty... a to všechno tam bylo obsaženo ^ ^

fallík
13.07.2012 5 z 5

SPOILER!

Že Dain je hledaný syn krále, jsem si myslela už pár knížek, co jsem četla dříve, a tak jsem teď nechápala, jak jim to mohlo nedojít, ještě navíc když se jeho "matka" jmenovala Šran. Velmi mě tedy potom překvapilo, že je Dain el... hodně mi to bylo líto, protože jsem Daina měla opravdu ráda.

Jinak se mi konec líbil, takové zvraty, jako že je Zmar Jasmínin otec a vlastně že to je Jarred, Lief že je králem - krásně vymyšleno. Už se vrhám do druhé ságy! :)

dagnuga
06.06.2012 5 z 5

četla jsem všechny deltory je to super kniha

Saruman
30.11.-0001 3 z 5

Pravda, od závěru knihy jsem čekal poněkud hodně, ale dostal jsem čistý průměr. Jenom takové nevinné dotažení děje do konce.

zfilmováno

Jennifer June Rowe