Mája01 Mája01 komentáře u knih

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Napínavá, jako vždy.

26.03.2019 5 z 5

Všechny díly Aristokratky jsem přečetla jedním dechem a doporučuji si rozmyslet, kde je hodláte číst. Smála jsem se hodně často a nahlas.

14.02.2019 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Příběh žije v příběhu, je silný. Kruh se uzavírá. Chvilku mi trvalo se začíst a pak to stálo za to. Čisté, syrové vyprávění bez patosu.

14.02.2019 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Odlehčující, ale originál je originál.

06.02.2019 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemám slov, ale zásadní je, že je má autorka knihy. Přečteno jedním dechem s mezivzlyky.

06.02.2019 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Zajímalo by mě, kolik z obsahu díla je čistá fikce a nakolik se autor inspiruje z reálných případů. Rozhodně jsem se u čtení nenudila a příběh mě neustále zvláštním způsobem nutil přemýšlet o hodnotách společnosti, o traumatech postav, o příčinách a následcích a o možných paralelách mezi příběhem a realitou současného světa. Konec byl rozhodně překvapivý a nezbývá, než knihu rozhodně doporučit.

04.03.2017 5 z 5

Ještě mě nezabíjej / Pytlákův syn / Klikařka / Pahorek mrtvých Ještě mě nezabíjej / Pytlákův syn / Klikařka / Pahorek mrtvých Joy Fielding

Odpočinkové čtení pro chvíle pohody.

21.02.2017 3 z 5

Zástavy srdce Zástavy srdce Václav Vokolek

Zpočátku bylo pro mě hodně těžké zpracovat styl a pojmout vyprávěný příběh. Po pár stránkách jsem se začala nořit do obrazů příběhu a snových výjevů popisovaných nádherným jazykem. Světy postav mi začaly v hlavě ožívat a střídavě se ztrácely v nejasných liniích a podobenstvích. Hořký svět plný zklamání a smutných osudů vymalovaný perem básníka. Tak na mě příběhy působily. Jako břitva zabalená do sametu.

30.01.2017 5 z 5

Povídky pana Kočkodana Povídky pana Kočkodana Karel Poláček

Ráda jsem si zase přečetla knihu psanou starou češtinou, prokládanou německými výrazy. Oddychové humorné krátké povídky pobaví, nebo minimálně neurazí. Nejvíce se mi líbila první a třetí část.

12.01.2017 3 z 5

Facky z Marsu: 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Facky z Marsu: 77 fejetonů z týdeníku Sedmička Pavel Tomeš

Pro zlepšení nálady, kdykoliv a kdekoliv. :-)

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Neskutečně silná kniha, ačkoliv je vlastně dost tenká. Mám pocit, že víc bolesti a utrpení by stránky už neunesly, kdyby jich bylo víc. Konec mi vyrazil dech silou autorky vyprávění. Rozhodně stojí za přečtení.

Kniha o mrdání Kniha o mrdání Nela D. Aston

Potěšily mě zejména texty nečekaných autorů. :-)

08.01.2017 4 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Když jsem se po letech mimo povinnou školní četbu k této knize vrátila a znovu ji přečetla, zjistila jsem, kolik mi toho tenkrát uniklo. Úžasné.

08.01.2017 5 z 5

Diagnostika dítěte předškolního věku Diagnostika dítěte předškolního věku Jiřina Bednářová

Praktická publikace pro učitelky MŠ, kterou se hodí mít vždy po ruce.

Příšerní nezbedníci Příšerní nezbedníci Martina Drijverová

Číst tuto knihu jako dospělý čtenář jde dost těžko. Příběhy zbožňují děti, jimž jsou určeny a lze je také skvěle využít jako námět na diskuzi o tom, co je a není dobré chování. Reakce malých posluchačů mě nepřestávají překvapovat. Opravdu působivé.

08.01.2017 4 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

Kniha se čte téměř sama a jak se obvykle u děl tohoto autora směji, tady mi tekly slzy.

Vzpoura strašidel Vzpoura strašidel Jiří Holub

Vtipně napsáno a do příběhu jsem tak zapadla, že mi kniha nevydržela déle než den. :-)

Kolik váží Matylda Kolik váží Matylda Jiří Holub

Vtipná a zábavná. Prostě Matylda, kterou stojí za to si přečíst.

08.01.2017 5 z 5

Příručka mesiáše - Rady pro vyspělou duši Příručka mesiáše - Rady pro vyspělou duši Richard David Bach

Tuhle knihu nelze přečíst. Čas od času po ní sáhnu a po kouskách objevuji, co mi stránky nadělí.

08.01.2017 5 z 5

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Adele Faber

Určitě přínosné informace a inspirace k vyzkoušení v praxi. Nejlepší je ale stejně řídit se tím, co považujeme za nejlepší a adekvátní. Pro cenné informace o rodičovské komunikaci nemusíme chodit až za moře. Stačí si přečíst něco od Pavla Říčana, nebo od profesora Matějčka a dojdeme ke stejným závěrům.

08.01.2017 2 z 5