Osamělý génius

Osamělý génius https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120346/osamely-genius-120346.jpg 4 7 2

Podtitul: Pravdivý příběh Johna Harrisona, který vyřešil největší vědecký problém své doby Osamělý génius je dramatickým lidským příběhem o impozantním vědeckém bádání a o Harrisonově čtyřicet let trvající posedlosti stavbou dokonalého hodinového stroje, známého dnes jako chronometr, který umožnil měření zeměpisné délky. Kniha, plná hrdinství i ústrků, skvělých výkonů i absurdity, je rovněž fascinující stručnou historií astronomie, navigace a hodinářství. Díky dokonalým znalostem Davy Sobelové otevírá kniha Osamělý génius všem, kdo si ji přečtou, nový pohled na celý náš svět. Informuje čtenáře o málo známých skutečnostech v historii námořní navigace, o jejíž rozvoj se díky svému vynálezu John Harrison tolik zasloužil.... celý text

Literatura naučná Věda
Vydáno: , Alpress

Longitude , 1995

soukroma
16.02.2020 3 z 5

V útlé knize se jistě dalo najít hodně zajímavých informací nejen o historii mořeplavectví, navigaci a chronometrii, ale autorčin styl mi byl hodně proti srsti: nejprve jsme se dozvěděli o jejím dětství (to snad mohlo být zpracováno krátce jako předmluva a ne první kapitola knihy) a pak se tak nějak nezáživně skákalo v historii, než se vůbec objevil na scéně "osamělý génius". Proto jen usmolených 50%.

manvar
21.01.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, zajímavá osobnost. Genialita sebou přináší nepochopení, závist a ústrky.

Autorovy knížky

Dava Sobel