Marika Vanova - Příspěvky

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Jsem absolutně nadšená. Tento ojedinělý příběh si zaslouží plný počet *****. Autorka sem zakomponovala i jednu událost, která se opravdu stala v roce 1959 na Uralu a po přečtení této pasáže byl pro mě Naslouchač ještě čtivější a napínavější. Chválím autorku a nemůžu se dočkat druhého dílu. Doporučuji.

HanaHanaA. Mornštajnová

Výborný čtení, k tomu není co dodat. Doporučuji.

13.07.2017

Na východ od rájeNa východ od rájeJ. Steinbeck

Nádherný, strhující, nadčasový, poutavý ...nelze zcela vystihnout kvality tohoto příběhu. Jsem z něj nadšená, užila jsem si ho. Nutil mě hodně přemýšlet o životě. Jedno si chci zapamatovat - Timšel.
A taky jsem si díky němu dokončila čtenářskou výzvu.

28.10.2017

Skleněný pokojSkleněný pokojS. Mawer

Jsem ráda, že jsem se k této knize, díky ČV, dostala. Hned jsem si vilu Tugendhat vygooglila a bylo to zajímavé setkání se zajímavým domem. Příběh je smyšlený, ale velmi uvěřitelný, doporučuji.

Geniální přítelkyněGeniální přítelkyněE. Ferrante

Tak tenhle příběh mě opravdu hodně bavil. Trochu jsem se bála, tady z těch komentářů, ale je to fajn, bláznivý, italský román a jdu do rezervace druhého dílu v naší knihovně.

Rybí krevRybí krevJ. Hájíček

Téma knihy Rybí krev mě překvapilo, čekala jsem něco jiného, ale četlo se to dobře, o osudech lidí a vesnic poblíž mého rodiště a bydliště. Hlavní hrdince bylo v těch popisovaných letech o pár let více než mně a já ani netušila, co lidé o několik kilometrů dál, ale v jednom kraji, vlastně prožívali. S Hanou jsem se neuměla ztotožnit a připadá mi, že jako muž spisovatel jí dal něco z mužského chování, že by se žena, v některých situacích takhle neprojevovala. A taky je tam na mě moc alkoholu.

28.11.2017

Ze světa lesních samotZe světa lesních samotK. Klostermann

Krásný a drsný příběh z krásné a drsné Šumavy psaný starou češtinou.

Kroky vrahaKroky vrahaM. Klevisová

Kniha je velmi čtivá, je to tak milé české počtení, ale do dokonalosti mi tam něco chybělo. Na další díly se moc těším.

Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Nakonec se mi to líbilo a moc. Ze začátku to nevypadalo, ale jak přibývalo víc a víc stránek, tak se mi to víc a víc líbilo, až mi bylo líto, že už je konec. Docela jsem si toho starého nespokojence oblíbila.

29.06.2016

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Pro mě super, čtivé, napínavé až do konce. Těším se na další.
Mnoho čtenářů zklamal rychlý konec, tak to u mě naopak ta rychlost stupňovala napětí a pro mě to nemá chybu.

06.06.2017

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Sova je druhý detektivní příběh s Holgerem Munchem a Miou Krügerovou v hlavních rolích. Ten první díl se mi líbil víc. Tady mě Mia už někdy rozčilovala, pít, nepít, žít, nežít, pro mě divný. Ale přesto dávám plný počet za čtivost, napětí a málo drsné brutality samotného zločinu, kterou jiné severské detektivky přetékají a já to nemusím.

22.09.2017

FajaFajaP. Stehlíková

Jsem znovu nadšená a unešená příběhem. Potřebuju další díl.

V ráji šumavskémV ráji šumavskémK. Klostermann

Moc krásná přehlídka šumavské krajiny a lidského života v něm. Svým dílem je tu i zaznamenána postava Rankl Sepp, o kterém jsem už slyšela při pobytu na Kvildě.

Neklidné kostiNeklidné kostiM. Starr

Výborná historická detektivka, mladý lékař a bailiff v jedné osobě je mi hodně sympatický. Těším se na druhý díl a doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky, vtip, historii a zločin bez surovosti jaké je nyní hlavně ve švédském stylu požehnaně.

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměS. Lapena

Někdo cizí v domě - název knihy jsem z počátku nechápala, ale pomalu se mi význam.. odkrýval a musím říct, že jsem si to užila. Ani jsem to od tohoto příběhu nečekala, ale pochutnala jsem si. Doporučuji.

VitkaVitkaK. Tučková

Že se Kateřina Tučková pustí mimo jiné i do divadelní hry, tak to by mě nenapadlo. A povedlo se jí to, do divadla bych se na to určitě přišla podívat.

Sůl mořeSůl mořeR. Sepetys

Moc dobrý román, dobře se čte, krátké kapitolky, napínavý příběh. Autorka opět nezklamala. Tady si člověk uvědomí, na čem doopravdy záleží. Doporučuji.

04.01.2017

ZátišíZátišíL. Penny

Zdařilá detektivka, jak se blížíte ke konci, je to víc a víc napínavější. Doporučuji a těším se na další kousek.

Agatha Raisinová a otrávený koláčAgatha Raisinová a otrávený koláčM. C. Beaton (pseudonym)

Díky Agátě a jejímu otrávenému koláči jsem dokončila letošní čtenářskou výzvu a i jsem se dobře pobavila. Paní Agatha mi byla ze začátku velmi nesympatická, ale ke konci knihy si to u mě vylepšila, stala se lidštější, vnímavější ke svému okolí a lidem kolem sebe. Ráda si přečtu další pokračování.

Ve službách mocnýchVe službách mocnýchF. Niedl

Třetí díl o Pánech z Vřesova a Olšové se povedl stejně jako předchozí díly. Je to čtivé a uvěřitelné. Líbí se mi, jak autor vykreslil charaktery hlavních postav Beneše a Wolframa a dobu, kdy dané slovo má ještě svojí váhu. Těším se na další díly.

Dítě číslo 44Dítě číslo 44T. R. Smith

Nic lepšího jsem poslední dobou nečetla. Příběh hrůzný, až se tají dech, ale tak brilantně napsaný, že musíte číst, dokud to celé nepřečtete. Když jsem si říkala, tak a už Lva mají a popraví ho, objevilo se něco úplně nečekaného a děj dostal nový zvrat. Těším se na další díly.

04.01.2014

V šedých tónechV šedých tónechR. Sepetys

Neuvěřitelné osudy lidí, kteří se ničeho nedopustili, snad jen toho, že se holt narodili a žili v zemích, které někteří prostě chtěli zrušit, předělat k obrazu svému. Tuto historii opravdu neznám, až mě to děsí, co je všechno možné zamlčet před světem.
Kraťoučké kapitolky byly přímo návykové, jak už někdo níže zmínil a musela jsem číst dál a dál a ještě jednu a ještě...

09.06.2015

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seF. Backman

Tak to byla čtenářská lahůdka, kouzelná knížka plná moudrých věcí. Líbilo se mi, jak se to více a více celé pospojovalo.
Přečíst se mi to podařilo asi tak za deset tisíc pohádkových věčností a dost často jsem se s chutí zasmála i poplakala.
Doporučuji a komu se to nelíbí, ten musí bejt padlej na hlavu:-D

28.02.2017

Šumavské rapsódieŠumavské rapsódieK. Klostermann

Tři tragikomické příběhy od Karla Klostermanna jsem přečetla s úsměvem na rtech a neskutečně mi ty řádky lahodily. Moje fantazie jela naplno, ty zasněžené pláně, hory a domečky na Šumavě, kde to mám tak ráda mě mile potěšily. Kraj to byl drsný, obživa obtížná, krásná mluva.

"Volal nás ouřad, a když jsme přišli, mluvil do nás zvysoka a my jsme nevěděli, co chce, a von eště míň. Tak potom k slovu nepustil a volů a voslů nám vypřezděl, až sum mu jednou řek: Milostpane, povídám, copa se tu dělaj za špásy ze mně! Ty voly si nechaj, mají-li na ně chlív, anebo až mě zase zavolaj, pošlu nim pár svejch, aby se s nima domluvili, dyž se mnou nemůžou. - Tak von se na tu mou řeč tuze rozzlobil a skákal po tej cimře jako rozčertěnej krocan a dal mě zavřít na čtyřiadvacet hodin a suseda na dvanáct, protože se prej smál. "

Spálená křídlaSpálená křídlaK. Kubíková

Příběh Anděly Brůmové - Šťastné se mi nečetl úplně nejlíp, hlavní hrdince jsem moc nerozuměla, ano, zažila hodně krušné dětství, to nepopírám, ale tím spíš ho měla zpříjemnit svým dětem. Byla taková bez emocí, bez hřejivého tepla a objetí, to si zřejmě nechávala jen do ochotnických rolí a to byla velká škoda pro její rodinu. Přesto se těším na další autorčiny knihy.

Země odpoledního slunceZemě odpoledního slunceB. Wood

Země odpoledního slunce je velmi čtivá a napínavá kniha. Prostředí Kalifornie, pouště, indiánské rezervace, rok 1920, začínající věk automobilů a přece ještě svět koní a kovbojů popsala autorka velmi pestře a živě. Líbil by se mi druhý díl. Doporučuji.

PromlčeníPromlčeníJ. Březina

Napínavý příběh vyprávěný zajímavým stylem. Trochu mi to připomnělo nedávný seriál Vzteklina. Těším se na další věc od pana Březiny.

Konec létaKonec létaA. d. l. Motte

Zajímavý a smutný příběh. Po celou dobu čtení jsem v něm neviděla žádnou naději. Konec velmi napínavý, překvapivý a svým způsobem úleva.

Do tmyDo tmyA. Bolavá (pseudonym)

Lehce monotónní výjev ze života vyšinuté sběračky léčivých bylin. Co na to říct? Některá autorčina slovní spojení jsou neotřelá a krásná, jiná zas pro mě až nepříjemná. Doufala jsem, že aspoň v závěru se dozvím, co že hlavní hrdince vlastně je, ale ... nic. Pro mě jeden velký chaos.
Aspoň jsem splnila další bod ČV.

Schůzka se smrtíSchůzka se smrtíA. Christie

Sice poslechnuto jako audio na YouTube, ale detektivka je zdařilá i tak.

1 2 3 4 5 6 ... 14