Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Buď, kde jsi Buď, kde jsi Štěpán Smolen

Velmi pomalé meditativní čtení jednoho donutí podívat se pravdivě na svoje působení na této zemi. Velký dík.

11.06.2019 5 z 5

Liška Bystrouška Liška Bystrouška Rudolf Těsnohlídek

Po shlédnutí televizního přenosu nového nastudování Bystroušky z Janáčkova divadla jsem přečetla jedním dechem Těsnohlídka a byla jsem úplně fascinovaná scénickým nastudováním opery. Každá postavička a scénka z knížky byla věrně zobrazena na scéně. Už se chystám do Janclu. Jinak příběh i operu mám ráda dlouhá léta.

30.05.2019 5 z 5

Vzpoura v Assisi Vzpoura v Assisi Oldřich Selucký

Diky za dobrodružství z 13. století a zase trochu jiný pohled na prosťáčka božího. Pan Selucký dokáže přiblížit svými příběhy stravitelně velké dějiny a získat mladé čtenáře.

01.05.2019 5 z 5

Bratr Dominik Bratr Dominik Oldřich Selucký

Autorovi se docela podařilo přiblížit dobu začátku 13. století s křížovou výpravou proti katarské sektě. Líbila se mi disputace mezi bratrem Dominikem a katarským bisbem, kde byly pěkně vysvětleny rozdíly mezi katolickou věroukou a sektou albigenských

26.04.2019 5 z 5

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Diky za přiblížení úžasné paní, kterou obdivuji léta a její víra je mi vždy povzbuzením v dnech, když mi není do jásání.

24.04.2019 5 z 5

Karavana bratranců Karavana bratranců Svatopluk Hrnčíř

Milé a dobrodružné vyprávění o cestě za svými kořeny. Vyvolalo to mé vzpomínky na velká rodinná setkání o poutích.

05.04.2019 5 z 5

Bitva na řece Pádu Bitva na řece Pádu Oldřich Selucký

Parádní dobrodružství, vrátila jsem se do mladí, kdy jsem hltala verneovky a mayovky.

03.04.2019 5 z 5

Podzim Podzim Hubertus Rufledt

Kresba parádní

29.03.2019 4 z 5

Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka Lindbergh - Dobrodružství létajícího myšáka Torben Kuhlmann

Další krásná knížka, se kterou se dá parádně fantazírovat.

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

Pěkná vzpomínka na spravnýho kluka

Joska jede na jih Joska jede na jih Alžběta Zemanová

Parádní dětská knížka pro komplexní vnímání a přemýšlení.

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Tak jsem po dvojce přečetla jedničku. Asi jsem dnes byla v dobrém rozpoložení, protože jsem to měla přečteno lehce a dost rychle i s pobavením. Že bych přešla na komiksy?

29.03.2019 3 z 5

Můj bratr Mesiáš Můj bratr Mesiáš Martin Vopěnka

Přečteno během tří nocí, těžko se odtrhávalo od čtení, hodně aktuální, docela uvěřitelná budoucnost.

09.03.2019 4 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Úžasné vyprávění, dojemné, nerezignující, opravdový život

08.03.2019 5 z 5

Odyssea (převyprávění) Odyssea (převyprávění) Giorgio Ferrero

Nádherně ilustrováno, zjednodušené převyprávění použijeme do čtenářské soutěže.

01.03.2019 5 z 5

Tahání za ocas Tahání za ocas Skottie Young

Takže druhý akční komiks nebo co to je. Je to literatura mimo mě, ale dalo se to

01.03.2019 3 z 5

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

Uf, přečetla jsem, každou stranu asi 3x, některé i vícekrát, ale stejně jsem z toho zmatená. Morální poselství chápu, ale sled událostí a podání mi poněkud uniká?

28.02.2019 2 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

druhá fantasy mého života, na jedno přečtení to nedávám

26.02.2019 2 z 5

Slečna Marplová a záhady: Povídky Slečna Marplová a záhady: Povídky Agatha Christie

Po dvou letech opět repre bichle od ACH, nádherné počteníčko!

25.02.2019 5 z 5

Zámek a zahrady v Kroměříži Zámek a zahrady v Kroměříži kolektiv autorů

Paráda, na každé straně nějaký poklad. Moc jste mě potěšili i s přidanou hodnotou nádherného secesního areálu psychiatrické léčebny, který by si zasloužil patřit též do UNESCA.

24.02.2019 5 z 5