MariN14 MariN14 komentáře u knih

Valentýnské prokletí Valentýnské prokletí Jodi McAlister

Za mě parádní knížka, hrozně ráda bych si přečetla další díly a mrzí mě, že nejsou přeloženy. Na konci prvního dílu zůstává totiž spousta otazníků...

02.04.2023 4 z 5

Sedm podob lásky Sedm podob lásky Gary Chapman

Krásné a pravdivé. Líbí se mi název této knihy v originále: Láska jako životní styl. Mě osobně tato knížka inspirovala a uvědomila jsem si díky ní, kde mám ještě velké rezervy ve vztazích s druhými. Doporučuju všem.

28.09.2022 5 z 5

Všechno, na čem záleží Všechno, na čem záleží Lucia Braunová

Ze začátku mě kniha chytla, ale asi tak od poloviny už to podle mě ztratilo šmrnc. A konec knihy mi přišel takový náhlý, příliš otevřený... Očekávala bych určitě zajímavější rozuzlení. Nicméně přečetla jsem to za pár hodin - prostě romantická oddychovka.

15.06.2022 2 z 5

Hodný holky umírají první Hodný holky umírají první Kathryn Foxfield

Knížka se mi četla celkem rychle, ale musím souhlasit s MonaR0se, že přirovnávat ji k Deseti malým černouškům je dost mimo. Zklamalo mě, že zápletka neměla racionální rozuzlení a vlastně ani žádnou myšlenku. (Nebo alespon já jsem ji nepostřehla.) Také mi celý ten děj připadal takový nejasný.

13.11.2021 1 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Za mě nejlepší Čapkovo dílo... Líbí se mi, jak se nakonec ti synové s otcem shodnou na tom, že na jejich smrti vlastně nic hrdinského nebylo a že by radši byli ještě naživu. Protože smrt není hrdinství.

10.10.2021 5 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

(SPOILER) Hodně dobré na zamyšlení... Jestli (a kdy) by ti kluci přišli na to, že žijí ve vědeckém experimentu a v naprostých lžích, pokud by se to nedověděli z knihy... Zda by nějak cítili, že jim k životu nestačí jen ostatní kluci nebo tak... Ale ke konci se to fakt zvrhlo. To mě zklamalo.

26.06.2021 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Je to hodně zvlástní a netradiční romantický příběh. Parka jsem si hned zamilovala, ale Eleanor.... já nevim, ona mi k němu absolutně nesedí. A je mi hrozně nesympatická, i když vím, že to nemá jednoduché... A ten konec byl taky divný a takový beznadějný. No zanechalo to na mně divnou pachuť.

04.05.2021 2 z 5

Opravdu krásný příběh o moudrém učiteli, který změnil život hodně lidem.

19.12.2020 5 z 5

Návrat Návrat Kateřina Pojkarová

Moc se mi líbilo symbolické zakončení příběhu a role Poutníka

Zapomnění Zapomnění Kateřina Pojkarová

Moje nejoblíbenější knížka od téhle autorky;)

Na saních Na saních Kateřina Pojkarová

Druhý díl Krásy místo popela jsem si užila ještě víc, než ten první. Nejvíc se mi líbily pasáže o Torym a Chriss. Je to skvělý příběh o vytrvalosti a naději i lásce.

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

V knize je přesně ukázané, že sebevražda naní řešení, ale že je to zbabělost a způsobuje utrpení pozůstalým. Myslím, že je to psané velmi realisticky, protože sama autorka si prožila skoro to samé, o čem píše.

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Velmi zajímavý námět a hezký romantický příběh. Akorát bych jednu nevhodnou scénu smazala...

03.08.2020 3 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Krutý, ale zároveň nádherný a velmi dojemný příběh, který ukazuje život obyčejných Němců a romů za druhé světové. Tohle by měla být povinná četba!

Kniha Mormonova Kniha Mormonova neznámý - neuveden

@VladimirTetur
Hned první verš této knihy obsahuje slovo Pán a taky Bůh.

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Je dobře, že v této knize autorka přesně popsala příčiny a důsledky své nemoci a její průběh. Myslím, že to může hodně pomoci těm, kteří mají k anorexii sklon.

03.08.2020 4 z 5