Vstať z popola

Vstať z popola https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521192/bmid_vstat-z-popola-dLE-521192.jpg 5 4 1

Začalo sa to ako v rozprávke. Keď Klára spoznala Ivana, mala pocit, že našla spriaznenú dušu, akú človek stretne len raz za život. Zaplavoval ju pozornosťou, rozumel jej ako nikto predtým, zbožňoval ju. Lenže zakrátko sa všetko začalo kaziť. Jemné výčitky a občasná kritika postupne prerástli do pohŕdania, klamstiev, urážok a ponižovania. Klára už nevie, ako s tým má ďalej žiť. Jej život prešpikoval strach, bolesť a beznádej. A tak sa jedného dňa po bezcieľnych potulkách ulicami Bratislavy ocitne pred výkladom obchodu, v ktorom jej pozornosť upútajú červené šaty. Práve tie odštartujú sériu udalostí vedúcich k slobode a ku šťastiu. Prečítajte si príbeh plný nádeje o Klárinej ceste zo zdanlivo bezvýchodiskovej situácie, do ktorej sa dostala v dôsledku vzťahu s človekom trpiacim narcistickou poruchou osobnosti. Táto kniha vám ukáže, ako možno uzavrieť nešťastnú kapitolu svojho života a uzdraviť si dušu.... celý text

Majka1979
03.11.2023 5 z 5

Veľmi silný príbeh jednej statočnej ženy – Kláry. Zažila si neľahké obdobie, prešla si rozvodom a potom spadla ešte do niečoho horšieho. Ako naivne zaľúbená mu dala všetko, srdce, majetok a nechala sa psychicky týrať. Ako zistiť, že už prekročil tie hranice a treba sa od neho odstrihnúť? Ako sa dostať od takéhoto človeka, keď nemáte nič? Ako od neho dostať svoje peniaze, ktoré mu dobrovoľne dala? Ako sa naučiť žiť bez neho, keď na ňom bola závislá? Alebo je to všetko úplne inak a problém je niekde úplne inde?
Určite neľutujem kúpu tejto knihy. Neskutočne dobre sa čítala a prečítala som ju za deň. Nedokázala som ju pustiť z rúk.
Splnila očakávanie naozaj silného životného príbehu. V niektorých situáciách som sa o Kláru bála, v iných som jej nadávala, že prečo si to všetko nechá, v niektorých by som ju najradšej objala a dodala jej silu.
To čo ona dokázala, to je neskutočná sila žena a matky.

Lea Marko
slovenská
2022  80%Hlavne sa nezamiluj
2023  100%Vstať z popola

Kniha Vstať z popola je v