Kolega z pekla

Kolega z pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524334/bmid_kolega-z-pekla-6550cb62a80cd.jpg 5 9 4

Ona ho neznáša. On je (možno) ten pravý... Mila je presvedčená, že jej nový kolega prišiel zo samotného pekla. Je taký otravný, až je vlastne otravne milý. A hlavne... otravne atraktívny. Keď ich prinútia pracovať na spoločnom projekte, Mila nemá v pláne priložiť ruku k dielu. Lenže jej povesť zlého dievčaťa naberie trhliny, keď jej Leon nečakane pomôže. Ich nepriateľstvo sa zmení na rodiaci sa vzťah. Miline vzťahy však mávajú krátky dátum spotreby. Keď odhalí krutú pravdu o svojom prvom (nie úplne) náhodnom stretnutí s Leonom, musí sa rozhodnúť. Nechá ho navždy odísť? Alebo dovolí kolegovi z pekla, aby sa stal jej záchrancom z neba? Autorka vás vezme na potulky po romantickej Viedni a čarovnom Záhrebe, užijete si iskrivú chémiu medzi protikladmi, ktoré sa priťahujú a nahliadnete za oponu technológií, ktoré už dnes dokážu predpovedať, kto je pre vás ten pravý. Alebo aj nie? Kolega z pekla je štvrtou knihou z bestsellerovej Edície Z(et), v rámci ktorej vyšli aj obľúbené tituly Cudzinec z papiera, Detektív z minulosti a Kráľ z ulice.... celý text

LiliDarknight
02.01.2024 5 z 5

Baví ma, že vo svojej podstate ide o oddychovú romantiku, a predsa... Veru, a predsa je tento príbeh oveľa viac ako len oddychové čítanie. Bavia ma všetky tie malé i veľké témy, ktoré autorka dokáže s ľahkosťou a istou noblesou naskladať na stránky tak, aby príbeh, taký známy a tuctový, pôsobil absolútne sviežo a hlavne realisticky.

A baví ma aj to, ako je vidieť, že sa autorka zlepšuje. Každou knihou.

evineckY
04.12.2023 4 z 5

Na to, jak byla Milica chytrá a inteligentní mi 3/4 knihy lezla neskutečně na nervy. Vím, že to v životě neměla jednoduché, ale přeháněla.
Tato Leonovi se nedá vytknout ani fň :-)

Majka1979
12.11.2023 5 z 5

Autorka opäť nesklamala. Tieto malé, šikovné knihy milujem. A hlavne vtedy keď v sebe skrývajú naozaj pekný príbeh.
Milica pracuje ako hackerka, odhalí všetky podvodné napadnutia a rieši to.
Leon pracuje ako model.
Ako týchto dvoch mohla dať náhoda dokopy? Nikto by to nečakal a hlavne oni dvaja tiež nie.
No niekedy je naozaj ťažké niečomu veriť, ak zistíte, že do toho zasiahol niekto tretí.
Určite odporúčam prečítať. Za mňa veľmi pekný príbeh, v ktorom je láska, romantika, rozčarovanie, ľudská závisť, ale aj ľudskosť, ktorá v súčasnosti tak veľmi chýba...

kristy.books
10.11.2023 5 z 5

Kolega z pekla je už štvrtým dielom série Edícia Z(et). Za seba môžem povedať, že Kolega sa mi z celej série páčil úplne najviac, dokonca to pre mňa bola najlepšia kniha, ktorú autorka doposiaľ napísala a jedna z top slovenských kníh, ktoré som tento rok čítala. Bol to jednoducho skvelý príbeh, zhltla som ho v podstate na jedno posedenie a môžem vám ho len a len odporučiť.

Na Milici sa mi páčilo hneď niekoľko vecí. Prvou z nich bolo jej zamestnanie v IT sfére, bola to veľká odborníčka a "dobrá" hackerka, ktorá svoje zručnosti využívala na odhaľovanie zločincov a pomoc tým, ktorí to potrebovali. Vďaka jej povolaniu autorka upozornila na jeden z aktuálnych problémov - nástrahy internetu, ochrana osobných údajov, umelá inteligencia a podobne. Bolo cítiť, že autorka si tieto veci poriadne naštudovala, aspoň na mňa to pôsobilo autenticky.

Páčila sa mi aj jej svojská povaha, hoci mala problém s vyjadrovaním emócií a občas sa správala trochu neobratne, bolo to niečo, čím sa odlišovala od ostatných dievčat. Mala podrezaný jazyk a nenechala so sebou zametať. Čím viac sme ju spoznávali, tým viac nám odhaľovala aj svoju druhú, ľudskejšiu stránku, čo nám pomáhalo pochopiť, prečo je taká aká je. V živote si prešla mnohými náročnými obdobiami, no našťastie, mala dve najlepšie kamarátky, na ktoré sa vždy mohla spoľahnúť a ktoré tvorili jej rodinu.

Leon bol absolútne zlatíčko a ja som si ho hneď zamilovala. Kde nájdem takéhoto chlapa? Pridávam si ho do zoznamu svojich obľúbených knižných frajerov. Model a influencer s hlavou a srdcom na správnom mieste, jazykom, ktorý sa mu ani na chvíľu nezastavil a nesmiernym pozitívnym vyžarovaním. Jeho si ani nešlo neobľúbiť.

Romantická linka v sebe kombinovala hneď niekoľko vecí, ktoré mám rada - romantiku v štýle od nepriateľstva k láske, grumpy & sunshine, kde tým slniečkom bol muž a menší vekový rozdiel v rovnakom duchu, takže toto mi naozaj sadlo. Nesmierne som si užívala, ako sa Leon postupne dostával Mile pod kožu. Nenechal sa odbiť, mal s ňou veľkú trpezlivosť a ja som sa pri čítaní ich spoločných chvíľ len prihlúplo usmievala.

Samozrejme, aj tentokrát v príbehu zohralo dôležitú úlohu cestovanie a spoznávanie nových miest, tentokrát konkrétne Viedne a Záhrebu.