Majka1979 Majka1979 komentáře u knih

Ver mi Ver mi Alica Eštoková

Kniha ma veľmi milo prekvapila. Nedokázala som sa od nej odtrhnúť a musela som ju stoj čo stoj dočítať. Prológ ma vyšokoval, nasledujúce strany ma len utvrdili v tom, že toto bolo presne to, čo človek od knihy očakáva.
Názov knihy sedí ku knihe úplne. Aké je to pre ženu, keď si musí vybrať komu bude veriť – dcére, ex manželovi alebo súčasnému manželovi?
To, čo zažila Ivana, to je príbeh, ktorý som jej od začiatku nezávidela. Jej život bol v malej dedine, kde každý každého pozná. A jej bývalý bol sukničkár a tak všetci o tom vedeli okrem Ivany. Až keď sa to dozvedela, tak sa s ním rozviedla. Dcéra Julka žila s ňou, no po čase sa rozhodla odísť žiť k otcovi. Chcela mu pomôcť, aby sa dal s mamou zase dokopy. A tak práve Julka bola tým zlom, ktoré Ivane ničilo všetko, čo si chcela vytvoriť. Ona bola tou manipulátorkou, ktorá odlákala aj jej súčasného manžela Martina.
Ale ako ďaleko dokáže taký manipulátor zájsť? Kde sú tie hranice? Čo všetko sa musí Ivane a Petrovi stať, aby si Júlia uvedomila, že prestrelila? A uvedomí si to? Alebo to zase všetci budú ospravedlňovať tým, že trpí na chorobu a teda je to hlavne kvôli nej?
Úprimne poviem, mať takú dcéru a keby mi urobila to, čo urobila Júlia Ivane, tak ma z nej porazí. Ale teda môj obdiv má Ivanin manžel Martin. Viac neprezradím, aby ste si mohli viac prečítať v tejto naozaj výbornej knihe

16.11.2023 5 z 5

Svědek v pokušení Svědek v pokušení Jennifer L. Armentrout

Kto pozná autorku, tak veľmi dobre vie, že pri jej knihách sa o sklamaní baviť nedá. Mne sa kniha veľmi páčila, asi som bola najsmutnejšia, keď skončila, lebo jej knihy by mohli mať aj 700 strán a rovnako by sa čítali ako táto.
Je to príbeh o Maddie a Chaseovi, títo dvaja mladí ľudia sú kamarátmi z detstva, Maddie bola doňho vždy zamilovaná. A Chase? No proste on bol najlepší kamarát jej brat. A tam to bolo jasné, že viac ako kamarátstvo nehrozí. Jeho otec ublížil jeho matke a tak nechcel byť rovnaký, preto nechcel nikomu ubližovať.
Keď sa Maddien brat išiel ženiť ako družbu pre ňu nevybral nikoho iného ako práve jeho. Ako dokážu fungovať spolu bez toho, aby k niečomu došlo? Ako veľmi mu záleží na priateľstve s jej bratom? A aké sú jeho skutočné city? A čo Maddie? Je stále takou akou bývala? Alebo sa časom niečo zmenilo a z toho zaľúbeného dievčaťa až po uši sa stala rozumná mladá dáma?
No veru pekné, krajšie, najkrajšie..
Treba prečítať. Určite si pokračovanie prečítam.
A pre tých, ktorí váhajú, tak kľudne čítajte, kniha nemá otvorený koniec, príbeh je ukončený

14.11.2023 5 z 5

Skrytá bolesť Skrytá bolesť Adriana Krištofíková

Od tejto autorky som čítala takmer všetko. Jej štýl asi nesedí každému, ale mne áno. Naozaj ma opäť nesklamala. Hoci zas si zvyknúť na jej štýl, bolo trošku náročnejšie.
Hneď prvá veta v knihe: „Stratila sa?...“ mi hovorila, že tu pôjde do tuhého a nemýlila som sa.
Lina žije so svojím synom a manželom. Avšak od ideálneho manželstva to má naozaj ďaleko. Hoci obaja sa snažia asi už len kvôli synovi, tak tým sa všetko len a len zhoršuje. Čo tají Lina pred mužom? A čo on tají pred ňou? Prečo zrazu medzi nimi nie je ani len kúsok lásky a rešpektu? Hrá v tom rolu niekto tretí alebo sú pre neho peniaze najdôležitejšie na svete? Netočí sa však celý tento príbeh len okolo Liny a jej manžela. V príbehu nechýbajú aj jej priatelia, ktorí sú tiež dôležitou súčasťou jej života. Ale aj tak je pre mňa Lina tou hlavnou postavou, pretože v príbehu sa prelína minulosť so súčasnosťou a vždy v tomto príbehu vystupuje aj ona. Ona, žena ktorá sa obetovala pre rodinu. A čo ju čakalo? Asi nie veľmi príjemné prekvapenie
Asi najväčšie prekvapenie aj pre ňu a priznám sa, že aj pre mňa je, keď jej manžel položí na stôl vyúčtovanie, koľko z „jeho“ peňazí ona minule a ktoré mu musí ona vrátiť a ak nie, tak uvidí,....
Bude práve táto vyhrážka dôvodom jej zmiznutia?
Napísané až do konca, koniec prekvapí, teda mňa určite
Naozaj sa oplatilo túto knihu prečítať, vôbec neľutujem. A určite si od autorky veľmi rada prečítam aj ďalšiu knihu

12.11.2023 4 z 5

Kolega z pekla Kolega z pekla Ivica Ďuricová

Autorka opäť nesklamala. Tieto malé, šikovné knihy milujem. A hlavne vtedy keď v sebe skrývajú naozaj pekný príbeh.
Milica pracuje ako hackerka, odhalí všetky podvodné napadnutia a rieši to.
Leon pracuje ako model.
Ako týchto dvoch mohla dať náhoda dokopy? Nikto by to nečakal a hlavne oni dvaja tiež nie.
No niekedy je naozaj ťažké niečomu veriť, ak zistíte, že do toho zasiahol niekto tretí.
Určite odporúčam prečítať. Za mňa veľmi pekný príbeh, v ktorom je láska, romantika, rozčarovanie, ľudská závisť, ale aj ľudskosť, ktorá v súčasnosti tak veľmi chýba...

12.11.2023 5 z 5

Estée Lauder - sen o kráse Estée Lauder - sen o kráse Laura Baldini (p)

Tento štýl kníh ma nikdy neomrzí. Hoci je to písané ako životopis niekoho slávneho, v týchto knihách sa skrýva príbeh a aj viaceré príbehy.
Ide o silnú Estée Lauder, ktorá od malička túžila stáť na javisku a žiariť.
A nakoniec žiarila inak, javisko jej nebolo súdené.
Jej život nebol prechádzkou, bol náročný w čakalo ju veľa prekážok. No ona bola silná žena, ktorá vedela, čo chce a to aj dosiahla.
Akú cenu musela za svoje šťastie zaplatiť?
Akým smerom sa nakoniec poberie jej život, keď si uvedomí, o čo všetko mohla prísť?

Určite odporúčam, krásna kniha, jedinečný príbeh :)

08.11.2023 5 z 5

Diablo Diablo Michaela Brnková

No tak toto bola jazda, úžasné niečo. Čítala som od autorky všetky jej knihy, no knihu Diablo považujem za jej TOPKU.
Vivian a Mateo sú dvaja mladí ľudia, ktorí sa stretnú a už od toho stretnutia je jasné, že to bude veľmi iskriť. Tým, že sú obaja svojskí, o zábavu je postarané. A keď sa do toho nakoniec zapletie mafia a ich životy by sa mali rozdeliť, Vivian zatiahne 'ručnú brzdu', aby zachránila, čo sa dá.
No poviem vám, že príbeh bol skvelý, postavy tiež, nemám jednoducho knihe čo vytknúť :)

05.11.2023 5 z 5

Karma Karma Andrea Rimová

Veľmi som sa na túto knihu od autorky tešila a vôbec ma nesklamala. Bola výborná.
Hoci partia troch dievčat na gymnáziu niečo vykonala, prešlo im to celom ľahko. Horšie boli následky, ktoré malo dievča, ktoré šikanovali.
O to zaujímavejšia bola stretávka po 10rokoch. A alkohol robí svoje. A tak ráno zisťujú, že dve mrchy a dve dievčatá idú o týždeň spolu na Wellnes. Prečo nie?
Čo ak je za tým niečo iné?
Zmenili sa tie mrchy? Alebo zostali také, aké boli?
Vráti im karma to, čo spáchali ako mladé?
Veľmi prekvapujúci príbeh a takýto koniec príbehu som vôbec nečakala. Knihu môžem vrelo odporúčať. :)

05.11.2023 5 z 5

Vstať z popola Vstať z popola Lea Marko

Veľmi silný príbeh jednej statočnej ženy – Kláry. Zažila si neľahké obdobie, prešla si rozvodom a potom spadla ešte do niečoho horšieho. Ako naivne zaľúbená mu dala všetko, srdce, majetok a nechala sa psychicky týrať. Ako zistiť, že už prekročil tie hranice a treba sa od neho odstrihnúť? Ako sa dostať od takéhoto človeka, keď nemáte nič? Ako od neho dostať svoje peniaze, ktoré mu dobrovoľne dala? Ako sa naučiť žiť bez neho, keď na ňom bola závislá? Alebo je to všetko úplne inak a problém je niekde úplne inde?
Určite neľutujem kúpu tejto knihy. Neskutočne dobre sa čítala a prečítala som ju za deň. Nedokázala som ju pustiť z rúk.
Splnila očakávanie naozaj silného životného príbehu. V niektorých situáciách som sa o Kláru bála, v iných som jej nadávala, že prečo si to všetko nechá, v niektorých by som ju najradšej objala a dodala jej silu.
To čo ona dokázala, to je neskutočná sila žena a matky.

03.11.2023 5 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

A je tu moja prvá novembrová kniha. Očakávala som možno niečo iné , ale teda konalo sa prekvapenie. Myslím v tom dobrom slova zmysle. Veľmi pekný príbeh, v ktorom konečne je žena tá, čo je na koni. A on? Jazdí na formule a potrebuje bodyguarda a akože priateľku v jednom.
A stane sa ňou Vanessa, o ktorej nikto ani len netuší, že robí bodyguarda. V bulvare sa o nej píše ako o zlatokopke, ktorá má vždy iného.
A čo náš formulista? Nebude to mať s ním jednoduché. Výborná kniha, naozaj som sa aj zasmiala, aj niekedy krútila hlavou.
Ak sa stretnú takí dvaja ako ona a on, nič nemôže byť tak ako má

02.11.2023 4 z 5

Na Vianoce budem doma Na Vianoce budem doma Silvia Demovičová Jezerská

Stretnutie dvoch malých ľudí- Lea a Filip. Dokonca ma potešilo aj to, že okrem Košíc a Prahy sa v knihe spomínala aj moja milovaná Trnava, moje rodné mesto. Presne odtiaľ pochádza hlavná hrdinka Lea.
Študuje na vysokej škole a žije na internáte. Ale ako všetci študenti, aj ona na Vianoce cestuje domov.
Filipova cesta má iný zámer. Ale tiež je to kvôli rodine.
Stretnú sa a nakoniec z pár hodín vo vlaku sa stane pár dní na rôznych miestach.
Ako to ten osud vždy zariadi, aby tí, čo majú byť spolu, vždy aj spolu boli...
A ak na Vianoce budú doma, tak je všetko tak ako aj malo byť.
Veľmi pekný vianočný príbeh, určite odporúčam.

31.10.2023 5 z 5

S tvárou do neba S tvárou do neba Adriana Macháčová

Kniha bola od začiatku do konca pre mňa záhadou. Už len to, kde sa väčšina deja odohrávala, bolo pre mňa viac než šokujúce.
Ale zas o tom to je.
Autorkin štýl milujem, píše skvelo. A každá jej kniha je istým spôsobom unikát.
Nechcem písať podrobnejšie, aby som neprezradila to, čo by potom ten príbeh už nerobilo takým unikátom.
Určite odporúčam prečítať, stála za to :)

29.10.2023 5 z 5

Letušky Letušky Katarína Kuniková

Veľmi pekný príbeh letušiek a pilotov, nie však len z lietadla, ale aj z miest, ktoré navštívili.
Stretli lásky, ktoré zmenili ich život.
A naša hlavná hrdinka? Áno, tiež je letuškou. Stretne lásku, verí tomu, že konečne toho pravého.
Ale keď prídu pri leteckom nešťastí - naplánovanom teroristickom útoku- viacero jej kolegov, zisťuje pravdu.
Vtedy sa jej život a pohľad na lásku mení...
Naozaj pekný a silný príbeh.
Môžem len odporúčať :)

28.10.2023 4 z 5

Iveta Iveta Michala Ries

Iveta...
Nemala som predstavu, čo od knihy očakávať. Asi najskôr rovno poviem, že seriál som nevidela. A to som celkom rada. Vraj sa viacerým ľuďom nepáčil a preto rovno odsúdili aj knihu. Mne sa avšak kniha veľmi páčila.
Príbeh Ivety, dievčaťa z Trebišova, bláznivá baba, ktorá si teda prežije svoje. V jednej chvíli sa dostane do šlamastiky a keď z nej vyviazne, tak uviazne v ďalšej. Jej okolie – mama, kamarát z detstva a iný ľudia – sú to proste takí tí bežní ľudia (nie všetci), ktorých stretneme a ktorý sa presne takto správajú. Sú tam mrchy, ktoré sa nakoniec stanú našimi kamarátkami a naopak sú tam priateľky, ktoré nám v nečakanom momente zlomia väz.
Takýto je život. A ja som veľmi rada, že som mala možnosť si knihu prečítať.
Je tam veľmi veľa úsmevných príhod, niečo na zamyslenie, niečo, nad čím človek pokrúti hlavou.
Ale nie je to takto aj v tom bežnom živote....?

24.10.2023 5 z 5

Hrátky v zákulisí Hrátky v zákulisí Olivia Cunning

Úžasný príbeh, odporúčam prečítať si, ak máte radi erotickú literatúru, v ktorej nechýba samozrejme aj príbeh. Nie je celá kniha len o sexe a nie je o sexe s piatimi mužmi, ako by sa podľa obálky zdalo. Ale nemôžem povedať, že by tam dáke pokusy neboli. Nechcem veľa prezrádzať.
Od začiatku knihy až do jej konca sa stále niečo dialo. Kniha sa čítala sama, som veľmi rada, že som ju prečítala. Je to jedna z tých kníh, ku ktorým sa veľmi rada raz vrátim.
A teším sa na jej voľné pokračovanie, pretože som zistila, že to bude mať ešte pokračovanie a toho sa už neviem dočkať
Takže ak váhate, nečítali ste, tak si ju nenechajte ujsť

23.10.2023 5 z 5

Nacisti vedeli, ako sa volám Nacisti vedeli, ako sa volám Magda Hellinger

Pre mňa bola toto veľmi ťažká téma na čítanie.
Pri niektorých pasážach som mala veľký problém čítať bez sĺz v očiach.
Ale kto má tento štýl rád, určite odporúčam.
Ja niečo takéto extra často čítať určite nemôžem.

13.10.2023 3 z 5

Za to mi zaplatíš! Za to mi zaplatíš! Petra Nagyová Džerengová

Veľmi pekne napísané dva príbehy dvoch žien - Irmy a Terezy. Každá z nich má svoje starosti. Každá si v živote prežila svoje. Obe majú dcérku a obe majú mužov, ktorí ich život skomplikovali.
Avšak až časom prichádzajú na to, kde bola chyba.
A kto je vlastne tým šťastnejším?
Dokážu si vôbec prísť na meno a žiť spolu?
Toto všetko a ešte oveľa viac sa o ich životoch dozviete, keď si prečítate túto knihu.
Mne sa veľmi páčila :)

11.10.2023 5 z 5

Prežijú piati Prežijú piati Holly Jackson

Tak toto bola iná jazda. Nečítam veľmi tento druh knih, no teraz určite neľutujem.
Výborne napísané, od začiatku do konca som netušila, prečo sa to deje a kto je za tým. Partia mladých zažije nielen parádny zážitok pri mori, ale taktiež veľa neočakávaných prekvapení.
Kto za tým stojí? O čo mu ide? A ako sa to všetko nakoniec skončí?
Treba prečítať a dozviete sa ;)

10.10.2023 4 z 5

Sen o šicím stroji Sen o šicím stroji Bianca Pitzorno

Tak niečo takéto som ešte nečítala. Štýl určite áno, ale príbeh má veľmi milo prekvapil.
Príbeh mladej krajčírky, ktorá sa po smrti najskôr svojich najbližších a neskôr aj babičky, ktorá ju do tohto remesla zasvätila, prediera životom sama. Našťastie ju stihla naučiť všetko a boli dostatočne známe ako výborné a spoľahlivé.
Preto po čase, keď si ju zavolá pani, u ktorej už predtým šili, jej život sa začne uberať iným smerom.
A čo všetko sa ako taká krajčírka dozvie? Co všetko zažije a ako to ovplyvní jej život a prácu?
Určite odporúčam prečítať si tento naozaj pútavý a veľmi pekný príbeh :)

10.10.2023 5 z 5

Můj sexy šéf Můj sexy šéf Renáta Navrátilová

Túto knihu som priam zhltla za jeden večer. Ide o príbeh jednej ženy, ktorá sa sama stará o syna. A hoci vyštudovala právo, je rada, že pracuje ako asistentka v jednej firme. Aj kvôli pracovnému času a aj kvôli tomu, že potrebuje príjem, aby sa uživili a mali z čoho platiť byt.
Na nálade jej nepridáva ani jej nafúkaný šéf s jeho neprimeranými nárokmi.
Ako sa zmení ich vzťah po spoločnej služobnej ceste? Je to naozaj taký idiot, za akého ho všetci vrátane jej považujú? Čo všetko sa jej postaví do cesty?
Určite veľmi pekný príbeh, možno trošku predvídateľný, ale stál za prečítanie. Som veľmi rada, že som po tejto knihe siahla.

08.10.2023 4 z 5

Prežila som africké peklo Prežila som africké peklo Dominika Würll

Opäť jeden z tých silných a nezabudnuteľných príbehov.
Príbeh Aleny, ktorá túži spoznať Afriku a tak sa tam vyberie so svojou kamarátkou na dovolenku.
Osudové stretnutie ju presvedčí, že Afrika je miesto, kam sa chce vrátiť. A hoci ju všetci presviedčajú o opaku, ona si postaví hlavu a rozhodne sa cestovať. Po príchode do Afriky sa začína to pravé peklo. Jej dni sú ako tá najhoršia nočná mora. Nechce žiť, ak má takto žiť, tak to môže radšej umrieť.
Čo všetko sa jej stalo? Ako sa tam dostala? Prečo jej nikto nepomáha? A ako je možné, že to ona, slabé dievča zo Slovenska všetko prežije?
Kto jej pomôže? Dostane sa domov? Vyrieši sa záhada toho, prečo jej cesta dopadla tak ako dopadla?
Kniha má len jednu jedinú chybu ten záver. To snáď takto ani nemôže skončiť.
Ale inak wau, úžasný príbeh, ak máte takéto príbehy radi a nebojíte sa čítať niečo, čo je niekde bežná realita a u nás protizákonné, tak určite siahnite po tejto knihe. V nej si človek uvedomí aj to, kde začínajú a končia hranice ľudskosti.

08.10.2023 5 z 5