Marika Vanova - Příspěvky

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Jsem absolutně nadšená. Tento ojedinělý příběh si zaslouží plný počet *****. Autorka sem zakomponovala i jednu událost, která se opravdu stala v roce 1959 na Uralu a po přečtení této pasáže byl pro mě Naslouchač ještě čtivější a napínavější. Chválím autorku a nemůžu se dočkat druhého dílu. Doporučuji.

01.04.2018

VitkaVitkaK. Tučková

Že se Kateřina Tučková pustí mimo jiné i do divadelní hry, tak to by mě nenapadlo. A povedlo se jí to, do divadla bych se na to určitě přišla podívat.

10.10.2018

Hon na mrtvéhoHon na mrtvéhoT. Weaver

Začala jsem novou sérii s Davidem Rakerem a musím jen chválit. Celá kniha výborná a konec mě úplně odzbrojil. Těším se na další díly.

23.11.2018

Vražedný chladVražedný chladL. Penny

Opět musím dát plný počet. Je zajímavé, že i když jsem to nemohla přečíst na jeden zátah, tak přesto se mi to moc líbilo. Je to poklidné čtení, ale i tak se v tom táhne lehké napětí a stále se ptáte, kdo to byl? A přitom?
No, tak zase někdy příště, inspektore Gamachi, budu se těšit.

02.12.2018

HanaHanaA. Mornštajnová

Výborný čtení, k tomu není co dodat. Doporučuji.

13.07.2017

Na východ od rájeNa východ od rájeJ. Steinbeck

Nádherný, strhující, nadčasový, poutavý ...nelze zcela vystihnout kvality tohoto příběhu. Jsem z něj nadšená, užila jsem si ho. Nutil mě hodně přemýšlet o životě. Jedno si chci zapamatovat - Timšel.
A taky jsem si díky němu dokončila čtenářskou výzvu.

28.10.2017

Skleněný pokojSkleněný pokojS. Mawer

Jsem ráda, že jsem se k této knize, díky ČV, dostala. Hned jsem si vilu Tugendhat vygooglila a bylo to zajímavé setkání se zajímavým domem. Příběh je smyšlený, ale velmi uvěřitelný, doporučuji.

05.06.2018

Geniální přítelkyněGeniální přítelkyněE. Ferrante

Tak tenhle příběh mě opravdu hodně bavil. Trochu jsem se bála, tady z těch komentářů, ale je to fajn, bláznivý, italský román a jdu do rezervace druhého dílu v naší knihovně.

09.06.2018

Ve službách mocnýchVe službách mocnýchF. Niedl

Třetí díl o Pánech z Vřesova a Olšové se povedl stejně jako předchozí díly. Je to čtivé a uvěřitelné. Líbí se mi, jak autor vykreslil charaktery hlavních postav Beneše a Wolframa a dobu, kdy dané slovo má ještě svojí váhu. Těším se na další díly.

09.10.2018

Údolí mrtvýchÚdolí mrtvýchT. Weaver

Holt policajti nejsou supermani, ale David Raker to je věc jiná. :-) je to hodně čtivé, musíte číst a číst a trochu se bát.

Rybí krevRybí krevJ. Hájíček

Téma knihy Rybí krev mě překvapilo, čekala jsem něco jiného, ale četlo se to dobře, o osudech lidí a vesnic poblíž mého rodiště a bydliště. Hlavní hrdince bylo v těch popisovaných letech o pár let více než mně a já ani netušila, co lidé o několik kilometrů dál, ale v jednom kraji, vlastně prožívali. S Hanou jsem se neuměla ztotožnit a připadá mi, že jako muž spisovatel jí dal něco z mužského chování, že by se žena, v některých situacích takhle neprojevovala. A taky je tam na mě moc alkoholu.

28.11.2017

V ráji šumavskémV ráji šumavskémK. Klostermann

Moc krásná přehlídka šumavské krajiny a lidského života v něm. Svým dílem je tu i zaznamenána postava Rankl Sepp, o kterém jsem už slyšela při pobytu na Kvildě.

18.05.2018

HoubařkaHoubařkaV. Hanišová

Houbařka se četla moc pěkně, jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Těším se na další autorčiny knihy, vydavatelství Host mě baví. S knihou Do tmy od A. Bolavé se kromě sběru nedá srovnávat.

18.10.2018

V lese visí andělV lese visí andělS. Bjørk (pseudonym)

Pro mě super, čtivé, napínavé až do konce. Těším se na další.
Mnoho čtenářů zklamal rychlý konec, tak to u mě naopak ta rychlost stupňovala napětí a pro mě to nemá chybu.

06.06.2017

SovaSovaS. Bjørk (pseudonym)

Sova je druhý detektivní příběh s Holgerem Munchem a Miou Krügerovou v hlavních rolích. Ten první díl se mi líbil víc. Tady mě Mia už někdy rozčilovala, pít, nepít, žít, nežít, pro mě divný. Ale přesto dávám plný počet za čtivost, napětí a málo drsné brutality samotného zločinu, kterou jiné severské detektivky přetékají a já to nemusím.

22.09.2017

Ze světa lesních samotZe světa lesních samotK. Klostermann

Krásný a drsný příběh z krásné a drsné Šumavy psaný starou češtinou.

02.03.2018

Kroky vrahaKroky vrahaM. Klevisová

Kniha je velmi čtivá, je to tak milé české počtení, ale do dokonalosti mi tam něco chybělo. Na další díly se moc těším.

29.03.2018

Neklidné kostiNeklidné kostiM. Starr

Výborná historická detektivka, mladý lékař a bailiff v jedné osobě je mi hodně sympatický. Těším se na druhý díl a doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky, vtip, historii a zločin bez surovosti jaké je nyní hlavně ve švédském stylu požehnaně.

24.06.2018

Agatha Raisinová a otrávený koláčAgatha Raisinová a otrávený koláčM. C. Beaton (pseudonym)

Díky Agátě a jejímu otrávenému koláči jsem dokončila letošní čtenářskou výzvu a i jsem se dobře pobavila. Paní Agatha mi byla ze začátku velmi nesympatická, ale ke konci knihy si to u mě vylepšila, stala se lidštější, vnímavější ke svému okolí a lidem kolem sebe. Ráda si přečtu další pokračování.

29.09.2018

Zimní oběťZimní oběťM. Kallentoft

Zimní oběť je čtivý, ale někdy zdlouhavý příběh. Je to jedno z mála moderních severských detektivek bez detailů hrůzných činů a proto se mi to celkem lehce četlo až na určité pasáže, ale to bych prozrazovala moc. Někdy mi přijde, že se na tom severu díky mrazu všichni tak trochu pomátli. Z knihy čiší beznaděj a úzkost. Ale přes to všechno si asi někdy později půjčím další díl, zajímá mě, jak se bude vyvýjet osud hlavní hrdinky, policistky Malin Forsové.

04.10.2018

Andělin popelAndělin popelF. McCourt

Andělin popel je kniha o lidské bídě, o Irsku a jeho chudých, o náboženské zmatenosti, o trápeních i touhách člověka, který vyrůstá v nuzných podmínkách, ale je to psáno s takovou lehkostí a humorem, že se musíte smát a číst, protože jste zvědaví, jak to s tím klukem irskym, s tim Frankem dopadne. Držíte mu palce a čekáte, jestli se mu jeho sen vyplní. Moc se mi to líbilo.

Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Nakonec se mi to líbilo a moc. Ze začátku to nevypadalo, ale jak přibývalo víc a víc stránek, tak se mi to víc a víc líbilo, až mi bylo líto, že už je konec. Docela jsem si toho starého nespokojence oblíbila.

29.06.2016

FajaFajaP. Stehlíková

Jsem znovu nadšená a unešená příběhem. Potřebuju další díl.

12.04.2018

ZátišíZátišíL. Penny

Zdařilá detektivka, jak se blížíte ke konci, je to víc a víc napínavější. Doporučuji a těším se na další kousek.

29.05.2018

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměS. Lapena

Někdo cizí v domě - název knihy jsem z počátku nechápala, ale pomalu se mi význam.. odkrýval a musím říct, že jsem si to užila. Ani jsem to od tohoto příběhu nečekala, ale pochutnala jsem si. Doporučuji.

05.08.2018

LoutkářLoutkářW. Serno

Tato kniha mi dlouho stála na polici a nemohla jsem se odhodlat ke čtení, tím více mě teď bavila, je to fajn příběh, historická detektivka a loutkář Julius se svými loutkami jsou bezva.

09.08.2018

UčedníkUčedníkT. Gerritsen

Dobrá detektivka, ale některé věci z děje mi zůstávají nedovysvětlené, třeba :
SPOILER :
co ten chlápek, co spadl z letadla, čekala jsem, že ten padák na oběti bude jeho..
kde vlastně vzala Jane tak rychle tu pistoli..

07.09.2018

Záhada zlaté štolyZáhada zlaté štolyV. Vondruška

Tenhle příběh s Oldřichem z Chlumu mě zatím bavil ze všech nejvíc. Žádné dlouhé postávání někde, ale akční děj a zapojení všech tří Oldřicha, Diviše i Oty.

20.11.2018

Temné hlubinyTemné hlubinyR. Bryndza

Opět dobré a rychlé čtení. Těším se na další.

17.12.2018

SestřičkySestřičkyD. Douglas

Kniha Sestřičky mi dlouho ležela na hromadě knih, až jsem se bála, že se do ní nepustím, bála jsem se, že je to přeslazená červená knihovna a to už nečtu, ale mýlila jsem se, je to pěkný odpočinkový příběh začínajících sestřiček v Londýnské nemocnici Nightingale pár let před vypuknutím druhé světové války. Časem bych si dala druhý díl, jsem zvědavá, jak to s Dorou, Helen a Millie dopadne.

20.12.2018

1 2 3 4 5 6 ... 15