marcipa marcipa komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Někdy čteme knihy jako příběhy a říkáme si, že má autor bohatou fantazii. Ale je dobré uvědomit si, že i ty příběhy se dějí ve skutečném životě. Někdy stačí málo, aby člověk zabránil tragédii. Zvláště u mladých lidí černobílé vidění světa nedává možnost úniku...

08.08.2023 5 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Psycholog s noblesou a nadhledem, škoda, že stihl ze svého života napsat jen jednu knihu. Každopádně díky za ni!
Po přečtení člověk získá naději, že je v lidech něco dobrého a stojí za to hledat.

10.10.2020 4 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

co by člověk měl očekávat od stebáckého populisty, který bohatne díky stádu ovcí a jim napíše, co mají dělat, aby ještě více zbohatl

10.03.2019 odpad!

Policie Policie Jo Nesbø

Jen mne na autorovi mrzí, že kromě Haryho Holea ostatní policisté umírají jak na běžícím pásu..

10.03.2019 5 z 5

Headhunters: Lovci mozgov Headhunters: Lovci mozgov Jo Nesbø

bylo to slabší oproti klasické detektivce

10.03.2019 4 z 5

Vyvrhelové Vyvrhelové Elfriede Jelinek

nemohla jsem se začíst, ale pak to šlo jedním dechem....
je to natolik obsahově hrůzné, až si člověk nechce připustit, že je to o nás, o lidech

16.12.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

je to obdobný typ autora jako Nesvadbová. Rozděluje čtenářské publikum. Polovina z nich hovoří o braku, (včetně mne), druhá půlka je na vrcholu blaha a čtou knihu jedním dechem. Obě autorky píší hodně o sexu a přitom má čtenář má dojem, že kniha odpovídá lepší školní slohové práci.
Psala jsem již do komentářů ke knize 50 odstínů šedi: Připadá mi, jako by čtenářské publikum bylo rozděleno na dvě poloviny - z jednoho důvodu: jedna polovina čtenářů (nebo spíš čtenářek) má své erotické fantazie a nepotřebuje si je vylepšovat pomocí popisné "kuchařky, spíš ji připadá ubohá a fádní. Ta druhá půlka knihu opravdu potřebuje...

02.11.2013 odpad!

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem první díl a nemám chuť číst další, tak jsem nahlédla do komentářů. Připadá mi, jako by čtenářské publikum bylo rozděleno na dvě poloviny - jedna z nich má své erotické fantazie a nepotřebuje si je vylepšovat pomocí této popisné "kuchařky. Ta druhá je z knihy na vrcholu blaha.
Knihu jsem si stáhla z uložto.cz, tak mne mrzí jen ten čas..

14.08.2013 odpad!

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

knížka je v podstatě na úrovni slohových prací žáků osmých a devátých tříd. Vydavatel se toho asi chytnul, že se jedná o dceru známých rodičů a je to o sexu.
Knížka mne neoslovila.

10.03.2013 1 z 5

Kulatý svět Kulatý svět Iva Pekárková

trochu moc sexu na málo stran...

18.06.2012 4 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Bukowského člověk buď obdivuje nebo nenávidí, nic mezi tím. Řadím se k první skupině.. takže u mne žádná objektivita, mám jeho knihy moc ráda

18.06.2012 5 z 5

Živá Afrika Živá Afrika Hynek Adámek

hezká kniha, která se čte sama..

18.06.2012 4 z 5

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

stylově něco jako slohová práce 15 dívky, katastrofa

09.05.2011 odpad!

skvělé, jeho knihy vás vždy překvapí, čte se výborně, má to myšlenku, náboj a navíc něco jako Jules Verne současnosti :-)

09.05.2011 5 z 5

Král věštec Král věštec Chris Bunch

ta erotika ukazuje na lehce senilního autora, knihu jsem koupila pro 11 syna ....

06.05.2011