manvar manvar komentáře u knih

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Opět chycení za srdce. Jiří Hájíček zná své budějčáky. Zajímavý příběh našeho kraje, v poutavém podání.

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Knihy pana Hájíčka jsem si oblíbil od prvního začtení (nejen proto, že je našinec). Krásné čtení z našeho kraje. Byl jsem pohlcen a nechtěl se odtrhnout.

21.01.2020 5 z 5

Knihu by si měl přečíst každý, protože její příběh se může objevit v každém životě.

29.01.2020 5 z 5

Kniha mne velice oslovila. Smrt jako součást života. Doporučuji všem, kteří se zajímají o Život.

20.01.2020 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Při čtení knihy jsem se ocital v místě a čase děje. Jiří Hájíček ve mě získal věrného čtenáře. Příběh je hezky postavený a poutavý s pohledem na následky kolektivizace, které přetrvaly desetiletí.

Dobrou a ještě lepší neděli Dobrou a ještě lepší neděli František Nepil

Takové Nepilovské milé radostné nejen nedělní počteníčko :-).

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Kdo není z kamene, toho dostane. Plus krásné ilustrace.

21.01.2020 4 z 5

Kniha se četla krásně. Člověk by se hned do té idylky přestěhoval. Zajímavé náměty na knihy k přečtení. Škoda, že jich tolik nebylo dosud přeloženo do češtiny.

20.01.2020 4 z 5

Hora a obzor Hora a obzor Vít Erban

Krásné jihočeské haiku

ani ne bdělí
ani ne ze sna jen má
šíje tvá stehna

30.01.2020 5 z 5

Tři slepé myšky Tři slepé myšky Agatha Christie

Agatha Christie je mou oblíbenou autorkou. Krátké lehké povídky pro dlouhý zimní večer.

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Relaxační počtení, nic náročného, ale milé.

21.01.2020 3 z 5

Louka: Vábení do tajuplného světa Louka: Vábení do tajuplného světa Jan Haft

Zajímavá kniha o životu na přírodních loukách.

02.03.2020 4 z 5

Darwinova dcera Darwinova dcera Ivo T. Budil

Kniha napsaná pro mne těžce čitelnou a nudnou formou. Těšil jsem se na zajímavě podanou fikci, jak je slibováno, ale je to jen chronologický výčet jakýchsi událostí. Za několik světlých okamžiků je hvězda navíc. Bohužel nedostála očekávání.

31.01.2020 1 z 5

Každému jeho Izrael Každému jeho Izrael Hana Frištenská Štarková

Kniha se mi četla velice těžce. Myslel jsem, že ji odložím. Pokud by byl dodržen styl vzpomínek a událostí prožitých za totalitních režimů, četla by se mi kniha lépe. Vzpomínky na Izrael byly pro mne nesourodé a chaotické.

25.01.2020 1 z 5

Čtení Hygge bylo hygge. Potvrzení toho co člověk cítí, že mu dělá příjemně. Mohlo být více dánských hygge reálií, receptů, doplňků, nápadů. Lepší si knihu půjčit, než koupit. Kniha mi dala chuť Dánsko navštívit ????.

22.01.2020 3 z 5

Muž na pokraji vzplanutí Muž na pokraji vzplanutí Jiří Hájíček

Zajímavé haiku.

21.01.2020 3 z 5

Hasiči Hasiči Roman Kutálek

Kniha si zaslouží plný počet hvězd. Nejenom kvůli náročné a stále nedoceněné práci hasičů. Doporučuji přečíst.

Osamělý génius Osamělý génius Dava Sobel

Zajímavá kniha, zajímavá osobnost. Genialita sebou přináší nepochopení, závist a ústrky.

21.01.2020 4 z 5

Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Hana Parkánová-Whitton

Až do svatby se kniha četla těžko. Nedokázal jsem najít chuť ke čtení. Po svatbě to bylo trochu lepší, ale přes to hodnotím 50%. Zajímavé jsou anglické reálie.

18.01.2020 2 z 5