marie-anna marie-anna komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Co je důležité, je očím neviditelné.
Tahle kniha mě vždy zahřeje u srdce:)

29.07.2018 5 z 5

Tereza Raquinová Tereza Raquinová Émile Zola

Mou první naturalistickou zkušeností je právě tato kniha. Zola si mě okamžitě získal! Eskalace děje byla až zničující a závěr mě posadil na zadek.

23.01.2019 5 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

Kniha mě zahltila množstvím emocí a uměleckých jazykových prostředků. Jak je zmíněno i níže, místy na mě román působil až hystericky. Utvrdila jsem se v tom, že mi tento styl četby nevyhovuje, ale každému, kdo má rád nekonečný příval emocí vřele doporučuji.

05.08.2018 3 z 5

Proč?: Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme Proč?: Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme Jaroslav Kmenta

Soubor komentářů k letošní prezidentské volbě i k současné politické náladě u nás mě překvapil rozmanitostí pohledů jednotlivých komentátorů. Některé komentáře mi však přišly až příliš útočné a jednostranné, někdy až katastrofické. Každopádně jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky.

27.07.2018 4 z 5

Hodně milá kniha. Určitě doporučuji přečíst každému, ať už jen pro představu tehdejší doby, která zarmoutí jen trochu a pobaví hodně :)

21.12.2018 5 z 5

Profesor Neřád neboli Konec tyrana Profesor Neřád neboli Konec tyrana Heinrich Mann

Profesor Neřád mě jako postava opravdu bavil. Jeho vývoj a zvláště pozorování jeho vnitřního souboje v poslední části knihy.
Ze začátku mi dělalo problém jeho krkolomné vyjadřování, ale brzy jsem začala přeskakovat všechna “arciť, jistěže” a hned to začalo dávat smysl :D

31.01.2019 3 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Nebylo špatné vrátit se do známého světa s jiným příběhem. Kniha se četla dobře, děj byl milý, ale nijak extra mě nenadchl.

25.07.2018 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Knihu jsem zhltla téměř jedním dechem.
I když s prokrastinací problém moc nemám, šáhla jsem po tomto titulu a rozhodně nelituji. Obsahuje spousty rad a pomůcek k ujasnění “osobní vize”, zefektivnění našeho času a nejen k tomu. Velmi mě překvapil přesah knihy do různých oblastí mého života a to už u prvního čtení - rozhodně se ke knize budu vracet. A všem mohu vřele doporučit!

09.09.2018 5 z 5

Design pro každý den Design pro každý den Donald Arthur Norman

Velmi zajímavé čtení o psychologii vztahu člověka k vnějšímu okolí, zejména k spotřebnímu zboží. Kniha je mířena spíše na designery, proto byla pro mě četba k závěru náročnější. Nechci ovšem odradit nedesignery od čtení - určitě doporučuji!

07.09.2018 4 z 5

Únik Únik Daphne du Maurier

Kniha mě bavila, je to krásné odpočinkové čtení, pokud vám nevadí romantika. Hlavní hrdinka se mi líbila a i když popisům přírody moc neholduji, krásně dokreslovaly děj knihy.

06.09.2018 3 z 5