Bratr Dominik

Bratr Dominik https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314422/bratr-dominik-rvG-314422.jpg 4 7 3

Už čtvrtým rokem probíhá v jihofrancouzském kraji rytířů a trubadúrů křížová výprava proti albigenským. Pan Bertrand z Boncòr je zraněn v rozhodující bitvě u Muretu. Jeho syn Jan vede tou dobou v Paříži veselý studentský život. Rychle se musí vrátit domů a bránit rodný hrad. V boji proti katarské sektě však platí jen udatnost ducha – a tou vyniká jediný rytíř: bratr Dominik.... celý text

Magdalena5
26.04.2019 5 z 5

Autorovi se docela podařilo přiblížit dobu začátku 13. století s křížovou výpravou proti katarské sektě. Líbila se mi disputace mezi bratrem Dominikem a katarským bisbem, kde byly pěkně vysvětleny rozdíly mezi katolickou věroukou a sektou albigenských

honyczek
09.04.2019 3 z 5

Kniha o rytířích s myšlenkou, jak umět obhájit svou víru. Proč ne. Jen jsem se ve složitém úvodu trochu ztrácel, avšak později se příběh postupně vykrystalizoval v pěknou knihu.

Kopretina
26.03.2017 3 z 5

Po Bitvě na řece Pádu si nejstarší syn autora oblíbil. Moc chtěl, abychom si tuto další jeho knihu po večerech četli...uff, musím uznat, že tedy byla velmi náročná. Po každé kapitole jsme si museli shrnout, jak se děj posunul, každá kapitolka, podkapitolka měla děj z jiného místa a s jinými lidmi a my si museli připomínat, kdo to je, jak to s tím souvisí... Jsem však ráda, že jsem se s tématem mohla seznámit z téhle strany. Když jsem na konci chtěla shrnout poselství knihy, přišlo mi, že jej ještě děti nemohly pojmout. Třeba až si knihu přečtou znovu za 5 nebo 10 let, už pro ně bude srozumitelnější.