MarekG MarekG komentáře u knih

Raduga po novomu 1 - učebnice ruštiny A1 Raduga po novomu 1 - učebnice ruštiny A1 Radka Hříbková

Naše učebnice ruštiny. Přijde mi hodně nepřehledná. Naše učitelka říkala, že v ní našla i chyby.

17.05.2016 2 z 5

Noční výprava Noční výprava Enid Blyton

Naprosto úžasná série.Připadalo mi, jako kdyby tyto knihy psala v dnešní době a potom jsem zjistil, že příběhy se odehrávají v polovině 20. století.Knihy neobsahují jediný náznak minulé doby, snad až na to, že hrdinové netráví volný čes hraním počítačových her.

12.05.2016 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Super atmosféra.Trochu mě ale nudily výslechy o něco delší než v jiných knihách A. Christie.Rozuzlení mi přišlo strašně rychlé, první se nic moc neděje a pak se to na vás vychrlí.

25.04.2016 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Prostě Harry Potter - co dodat ?

24.03.2016

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Super kniha, teda první část.Druhá část knihy mi připadá, že ji psal někdo úplně jiný.První část knihy je ale opravdu zábavná, i když u seriálu jsou humorné scény mnohem směšnější.

06.03.2016 4 z 5

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Tuto úžasnou knihu jsem přečetl jedním dechem.Úplně jiný tip zápletky, než jsem u A. Christie zvyklí.

29.02.2016 5 z 5

Veterinář vzpomíná Veterinář vzpomíná Petr Skalka

Na tuto knihu se velmi těším. Koupil jsem ji v jednom balení s časopisem Lidé a Země.

Tak přečteno, opravdu super.

25.09.2015 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Opravdu okouzlující a zábavná kniha.

31.08.2015

Oksa Pollocková: Vyvolená Oksa Pollocková: Vyvolená Anne Plichota

Musel jsem se přemáhat ke každé další stránce.Nedočteno, možná se k ní někdy vrátím.

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Pokoušel jsem se číst, ale nešlo to. Kniha mě moc neoslovila, narozdíl od úžasné Honzíkovy cesty.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Tak moc jsem se nad knížkou už dlouho nenasmál.

16.08.2015 4 z 5

Tajemná kočka Ka a Egyptská bohyně Tajemná kočka Ka a Egyptská bohyně Julia Jarman

Od knihy jsem moc nečekal a to se potvrdilo. Četl jsem už lepší knihy, tato je průměrná.

16.08.2015 3 z 5

F jako Fík F jako Fík Ivona Březinová

Výborná pro začínající čtenáře.

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Marie-José Maury

Opravdu krásná kniha, i filmové zpracování, ač animované nebo hrané, je taky povedené.

16.08.2015 4 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Opravdu dokonalé, nic tak úžasného jsem nečekal. Nejlepší kniha co jsem zatím četl.

15.08.2015 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Čekal jsem trochu víc, ale i přesto, je to pro mě druhý nejlepší počin české poezie 19. století, po Erbenově Kytici.

05.08.2015

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu Werner Holzwarth

Stále mě udivuje že něco takového mohlo nakladatelství Volvox Globator ( Volvox Globator je mikroskopické stvoření, v českém překladu Váleč Koulivý - vskutku originální název pro nakladatelství) vydat, nicméně kniha mě při prvním pohledu rozesmála, ale po dočtení jsem na ni změnil názor. Krtkova odplata mě dosvědčila vtom, že až budu mít děti, rozhodně ji pod vánoční stromek nedostanou.Jediné plus jsou hezké ilustrace(vyobrazení trusu je opravdu podrobné).

04.08.2015

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Četli jsme na pokračování ve škole a pamatuju si, že mě vůbec nebavila.

31.07.2015

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přijde mi že uživatelé Databáze knih se dělí na ty, co milují Malého prince a na ty, co ho až tak moc nemusí.

28.07.2015

Babička Babička Božena Němcová

Je zvláštní, i mě to překvapuje, že jsem na základní škole četl Babičku dobrovolně.Času stráveného nad touto výbornou knihou rozhodně nelituju.Od této knihy jsem moc nečekal, ale nakonec jsem dospěl k názoru že lepší jsem si nemohl vybrat.

24.07.2015 5 z 5