maha75 maha75 komentáře u knih

Viktor a záhadná teta Bobina Viktor a záhadná teta Bobina Pavlína Jurková

Super knížka! Na večerní čtení s devítiletým synem jsem se vyloženě těšila. Dávám 5 hvězdiček za sebe a ještě 5 hvězdiček za syna :-)))

21.03.2020 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Krásná knížka s hrozně smutným závěrem. Vždycky když čtu něco podobného, žasnu, čeho všeho jsou lidé vůbec schopni...

02.03.2020 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Poslední stránky byly opravdu přeslazené :-) Ale jinak se celá série četla moc hezky, doporučuju.

26.02.2020 4 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Naprosto úchvatný příběh, doporučuju přečíst! 5 hvězdiček je málo, dala bych víc :-)

07.09.2019 5 z 5

Osamělý orel Osamělý orel Danielle Steel

Červenou knihovnu nečtu, raději si vybírám knihy, které mi něco dají. Ale tento příběh se mi prostě líbil :-)

12.07.2019 4 z 5

Slast Slast María Hesse

Překrásná knížka, co se týká ilustrací. Obrázky jsem si opravdu užila. Autorka má velký talent. Ale obsahově je kniha podle mne až příliš feministická. Zdá se, že všichni muži světa od počátku věků jsou sebestřední a špatní. S tím já nesouhlasím. A jako věřící jsem měla trochu problém s poněkud svérázným výkladem Bible. Ale uznávám, že každý má právo na svůj názor.

07.01.2023 3 z 5

Má první kniha z asijského prostředí. A určitě ne poslední! Dost drsný, ale nádherně napsaný román na základě historických skutečností. Kniha seznamuje s dějinami Koreje v průběhu 20. století. Na jednu stranu nelehké čtení, na druhou jsem nemohla přestat číst, úplně mě to pohltilo. Stále na ten příběh musím myslet... Rozhodně doporučuji.

30.10.2022 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Geniální.

14.07.2022 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Krásný příběh...

24.10.2021 5 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

Za mne nádherný příběh. Kéž by bylo na světě více takových Antonů! Bohužel mi ale také vadí již zmiňované historické nepřesnosti, konkrétně vyhnanci z Chebska. V knize podle skutečných událostí by se zásadní historická fakta měnit neměla. A pak se mi nezdá, že by byl odboj obyčejných lidí nějakým způsobem honorován. Nebo o tom někdo něco víte? Ráda se poučím.

28.02.2021 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Krásný příběh. Doporučuju přečíst.

07.11.2019 5 z 5

Valentýnka a daleké kraje Valentýnka a daleké kraje Ivana Peroutková

Paní Peroutková prostě umí psát pro děti. Její knížky milujeme :-)

21.08.2019 5 z 5

O Ježíškovi O Ježíškovi David Laňka

Také jsme četli s dětmi před Vánoci. Nevím, jestli se na večerní čtení těšily více děti nebo já sama :-) Moc krásná knížka, která ukazuje, že si mají lidé pomáhat a odpouštět.

09.04.2019 5 z 5

Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti Vítězslav Nezval

Tuhle knížku prostě miluju!

29.03.2019 5 z 5

O spánku a mizení O spánku a mizení Katharina Hagena

Taková zvláštní knížka, zvláštní příběh. Ale četlo se to hezky.

03.01.2023 4 z 5

Nácek & holič Nácek & holič Edgar Hilsenrath

Opravdu zvláštní kniha. Odlišná od jiných knih z tohoto období. Ale hrozně mě bavila, nemohla jsem přestat číst. Rozhodně doporučuju!

12.04.2021 5 z 5

Velké ženy z malé země Velké ženy z malé země Denisa Prošková

Líbilo se moc a moc, doufám, že třeba bude i nějaké další pokračování... :-)

25.08.2019 5 z 5

Matčiny dary Matčiny dary Cecilie Enger

Bohužel jsem dočetla jen na stranu 90, dál to nešlo. Mrzí mě to, věřím, že autorka psala celým svým srdcem, šlo o vzpomínky na její rodinu, ale mě to prostě nezaujalo.

09.08.2019 2 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Překrásný příběh. Vřele doporučuju!

29.03.2019 5 z 5

Nevšedníci Nevšedníci Tereza Přibilíková

Moc pěkná knížka. Celkem stručná, ale zajímavá a poučná. A s nádhernými ilustracemi.

08.06.2024 5 z 5