MarceD. MarceD. komentáře u knih

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Opět naprosto strhující děj. Od první až po poslední stránku. Opět autor nechá čtenáře vývoje děje jakoby ukonejšit, aby to zakončil tvrdou ránou.
Fascinuje mě, jak Mawer dokáže pracovat s historií, nořit se do ní a zpracovávat témata tak, aby je čtenáři maximálně přiblížil.

10.08.2019 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Příběhy Mendela i Benedicta Lamberta mi přišly skvělé. Občas jsem bojovala s odbornými pasážemi a měla jsem co dělat, abych je nepřeskakovala. Závěr knihy pro mě byl šokující.
Vývoj postavy Benedicta byl úžasný. Ač mi nebyl sympatický už na začátku, postupem knihy se dopracoval do úplného odporu. Ale umím si docela představit, že s podobnými myšlenkami bojuje spousta lidí, kteří mají takový handicap. To pro mě bylo velmi uvěřitelné.

05.08.2019 3 z 5

Země zaslíbená Země zaslíbená Ari Šavit

Hůře čitelná kniha, která nabízí komplexní pohled na dějiny moderního Izraele - od příchodu prvních sionistů, přes turbulentní dvacáté století až po současnost. Nabízí poměrně kritický pohled na izraelskou společnost a klade si otázky ohledně dalšího směřování země. Osvěžujícími prvky v knize jsou pasáže - rozhovory a vyprávění pamětníků, kteří stáli i důležitých izraelských činů.

24.07.2019 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Velmi poutavě pojatá kniha na pozadí skutečných a velmi zásadních událostí. Fascinuje mě, jak se autor dokázal ponořit do těch nejmenších detailů. Navíc se mi moc líbil objektivní náhled na srpen 1968.

18.07.2019 5 z 5

Zázraky se dějí Zázraky se dějí Juliane Koepckeová

Kniha sice čtivá, ale ze začátku se občas krkolomně překrývala časová období. Nicméně zajímavé čtení.

12.07.2019 2 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

náhodně vybraná kniha pro zkrácení čekání na třídní sraz. Přečtená v kavárně během chvilky, protože to prostě "odsejpalo"...

01.07.2019

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Taková klasika školní povinné četby. Veselé čtení o neveselých událostech a neveselé době.

01.07.2019

Zvěrolékař a spol. Zvěrolékař a spol. Luke Gamble

Čekala jsem Herriota, ten ale popisoval spíš to veselé. Luke Gamble popisuje veterinární praxi tak, jak je. S tím veselým, i s tím drsným. Občas jsem s tím bojovala, ale i tak jsem se tím během víkendu prokousala..

10.06.2019

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Hodně jsem od knížky odbíhala, takže jsem ji četla fakt dlouho. Ale stále člověk zůstával v obraze, nebylo nutné se vracet v ději. Postavy opět mně sympatickým způsobem zvláštní. Nijak prvoplánové.

13.05.2019 4 z 5

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Knížka se četla lehce a rychle. I sem si autor vpašoval drobnou konspirační situaci. Postavy bych určitě neoznačila jako vyloženě nesympatické, byly trochu divné, řekla bych, že poplatné dnešní době.
Bylo to jiné kafe, než na co jsme u MU zvyklí, ale špatné to určitě nebylo.

26.02.2019 3 z 5