Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

velmi zvláštní, místy horor, pak poetika, ale pro mě nejpůsobivější ilustrace, nádhera

27.11.2017

Světec Světec Carin Gerhardsen

opět skvělá Gerhardsen, jako všechny předchozí, sice trochu pomalejší začátek, ale pak super

24.11.2017

Praštěné pohádky Praštěné pohádky Ludvík Aškenazy

Krátké pohádky plné fantazie a navíc nádherné ilustrace přesně ve stylu 60. let, což miluju. Nevím, jestli bych si tuhle knížku jako dítě užila tak jako teď.

19.11.2017

Spi, děťátko, spi Spi, děťátko, spi Carin Gerhardsen

napínavé i když smutné, mrtvé děti nemusím, ale velmi překvapivé nitky vedoucí k rozluštění několika příběhů

19.11.2017

Žebřík ke Stvořiteli Žebřík ke Stvořiteli Roman Cílek

pan Cílek je zkušený autor, jeho detektivní příběhy jsou čtivé

14.11.2017 4 z 5

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Autorčin standard, čtivý, napínavý, prolnutí praxe zapálené nesmlouvavé policistky s obrovskou intuicí a jejího soukromí. Líbilo se mi to.

06.11.2017 4 z 5

Máma, táta, děti Máma, táta, děti Carin Gerhardsen

několik případů, které se prolínají - opravdu dobré, těším se na další dílo autorky

06.10.2017

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

do poloviny nic moc, konec velmi napínavý a překvapivý

19.09.2017

Hostinec Hostinec Julia Stagg

moc pěkný příběh, osudy různých lidiček z francouzského venkova, velmi dobře se četla

12.09.2017

Kavárna na hlavní třídě Kavárna na hlavní třídě Melissa Hill

celkem dobře napsaný román, příběhy žen a jejich vztahy k mateřství

25.08.2017

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

první věc, kterou od Moyes čtu, líbí se mi to nakousnuté tajemství, popis přírody i lidských vztahů a jsem zvědavá na její další knihy

18.07.2017

Vůně skandálu Vůně skandálu Carole Matthews

hodně anglické, nicméně příjemné čtení

03.07.2017

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška mě opět nezklamal - skvělé čtení s bonusem vědomostí z českých dějin.

27.06.2017

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Ač milovnice pana Vondrušky, chtěla jsem zkusit jiného autora tohoto žánru. Nebyla jsem zklamaná, i když mi chvilkami hlava nebrala to množství postav a jejich provázanost.

20.06.2017

Dívka od vedle Dívka od vedle Elizabeth Noble

pravda je, že postav v tomto příběhu je hodně, ale když jsem se začetla, nedělalo mi to problém - zajímavé, poutavé i dojemné čtení

16.06.2017

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nejsem sice příznivcem sci-fi a fantasy mám radši jako film, ale tato kniha z poloviny 3. tisíciletí se mi moc líbila. Příběh napínavý, zvláštní postavy i prostředí, lidské osudy...Rozhodně budu zvědavá na pokračování.

12.06.2017

Vír Vír Frode Granhus

napínavý příběh s překvapivým koncem, velmi jsem si čtení užívala a ráda zkusím něco jiného od tohoto autora

06.06.2017

Miss cirkus Miss cirkus Jiřina Tejkalová

knížka se četla skoro sama, velmi uvěřitelné popisování prostředí i lidí v něm, vzpomínky na totalitní (ne)cestování a shánění nedostatkového zboži.

06.06.2017

Něco za něco Něco za něco Markéta Dočekalová

velice čtivý román, ze života, i když ne příliš veselý, velmi se mi líbil - optimismus i v těch nejtěžších chvílích života a uvěřitelně napsané myšlenky aktérů příběhu.

30.05.2017

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Povedená detektivka, reálná, uvěřitelná, svěží i vtipná. Určitě nebude poslední, kterou si od autora přečtu.

19.05.2017