Ver mi

Ver mi https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524289/bmid_ver-mi-65299f8da06d6.jpg 5 3 2

Ivana, rozvedená matka sedemnásťročnej Júlie, žije na vidieku, kde pracuje ako správkyňa duchonského kaštieľa. Žije striedmym, zabehnutým životom. Medzi návštevníkmi kaštieľa má veľa nápadníkov, no všetci muži sú jej ľahostajní. Jedného dňa sa však na Duchonke objaví Martin, architekt z Bratislavy, ktorý pokojnú afmosféru v kaštieli poriadne rozvíri. V hre zostáva aj Ivanin bývalý manžel Peter, stále je do nej zamilovaný a v Martinovi vidí nebezpečného soka. Na otcovej strane je aj ich dcéra Júlia, ktorá neochvejne verí, že rodičia sa udobria a všetko bude ako kedysi. Aby sa Júlii splnila vysnívaná túžba, urobí aj nemožné. Intriguje proti Martinovi, neprávom ho obviňuje a zámerne klame. Komu Ivana uverí? Zvíťazí v nej manželka alebo matka?... celý text

patricia8137
14.02.2024 5 z 5

Kniha VER MI je mojou štvrtou prečítanou knihou od autorky.
Keď ma autorka oslovila, či by som nechcela zrecenzovať jej najnovšiu knihu, vôbec som neváhala a s radosťou som súhlasila. Minulý rok som si zakúpila aj ďalšie jej knihy a momentálne sa mi na poličke vynímajú všetky jej knižné diela.
Moja intuícia ma nesklamala, príbeh ma upútal od prvých prečítaných strán a knihu som zhltla za dva večery. Autorka v tomto príbehu zvolila prostredie slovenskej rekreačnej oblasti - Duchonka, kde sa nachádza kaštieľ, v ktorom sa to všetko začalo. Zrodila sa tam láska Ivany a Martina. Vďaka kapitolám písaných z pohľadu oboch spomínaných postáv, som mala možnosť nahliadnuť do ich myslí a sledovať ich správanie. Ivana je krásna, šarmantná, príťažlivá žena, rozvedená matka 17-ročnej Júlie, správkyňa duchonského kaštieľa. Martin je konzervatívny, starostlivý architekt z Bratislavy, ktorého Ivana očarila na prvý pohľad. V príbehu vystupuje aj Ivanin bývalý manžel Peter, ktorý je šialený, nespoľahlivý, navyše aj klamár a sukničkár. Dcéra Júlia bola vinníčkou všetkých intríg, chcela zabrániť matkinmu šťastiu.
Autorka využila svoj dlhodobý pobyt vo Francúzku aj v tomto príbehu. Ivanu a Martina poslala na dovolenku do Provensalska a dokonca sa zosobášili v Paríži.
Nebudem prezrádzať ďalšie informácie z deja, už len prezradím, že na autorkiných knihách ma vždy zaujme hlavne to, že všetky jej postavy sú autentické, uveriteľné a čitateľ sa s nimi dokáže stotožniť. Do roly matky sa neviem stotožniť, deti nemám, ale stala sa zo mňa Ivanina najlepšia priateľka, ktorej sa môže zveriť so všetkými radosťami aj starosťami.
Komu Ivana uverí? Zvíťazí v nej manželka alebo matka? Nezostáva Vám nič iné, iba sa začítať do tohto skvelého románu pre ženy plného zvratov, intríg a lásky.

Majka1979
16.11.2023 5 z 5

Kniha ma veľmi milo prekvapila. Nedokázala som sa od nej odtrhnúť a musela som ju stoj čo stoj dočítať. Prológ ma vyšokoval, nasledujúce strany ma len utvrdili v tom, že toto bolo presne to, čo človek od knihy očakáva.
Názov knihy sedí ku knihe úplne. Aké je to pre ženu, keď si musí vybrať komu bude veriť – dcére, ex manželovi alebo súčasnému manželovi?
To, čo zažila Ivana, to je príbeh, ktorý som jej od začiatku nezávidela. Jej život bol v malej dedine, kde každý každého pozná. A jej bývalý bol sukničkár a tak všetci o tom vedeli okrem Ivany. Až keď sa to dozvedela, tak sa s ním rozviedla. Dcéra Julka žila s ňou, no po čase sa rozhodla odísť žiť k otcovi. Chcela mu pomôcť, aby sa dal s mamou zase dokopy. A tak práve Julka bola tým zlom, ktoré Ivane ničilo všetko, čo si chcela vytvoriť. Ona bola tou manipulátorkou, ktorá odlákala aj jej súčasného manžela Martina.
Ale ako ďaleko dokáže taký manipulátor zájsť? Kde sú tie hranice? Čo všetko sa musí Ivane a Petrovi stať, aby si Júlia uvedomila, že prestrelila? A uvedomí si to? Alebo to zase všetci budú ospravedlňovať tým, že trpí na chorobu a teda je to hlavne kvôli nej?
Úprimne poviem, mať takú dcéru a keby mi urobila to, čo urobila Júlia Ivane, tak ma z nej porazí. Ale teda môj obdiv má Ivanin manžel Martin. Viac neprezradím, aby ste si mohli viac prečítať v tejto naozaj výbornej knihe