MamaKnihomolka MamaKnihomolka komentáře u knih

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Opět výborná, vtipná a čtivá kniha ze života. Líbí se mi autorčin styl psaní. Super oddechovka na večer.
Překvapilo mě, že autorka nepoužívá jména, ale přezdívky (Andílek, Tyran, Komik, Odlitek apod.).
Doporučuji všem matkám, které si myslí, že jsou na tom tak špatně...

05.02.2020 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Miluju film a proto... Proč si nepřečíst knihu? Líbilo se mi, že se šlo hned k věci, žádná omáčka na začátku. Kniha se krásně četla, byla svižná a v každé kapitole se něco dělo.
Kniha mě oproti filmu teda nerozbrečela a ve filmu se mi líbily dopisy víc.

05.02.2020 4 z 5

Dvojí mysl Dvojí mysl Martin Rousek

Musím velmi ocenit autorův nápad a rozmanitost fantazie.
Už od začátku se v každé kapitole dějí velmi zajímavé věci, žádná není nudná a neobsahuje takzvanou omáčku slov. Na mě jsou kapitoly dlouhé. Kdyby bylo po mém jednu kapitolu bych rozdělila na dvě.
K postavě Lilly musím říct to, tě mě ze začátku štvala. Přišlo mi, že pořád jen spí, jí a běhá. U čtení mě i obtěžovaly její sáhodlouhé většinou bláznivé myšlenky. Každopádně autor umí rozhodně krásně zmást, že i já jsem se občas ztrácela co je ve světě Lilly skutečné a co ne.
Rozuzlení mě moc bavilo,ale co ten brácha Desmond? U toho bych konec pozměnila a nechala ho tak jak byl během celé knihy.

05.02.2020 3 z 5

Já o koze, on o voze… Já o koze, on o voze… Simona Monyová (p)

Skvělá, úsměvná oddechovka, která je neuvěřitelně čtivá. Kniha na mě působí strašně optimisticky.
Mnohokrát jsem se dost zasmála a přistihla se jak přikyvuju na souhlas.

18.01.2020 5 z 5

To To Stephen King

Tak tohle dámy a pánové byla jízda! Jelikož se mi filmy velmi líbily a recenze jsou neskutečné jsem měla od knihy velké očekávání.
Někoho může počet stran a tloušťka knihy odradit, ale já to brala jako výzvu.
Musím moc pochválit obálku a čtivost knihy.
King je prostě mistr. Mistr v nastolení mrazivé atmosféry, živého popisu děje i situací a v popisu detailu. A hlášky a kecy Richieho jsou prostě TOP. Zamilovala jsem se do něj.
Na mě byl pomalejší začátek,ale u takhle obsáhlé knihy se to dá čekat a nenechala jsem se tím odradit.
S filmem se kniha absolutně NEDÁ srovnat. Je tam mnoho detailů, které za mě ve filmu měli být a to nemluvím o tuně scén, které ve filmu nejsou.
Během konečných bojových scén jsem si musela udělat pár cílených přestávek abych všechny situace vstřebala. Ke konci jsem měla zvláštní pocit. Šťastný, že vše skončilo jak mělo, ale i smutný, že kniha končí a já už se sedmi účastníky už nebudu prožívat dobrodružství.

14.01.2020 5 z 5

Farma Farma Dagmar Kýrová

Krásná a bohatě ilustrovaná kniha. Vždy jeden příběh o jednom zvířátku na jednu stránku, takže je to taková "rychlopohádka". Příběhy obsahují i zajímavé informace o zvířátkách. Rozhodně doporučuji. Skvělá je i jako dárek.

02.01.2020 5 z 5

Je čas jít do hajan! - Sám ve své postýlce Je čas jít do hajan! - Sám ve své postýlce Alberto Pellai

Krásně ilustrovaná kniha s příjemným námětem. Krátký příběh o spánku ve vlastní postýlce vložený do jednoduchých veršů. Plus obsahuje "rady" jak se lépe poprat se spaním v postýlce.

Čti mi před spaním Čti mi před spaním Charlotte Cooke

Krásná kniha i pro nejmenší posluchače, kteří neudrží dlouho pozornost. Je navržena tak, aby dítě připravila ke spánku, aby ho uklidnila a navodila příjemnou atmosféru. Což si myslím, že se opravdu povedlo. Krátké věty, nádherné ilustrace dítě zaujmou. Knihu napsala psychoterapeutka a je znát ten skrytý smysl, který pomůže dítěti usnout.

02.01.2020 3 z 5

Co se děje v Podpostelí? Co se děje v Podpostelí? Hana Lehečková

Kniha, která má krátké příběhy, lehce se čte a navodí příjemnou atmosféru na spinkání. Moc se mi líbí nápad. Nápad takový, že pod postelí se neskrývají strašidla s dlouhými prsty, kterých se děti tolik bojí, ale objevují se tam různí tvorové, kteří vůbec nejsou nebezpeční. Díky této knize si dovolím říct, že se dítě už nebude bát, že pod postelí něco je.

Pan Podpostel Pan Podpostel Chris Riddell

Kniha, do které jsem se zamilovala. Nádherné ilustrace a příběh, který zaujme dítě a podpoří jeho fantazii. Líbí se mi myšlenka, že pod postelí nečíhá bubák a nebezpečí, ale jen modrý chlupáč, který nechce ležet na zemi, ale v posteli.

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Mě osobně jako milovnici koní se film nelíbil (spíše z toho hlediska, že tam koně trpěli, jinak zpracování perfektní). Dost jsem se knihy bála, protože většinou je kniha lepší než film. Bála jsem se že tam bude více morbidních scén a já to nedám. Ale zjistila jsem, že film byl oproti knize velmi přemrštěný a nakonec jsem knihu úplně s přehledem přečetla. Je velmi jednoduše psaná a má krátké kapitoly. Konec byl úžasný a dobře promyšlený. Prostě doják :)

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Když jsem zjistila, že Stephena Kinga vyděsila tak jsem ji hned musela mít. Ale přiznám se, že jsem asi děj dost nepochopila protože jsem se u knihy vůbec nebála. Ano některé scény tak byly "ostrašující", kord když jde o malou holčičku, ale jinak za mě nic moc. Bohužel už ani nemám chuť si ji přečíst znovu, že bych přišla na to co mi unikalo a co jsem nepochopila, ale už se k tomu nedokážu dokopat.

01.01.2020 1 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Měla jsem v plánu si ji přečíst už dlouho, ale vždycky se našla jiná kniha, ale když už na ni konečně došlo tak z toho byl super zážitek. Úžasně promyšlený příběh se super zápletkou a skvělým vyústěním. Opravdu ten konec byl napínavý jak kšandy. Velmi čtivá a opravdu jsem se chvílemi bála otočit...

Moderní gynekologie Moderní gynekologie Aleš Roztočil

Z této knihy jsem se učila na všechny zkoušky co mě kdy v mém studiu čekali. Když jsem během let studií přicházela na knihy, které jsou psané jednodušeji tak mi tato jen stojí v knihovně. Někdo si ji samozřejmě nemůže vynachválit, ale já jsem toho názoru, že je mnoho knih ("učebnic"), které jsou určitě jednodušeji psané než je tato a snáze se pochopí. Ještě bych uvítala více obrázků v některých kapitolách.

Moderní porodnictví Moderní porodnictví Aleš Roztočil

Z této knihy jsem se učila na všechny zkoušky co mě kdy v mém studiu čekali. Když jsem během let studií přicházela na knihy, které jsou psané jednodušeji tak mi tato jen stojí v knihovně. Někdo si ji samozřejmě nemůže vynachválit, ale já jsem toho názoru, že je mnoho knih ("učebnic"), které jsou určitě jednodušeji psané než je tato a snáze se pochopí. Ještě bych uvítala i více obrázků v určitých kapitolách.

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Skvělá odpočinková kniha. Kapitoly krátké. Občas jsem se i pobavila. Pro mě nudné čtení, čekala jsem od knihy víc.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Za mě OPRAVDU povedená kniha. Čtivá. Při každém čtení jsem měla dost divný pocit, že se na mě pan Halloran dívá jak si čtu ...

Rituál Rituál Matt Baglio

Pro mě dost zajímavá kniha. I když se hůře četla. Hodně mě upoutal samotný rituál vymítání a i informace o padlých andělech apod. jsou super zpestření.

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Kromě toho, že se skoro každému kriminalistovi rozpadá osobní život tak rozhodně téma psychiatrické léčebny na mě udělalo dojem i osobnosti s různými nemocemi byli dobře popsaní. Škoda, že se jinak v ničem jiném neliší od ostatních detektivek...

01.01.2020 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Tato kniha se autorce povedla mnohem více než Hlasy. Úžasný popis lesů a schovek. Oceňuji nápad s takovouto hrou a schovky, které se nalézají podle směrnic.