Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Tramvaj do stanice Touha / Kočka na rozpálené plechové střeše / Noc s leguánem Tramvaj do stanice Touha / Kočka na rozpálené plechové střeše / Noc s leguánem Tennessee Williams (p)

Výborně napsané, ale díky za méně dramatický život.

09.03.2017 4 z 5

Pohádkový svět Františka Nepila Pohádkový svět Františka Nepila František Nepil

Předčítám úryvky pohádek manželovi a upřímně se bavíme. Slyšíme nezapomenutelnou Nepilovu dikci z Dobrých jiter. Rodinné stříbro zůstává.

09.03.2017 5 z 5

H. C. Andersena Povídky a báchorky H. C. Andersena Povídky a báchorky Hans Christian Andersen

Mám za sebou tvrdý oříšek, přečetla jsem Andersenovy povídky a báchorky jazykem 150 let staré češtiny z obrazovky monitoru bez obrázků. Byl to velice zajímavý exkurz - malá mořská víla či ošklivé káčátko se v tom hledají docela těžce - zakuklené do jiných názvů a staré češtiny. Před deseti lety, když jsem se synem četla Andersenovy báchorky ve vydání ze začátku 20. století, byl můj zážitek ještě objevnější - sněhová královna s Gerdou a Kájem v překladu se starými českými jmény a roztomilými obrázky jako ze starých kalendářů nebo nálepek na zboží starých krámů se zvonkem nade dveřmi. A to prosím dávám do čtenářské výzvy - dílo severského autora, žádný Larsson či Nesbo.

06.03.2017 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Pěkně napsané, s přibývajícím věkem si dokážu vychutnat pocity, zápletky i popisy autorky.

06.03.2017 5 z 5

Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Sci-fi není můj šálek kávy, ale do výzvy jsem to překousla.

02.03.2017 3 z 5

Kam zmizela Anna Kam zmizela Anna Lenka Juráčková

moc se mi líbila krásná čeština

02.03.2017 5 z 5

Zvěrolékař v divočině Zvěrolékař v divočině Luke Gamble

Tak už ji mám podruhé přečtenou a myslím, že časem po ní opět sáhnu do knihovničky. Nabíjí mě.

02.03.2017 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Herriotovy knihy mi nosil manžel před bezmála čtvrtstoletím při mých zdravotních potížích. Vždy mi dodaly radost a sílu a stále se k nim vracím.

Hercule Poirot: Povídky Hercule Poirot: Povídky Agatha Christie

Našla jsem pracovní polohu na čtení této repre knihy, sedím na velkém rehabilitačním míči u konferenčního stolku. Jinak nádhera.
27.5. Tak už jsem dočetla a zpestřovala jsem si četbu i souběžným poslechem audio Herkulovských příběhů v podání pana Freje. Bylo to moc fajn.

Brdy známé i neznámé Brdy známé i neznámé Petr David

opět kniha pro mě, která inspiruje k použití map a dalších zdrojů k poznávání naší krásné země

20.02.2017 5 z 5

Velké dobrodružství Pepíka Střechy Velké dobrodružství Pepíka Střechy Pavel Čech

Nádherná kniha, líbilo se mi bruslení na řece jako na holandském kanále a postupně bez lidí až do Stínadel ...

Čemu se smála Adina Mandlová Čemu se smála Adina Mandlová Ondřej Suchý

Vánoční dárek se při dlouhém stonání četl dobře, pan Suchý dokáže svou mravenčí prací zaujmout a vydolovat nové věci. Jinak filmy pro pamětníky můžu, paní Adinu též.

19.02.2017 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Opět jsem se s chutí začetla do nádherného popisu, který se nedá zfilmovat. Přestože mám Menzelův film hooodně ráda, Hrabal je nepřekonatelný. Kdyby žil v Americe, má Pulitzerů plno.

16.02.2017 5 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

často používané přirovnání v naší rodině "Brouk Pytlík" při setkání s různými chytrolíny

16.02.2017 5 z 5

111 míst v Praze, která musíte vidět 111 míst v Praze, která musíte vidět Matěj Černý

Úplně kniha pro mě, četla jsem jí týden s otevřenými mapami cz i google a facebookem-Miluji Prahu a jednotlivá doporučení na místa jsem si prohlížela ze všech stran.

Předehra věčnosti Předehra věčnosti Bohumil Kaděra

Život a dílo vzácného kněze a básníka, skromného a obětavého člověka Mons. Josefa Veselého, oceněného řádem T.G.Masaryka III. třídy za zásluhy o rozvoj demokracie a lidská práva

Vlastivěda krajiny mého srdce Vlastivěda krajiny mého srdce Václav Větvička

Vždy potěší každá kniha pana Větvičky krásnou češtinou, odbornými znalostmi i osobním zaujetím . Vzpomínám na jeho Sázavu, při níž jsem na mapách sledovala skoro každý kilometr řeky. Vždy nás naláká na objevování krás naší země.

Jak jsem byl malej Jak jsem byl malej Stanislav Juhaňák

knihu jsem četla jako novoroční dárek a moc jsem se u ní bavila, Autor je můj kamarád, že Staňo, a úplně jsem si představovala mě velmi známý výklenek na kůru pro dirigenta, jak tam stojí malý kluk a diriguje scholu při mši. No a ilustrace Markétky Vydrové jsou luxusní (všech knih)!!!

Klárka a 11 babiček Klárka a 11 babiček Olga Černá

I když jsem poněkud odrostlejší, knížku jsem přečetla s velkou chutí. Libila se mi lehkost a humor. Občas jsem měla chuť se ke Klárce v jejích dobrodružstvích přidat, ale její osud bych asi s takovým nadhledem a optimismem nesdílela.