managalante managalante komentáře u knih

Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Pavlína Brzáková

Nabídka pohledu do jiné životní kultury lidí na této planetě a pozoruhodný příběh dědečka Ogeho. Příjemné čtení. Fantazie pracovala na plné obrátky. Moje představa o tom, jak to tam na Sibiři nejspíš vypadalo, bude asi úplně jiná, než ta reálná. Tím víc mě teď láká místní končiny navštívit. Podle popisu to vytvářelo dojem pustiny a bohatství spíše přírodní.

22.02.2021 5 z 5

Za všechno může kapitán Za všechno může kapitán Achille Campanile

Opravdu vtipné. :)

16.12.2020 5 z 5

Usmívej se víc Usmívej se víc Ivan Burda

Nádherným způsobem podané příběhy, které nás mohou zastihnout kdykoliv a kdekoliv. Příběhy, které nejspíš nezažijeme nebo nepoznáme, protože raději zůstáváme ve své komfortní zóně pohodlí a v nedosažitelnisti iluze veřejné trapnosti. Kniha je velkou motivací pro objevování světa kolem nás skrze přátelský postoj k lidem a nejen k nim. Je to o tréninku a jednotlivých využitých příležitostí, ať už námi viditelných či neviditelných, které často dostáváme jako na zlatém podnosu. Akorát tam v tu chvíli nějak duchem nejsme a nejsme jaksi schopni danou příležitost chytit za pačesy. Jak je psáno: "Máme to přímo pod nosem... Úsměv! :-))." Jak prosté. Naučme se společně usmívat. :))

24.11.2020 5 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Tato kniha mi přinesla klid, obzvláště v této době, že vše je tak, jak má být. Učme se od ostatních, nechejme se vzájemně inspirovat, sledujme řeku a naslouchejme větru.

09.11.2020 5 z 5

V zajetí Atlantiku V zajetí Atlantiku Inna Václavová

Nádherné vniknutí do plavby po Atlantiku a do situací autorky, které během plavby zažila. :)

03.11.2020 5 z 5

Bdělost Bdělost Anthony De Mello

Děkuji moc za další máchnutí do mých iluzí o světě, které tahle kniha způsobila. Vím to, že spím a vím, že se nechci probudit. Vše je tak, jak má být. Avšak my sami jsme úměrou toho, do jaké míry se věcmi kolem sebe necháme vláčet a mávat, či zda-li s nimi splyneme v jedno a ruku v ruce s tím, co na nás každou novou ojedinělou situaci čeká, jsme vzhůru anebo stále spíme. Teď už je mi jasné, že se dá spát i s otevřenýma očima.

11.10.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha mě velmi překvapila. Čekal jsem něco poněkud jiného. Avšak styl jazyka a slova, kterými autor popisoval příběh malého chlapce, nádherně čtenáře navnadily do děje a částečně jakoby zakryly krutosti lidí, které jsou v díle popisovány a znázorňovány. Rozhodně doporučuji. Teď budu snad opět o krůček blíž k tomu, abych zahodil veškeré své nepodstatné předsudky o lidech stejného druhu jako já, avšak jen jiné barvy pleti či vyznání.

19.09.2020 5 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Velice vtipné a zábavné čtení. Teď si snad budu uvědomovat, že pokud se mi něco stane, tak budu vědět, že to už je prostě můj osud... :D

30.07.2020 5 z 5

Vosí továrna Vosí továrna Iain Banks

Nic podobného jsem teda ještě nečetl. Rozhodně tuto dost morbidní a v četbě intenzivní knížku doporučuji.

07.06.2020 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Krásný rozhovor s váženým panem knězem a především člověkem, který má srdce tam, kde bych ho chtěl mít i já. :) Díky!

24.05.2020 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Tak nějak zvláštní a specifické dílo, že pokud člověk jeho krásu neobjeví v průběhu čtení, tak na jeho konci ji nalezne určitě. Slečna Smilla mě celkově zaujala a to snad i mimo její cít pro sníh.

19.05.2020 4 z 5

Poslední země: Antarktida Poslední země: Antarktida Marek Vácha

Krásné a romantické přiblížení končinám, které jsou az zdánlivě v nedosažitelnu mimo naše momentální představy o světě jako takovém. :)

31.03.2020 5 z 5

Sláva strojů a měst Sláva strojů a měst Jaromír Rašín

Krásné čtení. :)

17.03.2020 5 z 5

Radost z Boha Radost z Boha Marek Vácha

Vácha opět nezklamal. Vytříbeným slovem dokázal podat něco tak obsáhlého čtenáři přímo na platinovém podnose. Velmi příjemné a motivující čtení. Děkuji. :)

13.03.2020 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Pravděpodobně by se celá kniha bohatě vlezla i do mnohem menšího rozsahu, avšak jsem rád, že jsem se o spánku dozvěděl něco víc a teď s tím mohu sám pracovat dál. Spát, či nespat? Rozhodně spát, je to zdravé a blahodárné! :)

03.03.2020 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nejspíš bylo potřeba sfouknout tuto klasiku... :)

28.02.2020 4 z 5

Zrcadlo. Poučení o bdělém vědomí přítomnosti Zrcadlo. Poučení o bdělém vědomí přítomnosti Čhögjal Namkhai Norbu

Věci už známe, avšak opět opomíjené,nám tak vřele blízké...často zdánlivě nedosažitelné. To ta chvíle, která nás právě v tento okamzik celé prostupuje a bez soudů vše miluje. :-)

03.02.2020 5 z 5

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Výborná kniha pro kohokoliv, kdo se chce stát životním partnerem svého dítěte, vytvořit mu prostředí, ve kterém může spolu s vámi růst a to vše bez manipulace s ním. Nebojte se zapojit do každodenní hry, kterou dítě hraje, a kterou zároveň poznává sebe i tento svět kolem něj.

15.01.2020 5 z 5

Kniha obsáhlá spoustou nezáživných studií, které po většinou ukazovali, že lidé nepoužívající digitální média jsou v určitých ohledech schopnější, trpělivější, více přítomní a duševně i fyzicky zdravější. Myšlenku to mělo. Líbily se mi některé pasáže.

30.12.2019 3 z 5

Kniha mlčení Kniha mlčení Oldřich Král

Naprosto unikátní, příjemné a zároveň nenucené vniknutí do východní filozofie. Tím co ze sebe vydechla, mne čarokrásně jakýmsi způsobem pohltila. Cesta, kterou nekdo dokáže povědět už není Ta cesta. Jméno, co se dá jmenovat už není To jméno. Děkuji překladateli za jeho um.

29.11.2019 5 z 5