marcipa

Zpovědník vrahůZpovědník vrahůSlavomil Hubálek

Psycholog s noblesou a nadhledem, škoda, že stihl ze svého života napsat jen jednu knihu. Každopádně díky za ni!
Po přečtení člověk získá naději, že je v lidech něco dobrého a stojí za to hledat.

10.10.2020

O čem sním, když náhodou spímO čem sním, když náhodou spímAndrej Babiš

co by člověk měl očekávat od stebáckého populisty, který bohatne díky stádu ovcí a jim napíše, co mají dělat, aby ještě více zbohatl

10.03.2019odpad!

PoliciePolicieJo Nesbø

Jen mne na autorovi mrzí, že kromě Haryho Holea ostatní policisté umírají jak na běžícím pásu..

10.03.2019

Headhunters: Lovci mozgovHeadhunters: Lovci mozgovJo Nesbø

bylo to slabší oproti klasické detektivce

10.03.2019

VyvrhelovéVyvrhelovéElfriede Jelinek

nemohla jsem se začíst, ale pak to šlo jedním dechem....
je to natolik obsahově hrůzné, až si člověk nechce připustit, že je to o nás, o lidech

16.12.2015

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

je to obdobný typ autora jako Nesvadbová. Rozděluje čtenářské publikum. Polovina z nich hovoří o braku, (včetně mne), druhá půlka je na vrcholu blaha a čtou knihu jedním dechem. Obě autorky píší hodně o sexu a přitom má čtenář má dojem, že kniha odpovídá lepší školní slohové práci.
Psala jsem již do komentářů ke knize 50 odstínů šedi: Připadá mi, jako by čtenářské publikum bylo rozděleno na dvě poloviny - z jednoho důvodu: jedna polovina čtenářů (nebo spíš čtenářek) má své erotické fantazie a nepotřebuje si je vylepšovat pomocí popisné "kuchařky, spíš ji připadá ubohá a fádní. Ta druhá půlka knihu opravdu potřebuje...

02.11.2013odpad!

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Přečetla jsem první díl a nemám chuť číst další, tak jsem nahlédla do komentářů. Připadá mi, jako by čtenářské publikum bylo rozděleno na dvě poloviny - jedna z nich má své erotické fantazie a nepotřebuje si je vylepšovat pomocí této popisné "kuchařky. Ta druhá je z knihy na vrcholu blaha.
Knihu jsem si stáhla z uložto.cz, tak mne mrzí jen ten čas..

14.08.2013odpad!

BestiářBestiářBarbara Nesvadbová

knížka je v podstatě na úrovni slohových prací žáků osmých a devátých tříd. Vydavatel se toho asi chytnul, že se jedná o dceru známých rodičů a je to o sexu.
Knížka mne neoslovila.

10.03.2013

Kulatý světKulatý světIva Pekárková

trochu moc sexu na málo stran...

18.06.2012

Všechny řitě světa i ta máVšechny řitě světa i ta máCharles Bukowski

Bukowského člověk buď obdivuje nebo nenávidí, nic mezi tím. Řadím se k první skupině.. takže u mne žádná objektivita, mám jeho knihy moc ráda

Živá AfrikaŽivá AfrikaHynek Adámek

hezká kniha, která se čte sama..

ŘízkařiŘízkařiBarbara Nesvadbová

stylově něco jako slohová práce 15 dívky, katastrofa

09.05.2011odpad!

Konec světa & Hard-boiled WonderlandKonec světa & Hard-boiled WonderlandHaruki Murakami

skvělé, jeho knihy vás vždy překvapí, čte se výborně, má to myšlenku, náboj a navíc něco jako Jules Verne současnosti :-)

09.05.2011

Král věštecKrál věštecChris Bunch

ta erotika ukazuje na lehce senilního autora, knihu jsem koupila pro 11 syna ....

06.05.2011