Makyt Makyt komentáře u knih

Mrtvá z Nevady Mrtvá z Nevady Harlan Coben

Když se mezi dvěma lidmi s natolik pohnutými osudy vyvine opravdový vztah, už to je obdivuhodné. Když se s tím dokážou ještě takhle poprat, tak to je životní výhra. Ponaučení? Jen to, že byl někdo ve vězení, neznamená nutně, že je navždy špatným člověkem.

21.01.2023 4 z 5

Oddanost Oddanost Helen Hardt

Jsem zvědavější a zvědavější, ale jestli to má být skutečně 12 dílů a překládat to bude stále stejná paní, tak se dám asi na éru překladatelky a nebudu sama, kdo bude méně trpět. Twl jako "průnik, průnik, průnik", kde to jsme???

Posedlost Posedlost Helen Hardt

Stejné hodnocení jako minulý díl, detektivka je to čím dál lepší, ale překlad stále špatný, postelové scény téměř vypouštím... navíc ten překlep na hřbetu je teda velký šrám na duši a nemyslím, že by to bylo na Talonově duši, i když těch šrámů tam má asi dost...

Touha Touha Helen Hardt

Tak tedy... spíš než erotická literatura je to pořádná detektivka, rozhodně čtu dál, protože mě zajímá Talonův příběh, ale!!! Totálně se odprostit od překladu, sexuální scény možná radši úplně přeskočit a paní překladatelka by se měla přeorientovat minimálně typem literatury, jestli ne radši úplně změnit profesi.

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Tak to je jedno velký špatný... a jakože já nedočtené knížky neodkládám, tak tahle je teď někde hluboko ve skříni a asi brzo půjde o knihovnu dál.

23.11.2022 1 z 5

Schůzka v Paříži Schůzka v Paříži Harlan Coben

Asi mám novou závislost... byť to není žádná novinka, knížka mě nadchla. Propracovanost děje, uvědomění si, že všechno to kolem nás fakt existuje a děje se to. Příběh měl hlavu i patu, většina mých otázek byla zodpovězena, celé to pěkně ubíhalo. Palec nahoru i přes to, že mám teď knížku na den, moc toho nenaspím a začíná se to na mě podepisovat aneb 4 knížky za 5 nocí

23.11.2022 5 z 5

Tlustoprdka, no a co? Tlustoprdka, no a co? Renáta Názlerová

Další důkaz o tom, že ženskost vychází zevnitř. Je potřeba naučit se nosit kila s grácií, umět si ze sebe udělat srandu, ale nikdy ne chudinku. Zajímavý pohled na život tlustoprdky od skoro 60leté paní, který mě snad v něčem inspiruje a poučí.

27.08.2022 5 z 5

My My Elle Kennedy

Nejsem zastánce homofobních vztahů, ale bylo mi líto, s čím se hrdinové musí potýkat a jak složité je bojovat o své místo a svou lásku. Proto bylo potěšením, jak to nakonec jejich okolí přijalo. Jo a Jamieho mámu by měli naklonovat. Tolik lásky, kterou bezvýhradně dává... i Wesovi, což bylo asi to nejkrásnější z celé série.

On On Elle Kennedy

No... tohle jsem vážně nečekala... když jsem po knize sahala, myslela jsem, že to bude další eroťárna a čtení pro holky, ale... nebylo to přesně to, co jsem čekala, naopak, bylo to pro mě něco nového a netypického. Přečetla jsem a dokonce jsem sáhla i po druhém díle.

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Půjčeno na dovolené, líbilo se mi, že je to psané z pohledu tří žen, jejich pořadí bylo nahodilé, někdy více kapitol od stejné ženy... a jak se jejich osudy proplétaly. Vždy, když jsem chtěla dočíst kapitolu a knihu položit, stalo se něco, kvůli čemu jsem to udělat nemohla.... a tímhle stylem jsem ji přečetla za jediný den (to u mě ale není nic divného)

26.08.2022 5 z 5

První řez První řez Judy Melinek

Knížka na dovolené a nedala se odložit, dokud jsem jí nezdolala. Líbila se mi kombinace soudní lékařky, drogového kartelu a tajemství z minulosti. Trochu předvídatelná byla část týkající se šťourání v případu, ale konečné vysvětlení to zade úplně rozvrátilo. Do poslední chvíle jsem byla přesvědčená, že vím...

26.08.2022 5 z 5

Návod k použití lásky Návod k použití lásky Renáta Názlerová

Knihu jsem koupila z nouze, zaujala mě hlavně obálkou a taky tím, že je od slovenské autorky. Ještě během toho jediného dne jsem ji přelouskala, hodně jsem se v ní viděla a možná si i něco vzala k srdci. Nebudu naivně snít o princi, kterého "osvítím" a on udělá vše pro to, aby mě kontaktoval. Ale taky bych neměla vše řešit jen rozumem a ze všech stran obracet a analyzovat. Někdy prostě jen musím šlápnout trochu mimo té důvěrně známé, prošlapané cestičky... a nejen šlápnout, ale třeba tam i pořádně zahučet a namlátit si.

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Jo, tak tohle byla pecka... a musím říct - kam se hrabe Paulina Swift.. i když jsem nečetla, ožívaly mi před očima obrazy a já si říkala, proč to někdo nezfilmuje. Konec jsem dost předpokládala, ale dominance, postavení, dostatek, to vše tam bylo. A bylo toho dost.

11.01.2022 4 z 5

Chobotnice Chobotnice Paulina Świst

Ze začátku mi chyběla Olka i Piotr, ale Michal to docela napravil. Opět děj, spiknutí, podvod, Chladnej, tajná akce a další výzvy. Trochu mi začíná vadit šovinismus a takový ten macho styl, kdy chlap je bůh a žena je vždy pod ním. Nicméně oddechové čtení, které opět vtáhne.

Kolotoč Kolotoč Paulina Świst

Opět nezklamalo. Děj běží, prolínají se postavy nové i známé. Jediné, co mi chybělo, ale asi je to profesní deformace, více detailů z podvodu, propojení na další machinace a třeba i postava forenzní účetní. Možná typ na další sérii.

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Završení trilogie, pocit, že kruh se uzavírá. Daniel jako prototyp parchanta, který se ale dokáže poučit. Brácha poldy Wyrwy z předešlého dílu, takže garance opětovného propojení postav. Myslím, že Paulina by mohl chrlit tak knížku týdně.

Komisař Komisař Paulina Świst

Jak já miluju jejich hlášky a ostrovtip. Ani ženské hrdinky si nenechají jen tak něco líbit. Zuzana trochu slabší než Kinga, ale dokonale to vyvážil Wyrwa.

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

První knížka této autorky a jako fakt pecka. Detektivka, eroťák, drama, vtip, prostě všechno v jednom. Okamžitě jsem se zakousla do dalšího dílu a potěšilo mě provázání, takže doporučuji číst postupně. Stejně tak série Kolotoč, protože tam se k hrdinům opět vrátíte.

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Taková ta klasická pohádka, kterou přečtete za jeden večer a budete si slibovat, že zase začnete chodit na jógu, protože co kdyby... a když si uvědomíte, že tohle stejně s největší pravděpodobností stejně nezažijete, popustíte alespoň uzdu své fantazie. A věřte, že v mé fantazii ze mě najednou byla rekordmanka v různých asánách a výdrži v nich... :-D

26.07.2021 4 z 5

Protože Protože Petr Casanova

Odpovědi na spoustu otázek, které si každý den pokládáme. Určitě budu v knížce ještě několikrát listovat a hledat další odpovědi na otázku Proč?

11.07.2021 4 z 5