Makrela Liška Makrela Liška komentáře u knih

Pixy Pixy Max Andersson

šílená zvrhlost

23.06.2014 3 z 5

Imagika II. Imagika II. Clive Barker

krásný zážitek. Zase se můžu jen obdivovat tomu, jak nepředvídatelný spletitý a přitom perfektně vystavěný příběh Barker vytvořil. A neskutečně vzrušující.

19.04.2014 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Jako žena toužící občas po troše romantiky sem se ráda nechala unést dějem a uvítala, že konec skončil optimistickým rozuzlením. A přece mi bylo trochu líto, že to nakonec šlo tak hladce.

13.02.2014 4 z 5

skvělé, něco takového sem si potřebovala přečíst jako sůl!

16.01.2014 5 z 5

Čerstvě deflorovaná dívka a jiné příběhy Čerstvě deflorovaná dívka a jiné příběhy Edward Gorey

Opět krásná ukázka Goreyho humoru

30.12.2013 4 z 5

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

Po přečtení mi zůstal stejný pocit krásné lidskosti jako po dočtení S elegancí ježka. Krásný způsob vyprávění a fascinující působivé prostředky, kterými Foer text doprovázel. Jsem mile překvapená a zasažená

22.11.2013 5 z 5

Šťastný muž Šťastný muž Arto Paasilinna

Jak již zaznělo, velmi pěkná oddechovka, která nezklame Paasilinnovým typickým humorem

29.10.2013 4 z 5

Největší poklad Největší poklad Arcadio Lobato

asi má nejoblíbenější dětská kniha, navíc s nádhernými ilustracemi. Jedna z těch, na kterou člověk nezapomene

06.10.2013 5 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

taky se po přečtení přidám do tábora těch, kteří kouzlu knihy nepropadli. Zahlcení čtenářovi pozornosti absurdními obrazy, které mezi sebou bez vysvětlení zaniknou ve svém přehršli mi přijde jako přežitek z dřívějška. Zůstal mi pocit výletu do zajímavého snového světa, ale celý obraz je opředen úzkostí a nespokojeností z tolika nedořečeností

17.09.2013 3 z 5

Mókša Mókša Aldous Huxley

mé první a velmi působivé setkání s Huxleym. Krásný pohled na fascinující renesanční osobnost, jeho otevřenost a moudrost by pro nás měla být vzorem

18.07.2013 5 z 5

Indická kuchyně Indická kuchyně Vladimír Miltner

Malá bible mé kuchyně, navíc kromě hodnoty kulinářské bohatá předmluva nabízí i skvělý vhled do indických tradic a zaužívaných postupů týkajících se vaření jako takového

18.07.2013 5 z 5

Zpod klobouku Zpod klobouku Jiří Sekereš

Jsem autorkou ilustrací a spolučinitel na finálním výběru básní, pokud budete mít jakékoliv komentáře, postřehy či cokoliv jiného s radostí vás vyslyším, Makrela

17.07.2013 5 z 5

Svatý Bimbas Svatý Bimbas Raymond Queneau

půvabná ztřeštěnost ve vianovském duchu psaná krásným jazykem, určitě stojí za přečtění

24.05.2013 5 z 5

Skořicové krámy (15 povídek) Skořicové krámy (15 povídek) Bruno Schulz

fascinující čtení od začátku až do konce, pohltila mě malebnost jazyka a neuvěřitelné obrazy

12.05.2013 5 z 5

Dole Dole Leonora Carrington

velmi autentický vhled do stavu choré mysli

03.04.2013 5 z 5

Totem vlka Totem vlka Ťiang Žung

naprosto strhující kniha. Zaujala mne už svým námětem, ale rozhodně bych nečekala, že se do mě zaryje víc než cokoliv předtím. Zvláště poté, co jsem ji málem nechala být po šílených naturalistických scénách souboje koňského stáda s vlky. Působivé a smutné dílo

19.03.2013 5 z 5

Médium papír Médium papír Jiří Hynek Kocman

Vynikající publikace pro všechny, kdo mají vztah k papíru a pracují s ním na profesionální úrovni

21.02.2013 5 z 5

Veverka a Myška v Praze Veverka a Myška v Praze Jarmila Marešová

Veverka a Myška mě zaujali již u prvního dílu svou povedenou výtvarnou stránkou. Druhý díl je rovněž krásně nakreslen, ale místo příjemného nosného příběhu na vás vybafne učebnice dějepisu. Všechny postavy jsou tu jen figurkami a kulisami pro zbytečné množství informací, které se na vás bez přestávky valí kapitolu za kapitolou. Kdyby se tu mezi jednotlivými přednáškami našel prostor i pro budování zápletky a vztahů mezi postavami, snad by se to dalo přežít, ale takto forma komiksu a jeho rámec téměř ztrácí smysl. Velká škoda.

16.06.2022 3 z 5

Rýmovačky opičí Rýmovačky opičí Marka Míková

Dvojka Míková a Valoušek je prostě výbušná směs- s dětmi jsme vybuchovali smíchy a četli stále dokola a dokola. Krásné, ztřeštěné i dojemné.

19.02.2022 5 z 5

Pán a vrabec Pán a vrabec Marka Míková

Knihy Marky Míkové jsou pro mě vždy radostným překvapením a užívám si, že s každou jednou knihou se ocitnu v úplně jiném univerzu. Pán a vrabec byl krásný, křehký a citlivě podaný příběh plný radosti i na místech, kde by ji jeden nehledal. A Nikkarin knize dodal lehkost a vtip. Moc ráda se ke knize vrátím nejen až se děti začnou učit anglicky.

19.02.2022 5 z 5