Prežijú piati

Prežijú piati https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519597/bmid_preziju-piati-Pp2-519597.jpg 4 12 4

Nový napínavý thriller od autorky bestsellerovej série Ako nájsť vraha! Osem hodín. Šesť priateľov. Jeden snajper...Nový napínavý thriller od autorky bestsellerovej série Ako nájsť vraha! Osem hodín. Šesť priateľov. Jeden snajper... Osemnásťročná Red cestuje s priateľmi karavanom na jarné prázdniny, ktoré chcú stráviť s ostatnými spolužiakmi na pláži. Majú pred sebou dlhú cestu, dobrá nálada im však nechýba. Vydrží im, až kým sa im odrazu nepokazí karavan. Sú uprostred ničoho, nemajú mobilný signál a široko-ďaleko niet nikoho, kto by im dokázal pomôcť. Prestrelené pneumatiky sú však jasným dôkazom, že nejde o náhodu. Z tmy ich sleduje snajper a ten presne vie, kto sa nachádza v karavane. Jeden zo skupinky priateľov pozná tajomstvo, pre ktoré je ostreľovač ochotnýzabíjať. Začína sa hra na mačku a myš, priatelia sa zúfalo snažia zohnať pomoc a zistiť, o koho z nich snajperovi ide. V stiesnenom, klaustrofobickom priestore karavanu sa dostávajú na povrch hlboko pochované tajomstvá a napätie sa stupňuje na neúnosnú mieru. Túto noc neprežijú všetci.... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Five Survive , 2022

uzivatel6305
30.12.2023 1 z 5

Nemohla jsem dočíst. Nepřišlo mi to napínavé, naopak to bylo zdlouhavé a přišlo mi, že se nic neděje a některé postavy mi lezly na nervy. Pro mě to bylo přitažené za vlasy.

maria3444
05.11.2023 5 z 5

Osem hodín, šesť priateľov a jeden snajper. To všetko dokopy spôsobí nenávratný sled udalostí, ktoré ovplyvnia životy mnohých.

Od autorky som nečakala nič iné len opäť úžasnú knihu a to som aj dostala. Očakávania boli vysoké, keďže séria Ako nájsť vraha si ma získala a táto kniha nebola horšia.

Holly má jednoducho talent na písanie kníh, ktoré majú zápletku premyslenú od najmenšieho detailu až po samotný vrchol.
Taktiež sa autorka skvelo popasovala aj s emóciami, či už aby som s danou postavou súcitila alebo ju z celého srdca od prvej strany neznášala ( tento pocit sa ma držal celú knihu) ale taktiež aj s nátlakom a ako je ľudská myseľ ľahko ovplyvniteľná a dá sa s ňou na základe pretáčania faktov manipulovať.

Väčšinu času sa nebudete od knihy vedieť odtrhnúť a ani nebudete chcieť pretože príbeh je natoľko pútavý, že Vás nenechá odísť.
K postavám by som dodala len toľko, že každá svojím spôsobom niečo skrýva, či už nejakú lož alebo tajomstvo, ktoré by niekoho mohlo stáť život...
Bolo tu zopár situácii, ktoré za mňa boli absurdné ale potom to naspäť vytiahli napínavé časti ako aj napätá atmosféra v 9,5 metrovom karavane ale aj rýchlo plynúci čas, ktorého nie je nazvyš...

LiliDarknight
26.10.2023 4 z 5

Diétnejší triler s trošku rozpačitejším a dlhším úvodom. Ale čítalo sa to dobre, malo to napätie a zaujímavý záver.

Majka1979
10.10.2023 4 z 5

Tak toto bola iná jazda. Nečítam veľmi tento druh knih, no teraz určite neľutujem.
Výborne napísané, od začiatku do konca som netušila, prečo sa to deje a kto je za tým. Partia mladých zažije nielen parádny zážitok pri mori, ale taktiež veľa neočakávaných prekvapení.
Kto za tým stojí? O čo mu ide? A ako sa to všetko nakoniec skončí?
Treba prečítať a dozviete sa ;)