Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti

Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24914/veci-kvetiny-zviratka-a-lide-pro-deti-24914.jpg 4 44 9

Známý básník popisuje věci, květiny, zvířata a lidi dětského světa tak, jak se s nimi kdysi sám jako venkovský chlapec setkával.

Jadla
07.01.2022 3 z 5

Souhlasím s Helenou8303, touto sbírkou lyrických textů se Nezval prostě netrefil. Nejsou špatné, ale nejsou pro děti ničím zajímavé a bohužel se zabývají věcmi, které jsou dnešním dětem úplně cizí. Nejsem vyznavackou kdovijakych trendů a modernosti, ale některé texty jsou opravdu mimo. Škoda.

helena8303
23.10.2021 3 z 5

I když jsem jako dítě k básničkám hodně tíhla, tahle mě moc nezaujala. Asi mi v těch verších chyběl příběh, děj . Šlo převážně o prostý popis objektů, i když podaný perem básníka.
Někteří umělci nemají dar rozumět dětem, myslím, že Nezval je jeden z nich.

kilometr
17.01.2021 4 z 5

"Nic není veselejšího než stračka polní,řekli byste,že je to modrý houpací koník.Sám sebe bodá ostruhami,houpe se a houpe se."70%.

mousie265
28.01.2020 5 z 5

Nezval a Trnka - srdcovka, co dodat? Není třeba číst od začátku do konce, to stačí jednou, ale občas vzít do ruky a prolistovat pohladí duši

maha75
29.03.2019 5 z 5

Tuhle knížku prostě miluju!

SlamLenka
01.02.2019 4 z 5

Laskavé a až naivní vyprávění o tom, co je běžně kolem nás nebo tedy kolem dětí - vlastně s něčím z toho se dnešní děti už v reálu ani nesetkají (např. zouvák, mlýnek na kávu s přihrádkami nebo brusič nožů). A je to škoda!
Nicméně knížka je krásná a trochu vede k tomu, že se člověk i na běžné věci dívá trochu jinak. =)
PS: Trnkovy ilustrace jsou jako vždy naprosto úžasné!

stanza
14.01.2019 4 z 5

Krásné Trnkovy ilustrace k poetickému povídaní o věcech, květinách, zvířatech a lidech našeho světa dnes již trochu pohádkové.

Bonda
21.01.2016 5 z 5

Knižka zaznamenává „chuť světa“ – záhadnou a těžko zachytitelnou vnitřní melodii, která se v dálce a hloubce rozezní vždycky, když se setkáme s konkrétní věcí (zouvák, kominík, kopretina). Milovaná četba z dětství. Sdílela se mnou okouzlení a úžas nad tajemnou silou, která určuje, že daná věc či osoba musí vypadat a chovat se právě tak a tak a ne jinak.

kazecha
17.08.2012 3 z 5

Nedávno jsem knihu vytáhla a četla synovi - je mi líto, ale vzdala jsem to. Je to kniha plná úvah a ne vždy k věci, či květině nebo zvířátku. Myslím že ani můj syn nepochopil, co k některým věcem, květinám či zvířátkům chtěl básník říci.

Vítězslav Nezval
česká, 1900 - 1958
2001  85%Manon Lescaut
1969  74%Edison
1999  82%Básně noci
1966  83%Sbohem a šáteček
1971  73%Anička Skřítek a Slaměný Hubert

Kniha Věci, květiny, zvířatka a lidé pro děti je v