Malinali Malinali komentáře u knih

Jezábel Jezábel Eleanor de Jong

Příběh mě pohltil... Čtivé, napínavé... Smutné. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, i když některé události neodpovídají historické skutečnosti a jsou překroucené, knihu doporučuji.

20.01.2019 5 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Skvělá kniha jako celá série

13.12.2018 5 z 5

Královnin gambit Královnin gambit Elizabeth Fremantle

Výborně psané, od začátku měla Kateřina můj obdiv.

25.11.2018 5 z 5

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Jaroslava Černá

Smutné ale skvěle psané. Četla jsem jedním dechem...

07.05.2018 5 z 5

Tajemství čachtické bestie Tajemství čachtické bestie Vladimír Liška

Některé informace se v knize stále opakují. Kniha je spíš dějepis ne vyprávění. Ke čtení pro fanoušky Alžběty Báthory zajímavé, ale na pana Nižňanského a jeho Báthoriovou to nemá ;)

06.12.2015 3 z 5

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Steven Runciman

Dobře napsané pro ty, co mají rádi popis bitev, a podrobné dějiny.

05.05.2015 3 z 5

Ďábel v andělském rouchu Ďábel v andělském rouchu Tomáš Bednařík

Čtivé, poutavé, jenže ne vše, co autor zmiňuje je pravda. Dle jiných dokumentů a studií byla hraběnka v žaláři Čachtického hradu, kde také zemřela, nikoli polozazděná ve svém pokoji. Některé věci a informace se liší od jiných knih (psaných dle dokumentů např. od pana Štiavnického). Jenže teorií a příběhů je mnoho a pravdu - ví jen sama hraběnka :) Každopádně moc dobře napsáno!

PS: s tou železnou pannou jsem to moc nepochopila.. p.Nižňanský psal, že byla, pan Štiavnický zamítá její existenci...

04.02.2015 5 z 5

Čachtická pani pred najvyšším súdom Čachtická pani pred najvyšším súdom Andrej Štiavnický

Třetí pokračování autora o Alžbětě Báthoriové a také Anně Rosině Listiusové - ta pokračuje ještě v následujících dílech této 7mi dílné série.

Založeno na skutečných událost, čtivé!!

20.10.2014 5 z 5

Královská krev: čtyři sestry, všechny královny Královská krev: čtyři sestry, všechny královny Sherry Jones

Výpravné, dobře se čte. Těžká doba a rodinné vztahy 4 sestrer, královen.

15.08.2014 5 z 5

Poslední velký tanec na zemi Poslední velký tanec na zemi Sandra Gulland

Třetí díl o Josefíně a Napoleonovi. Krásné čtení, smutný konec, ale tvrdá realita. Moc se mi tato série líbila.

26.03.2014 5 z 5

Příběhy vášně, příběhy žalu Příběhy vášně, příběhy žalu Sandra Gulland

Deník Josefíny.. omylem se mi dostal do ruky až druhý díl ze tří, ale vůbec nevadí, ke třetímu se hodlám ještě propracovat. Doporučuji, historické a čtivé.

30.01.2014 5 z 5

Badalpurská zahrada Badalpurská zahrada Kenizé Mourad

Krásné pokračování Selmy, osmanské princezny. Autorka knihy je hlavní hrdinkou, podle skutečné události. Čtivé, citové.

20.01.2014 5 z 5

Poslední harém Poslední harém Peter Prange

Krásné, kruté a zajímavé čtení jak tomu bylo.

12.12.2013 5 z 5

Pomsta Pomsta Sharon Osbourne

Výborná kniha, velice zajímavý příběh. Peníze, moc, sex, drogy, láska, přátelství, smutek... to vše v jedné knize. Hrozně moc toho zažijete během čtení jedné knihy. Vřele doporučuji.

28.08.2013 5 z 5

Sci-fi povídky z Jesenicka Sci-fi povídky z Jesenicka Tomáš Neuwirth

Super pro lidi, co znají Jeseník a okolí. Ale ano i pro ty co neznají a třeba díky povídkám přijedou na návštěvu :) Druhá povídka je moje oblíbená. Každopádně všechny stojí za to si přečíst. Chválím i poučné informace a vysvětlení věcí (jako přístrojů, historie apod.)

06.03.2024 5 z 5

Oflajňák Oflajňák Václav Toman

Přesně pro děti už od školkového věku, které rády tráví svůj čas u konzolí a tabletů, ukázka, že i mimo online svět, je super svět, kde se dá užít legrace a to i bez rodičů (např. máte-li jedináčka, vyžaduje pozornost a neumí si sám hrát). Lehce fantasy - mluvící pes, kterému rozumí jen kluk Péťa. Ale inspirativní. Dobře se čte jak školkovým dětem, tak sám může číst už i prvňáček - velké písmo.

06.03.2024 5 z 5

Angelika - Cesta do Versailles 2. Angelika - Cesta do Versailles 2. Anne Golon (p)

Dobrosrdečná a odvážná Angelika vzestupu je. Lepší než filmové zpracování a v detailech i odlišné.

23.02.2024 5 z 5

Angelika - Cesta do Versailles 1. Angelika - Cesta do Versailles 1. Anne Golon (p)

Já tuto sérii hltám více jak film... Skvěle napsané.

21.02.2024 5 z 5

Příliv démonů Příliv démonů Laurie Forest

Mě to mrzí, ale mě to strašně nebavilo číst, nutila jsem se opakovaně, je to roztahané, je tam moc postav, páté přes deváté, ztrácela jsem se. Tolik jsem se těšila, protože předchozí díly byly super. Ale myslím, že jsem s touto sérií právě skončila.

20.01.2024 2 z 5

Kočička Hamley a ztracená dýně Kočička Hamley a ztracená dýně Sandra J. Paul

Krásné a vtipné vyprávění o kočičce, která rozumí nejen lidem.

28.12.2023 5 z 5