mareksevc mareksevc komentáře u knih

Černý dům Černý dům Stephen King

začiatok Kingovsky pomalší ale neskôr už klasická jazda , kniha je podaná dospelejšie a menej rozprávkovo ako talizman ale tomu úplne chapem kedže Jack je sám dospelý , nemalo to v sebe emociu ako talizman - až teraz si uvedomujem ako dobra kniha talizman je ale čierny dom nesklame, neurazí - aj ked na 5* to nieje :-)

28.03.2023 4 z 5

Zakliaty kláštor Zakliaty kláštor Juraj Červenák

moja prvá kniha od Čevenáka , niektoré pasáže velmi dobre napisané , ocenujem použitie staršieho jazyka , naštudovania historie a fakt že sa dielo odohráva na našom uzemi , celé je to vytvára zaujimavý komplex - tešim sa na pokračovania

05.02.2023 4 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

velmi slušný diel a solídne zakončenie podarenej série

01.02.2023 4 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

zaujimavý svet aj hlavná postava , som zvedavý na pokračovanie

20.01.2023 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

vo veľa situáciách a aspektoch teenagersky naivné , miestami úsmevne - ako celok určite dobré k zamysleniu ale ! hlavne veľmi dobre a čítavo napisane a preto dávam 4*

08.09.2022 4 z 5

Obyčajní hrdinovia Obyčajní hrdinovia Marián Kubicsko

3.5 * - výborný nostalgický začiatok , ten ma ozaj bavil , neskôr kniha trochu zmení charakter , je úplne iná ako všetko čo som doteraz čítal - kupu a čitanie rozhodne neľutujem

08.08.2022 4 z 5

Devoluce: Očité svědectví o útoku seskvečů u Mt. Rainier Devoluce: Očité svědectví o útoku seskvečů u Mt. Rainier Max Brooks

netreba sa zľaknúť pomalšieho začiatku - je nutný pre postupné budovanie atmosféry ktorá výborne graduje počas celého príbehu ,knihu som čítal v noci na chate neďaleko lesa a radšej som sa potom nepozeral von z okna O:)

08.08.2022 5 z 5

Tiger z Poznaně Tiger z Poznaně Richard Siegert

škoda že autor neuviedol viac bojových skúsenosti z predchádzajúcich rokov

28.06.2022 3 z 5

Posledné storočie - Návrat do Dimony Posledné storočie - Návrat do Dimony Jakub Filo

zaujímavo spracovaná téma, oceňujem autora za orientovanosť a odvahu venovať sa tejto téme, jedine čo mi niekedy vadilo bolo skákanie deju , občas som sa v tom stratil

31.05.2022 3 z 5

Bojoval jsem u Kyjeva Bojoval jsem u Kyjeva Josef Frais

fajn čítanie, skoro až autentické

13.11.2021 4 z 5

Mramorový ráj Mramorový ráj Sergej Kuzněcov

o hviezdu naviac že sa jedná o príbeh z metro universe ,, kniha je dobrá aj ked trošku krátka a koniec sa mi zdá dosť rýchlo uzavretý ale do metra som sa vrátil rád. Kiežby bolo preložených viac kníh pretože metro universe ma už okolo 20 titulov rôznych autorov!!

13.01.2021 4 z 5

Poslední den Poslední den William R. Forstchen

Poslednú časť trilogie by som dal po 1. na druhé miesto, kniha podla mna nieje ani tak post apo ako skor o politike ale číta sa velmi dobre , uznavam spisovatelove racionalne myslenie aj pohlad na vec !

02.01.2021 4 z 5

Noc oživlých mrtvol Noc oživlých mrtvol * antologie

prvá poviedka bola dosť slabá , až si dovolím tvrdiť že by niekto z tejto komunity napísal určite lepšiu, ostatok neurazil ani extra nenadchol

31.12.2019 3 z 5

Temné terárium Temné terárium Daniel Handler

táto kniha odštartovala moju záľubu v celej sérii a knihy mám rád doteraz aj 10 rokov po dočítaní

11.12.2019 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

rozuzlenie sa dalo tak trochu očakávať, vhladom na počet strán si myslím že sa tam toho až zas tolko nestalo

09.12.2019 3 z 5

Poslední naděje Poslední naděje Gregg Hurwitz

povinná jazda po jednotke , dej knihy mierne klišé ale kniha sa čítala natolko dobre že to autorovi prepáčim

09.12.2019 4 z 5