Malinali Malinali komentáře u knih

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Oddychovka, taková historická pohádka. Vtipná, energická, stále se něco děje. Velmi zábavné čtení jedním dechem. Doporučuji. Knihu mi koupil muž a zůstává v mé knihovně tak moc se mi líbí.
Přebal super, ale když byla Jana zrzka, mohli i dámu na obale udělat pěkně zrz ;)

02.05.2019 5 z 5

Carevna noci Carevna noci Eva Stachniak

Stejně jako I. díl, velice čtivé a napínavé. Historický román o ruské carevně Kateřině Veliké. Její příběh se mi líbil, i když to neměla lehké. Krásná obálka, knihu jsem měla půjčenou z knihovny ve velmi dobrém stavu, a tak se i skvěle četla a držela v ruce :) Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi historii a ženy v ní.

24.04.2019 5 z 5

Tri temné koruny Tri temné koruny Kendare Blake

Skvělé téma, výborně psané. Super mapa v knize. Těším se na další díl. Ačkoli fantasy není mou doménou, tato kniha mě velmi bavila :o)

21.04.2019 5 z 5

Dalila Dalila Eleanor de Jong

Velmi čtivé, po celou dobu napínavé, akční.. Kniha mě velice bavila. Bude se mi po Dalile stýskat.

03.03.2019 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Bylo mi doporučeno, asi to není můj šálek kávy, snažila jsem se, ale nějak jsem nevěděla, kde jsem, kdo je kdo, co proč dělá. Na mě moc zmateně psané.

09.01.2019 2 z 5

Isabela: Neohrožená královna Isabela: Neohrožená královna Colin Falconer (p)

Knihu jsem dostala darem.. Bavila me, od zacatku az do konce. Mam rada tohoto spisovatele a jeho styl. Finale bylo trochu rychlejsi, jeste chvilku mohl psat. Izabelu jsem si oblibila hned od zacatku a krale Eduarda mi bylo spis lito - mozna, kdyby nebyl kralem, byl by jeho zivot stastnejsi...

02.01.2019 4 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Jedním dechem.

17.05.2018 5 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Vishous - perfektní, možná až smutný. Trochu jsem ho jako drogového delaera odsoudila, ale ukázalo se, že přeci jen uvnitř něj něco je... Jak píšu ke každé knize z této série - pokračuji dál, protože mě to baví!!

23.04.2016 5 z 5

Žárlivá Kateřina: Prokletý rod Medici I. Žárlivá Kateřina: Prokletý rod Medici I. Jean Plaidy (p)

Těžká doba a ještě těžší život pro následnici trůnu, kterou její manžel nemá rád :( Čtivě napsané a pro milovníky historie velice poutavé čtení, je to první díl, následují ještě dva :)

27.03.2015 4 z 5

Zdají se psům sny? Zdají se psům sny? Stanley Coren

Čekala jsem trochu více psích příběhů. Kniha je spíš o psech obecně, typu maturujeme z biologie ;) spousta věcí se tam opakuje. Ale každopádně pro pejskaře zajímavé k přečtení.

27.02.2015 3 z 5

Kateřina - Elixír lásky Rudolfa II. Kateřina - Elixír lásky Rudolfa II. Jaroslava Černá

Čtivé a výborně psané. Možná i trochu smutné.

17.12.2014 5 z 5

Jsem Jsem Marta Foučková

Mno musím říct, že autorka je věřící - tedy aspoň to na mě tak působí z té knihy. Nechci nikoho urážet, ale paní je starší a tak má také starší názory (jako proti potratům, sexu v těhotenství apod. - představte si, že Vás někdo znásilní a Vy otěhotníte, tak jako podle té knihy dobře Vám tak, protože je to karma a nechoďte na potrat, nebo si uděláte další blbou karmu), asi bych nechtěla mít dítě od chlapa, který je násilnický, i kdybych riskovala, že už nebudu moci mít nikdy jiné děti.. Kniha je možná poučná, byla mi doporučena, abych zkusila pochopit pár věcí tady na zemi.. věřím v posmrtný život, ale nevěřím v tak silné věci jako píše spisovatelka, o karmě, o tom že jsem někomu ublížila a proto si to tady vyžírám teď taky.. fakt ne.. navíc věřím v tom, že to není jenom o lidech, ale že v dalším životě můžu být klidně pes :o) a nebo taky moucha.. Paní hlavně neustále připomíná jak ona je výborná v terapiích a jak to nemá nikdo zkoušet. Přijde mi to spíš jako kniha kde je rozbor její práce, bohužel nic mi to nedalo, ale každý máme svůj názor na život :o)

15.08.2014 2 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Výborný!!!

12.03.2014 5 z 5

Angelika a její láska Angelika a její láska Anne Golon (p)

Vysvětlilo se mnoho věcí, konečně. Dobrodružná a romantická knížka, jak všichni víme, že Angelika je. Knižní série se mi nakonec líbí mnohem víc než filmová.

20.05.2024 5 z 5

Angelika se bouří Angelika se bouří Anne Golon (p)

Pro mě trochu slabší a utahanější díl, dokud se znovu nepotká s Rescatorem, tam už to začíná být zas super a pokračuje do dalšího dílu...

15.04.2024 3 z 5

Nezkrotná Angelika Nezkrotná Angelika Anne Golon (p)

Akčnější díl, skvělé popisy orientu a historie.

23.03.2024 5 z 5

Angelika, markýza andělů – 1. část Angelika, markýza andělů – 1. část Anne Golon (p)

Film Angelika jsem viděla x krát. Poprvé čtu knižní sérii Angelika. Viděla jsem tedy dřív film než knihu a mě se ta kniha líbí mnohem víc, úplně mě to překvapilo. Těším se na další díly.

10.02.2024 5 z 5

Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších * antologie

Strašidelné povídky. Na knihu jsem se těšila, některé příběhy nebyly úplně to pravé... Cena knihy skoro 500 Kč nová mi přijde až moc. Ale jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

16.01.2024 4 z 5

Kočička Hamley a první sníh Kočička Hamley a první sníh Sandra J. Paul

Syn má příběhy této kočičky moc rád, dostal k Vánocům a úplně krásně se kniha četla v tomto období.

28.12.2023 5 z 5

Ex na koštěti Ex na koštěti Erin Sterling (p)

Taková oddychovka, jednohubka na Halloween období... Také mi vadily zbytečné vulgarismy, nehodily se tam.

11.11.2023 3 z 5