MagdaFish MagdaFish komentáře u knih

Tibetský broskvový koláč Tibetský broskvový koláč Tom Robbins

Tom Robbins je jeden z mých nejmilejších autorů a nezklamal ani tentokrát. Jako všechny jeho knížky jsem i tuhle četla asi tak půl roku, protože jsem ji musela neustále odkládat, abych se dosyta vyřehtala. Sígr Tommy je prostě boží!

11.12.2016 5 z 5

Thor a Loki: Trable na druhou Thor a Loki: Trable na druhou Mariko Tamaki

Roztomilounká jednohubka. Rozsahem a kresbou je tenhle komiks určen pro začínající čtenáře, nicméně některé, zvlášť Lokiho hlášky, ho posouvají spíš do vyšší věkové kategorie.
Ale není tu nic, co by případně rodič prckovi nevysvětlil.

27.01.2024 4 z 5

Vůle Vůle Vjačeslav Buhajov

(SPOILER) "Komiks žánru alternativní historie" se píše v anotaci. A tady nastává alespoň pro mě ten problém.
Jelikož veškeré mé znalosti o dějinách Ukrajiny v podstatě začínají a končí svatým Vladimírem (plus pár drobků semo tamo) a o událostech konce 1. sv. války v téhle oblasti nevím vůbec nic, tak mi dost věcí v knížce uniká. A fakt nevím, co v té době stalo, co se sice nestalo, ale mohlo se stát a co by se fakt stát nemohlo. (Teda jasně, že v roce 1918 nebyli obří roboti a zombie bolševici ... i když ... :D)
Tvůrci naštěstí reálné postavy ukrajinské historie zde vystupující, představují ve stručných medailoncích, které oddělují jednotlivé kapitoly, takže neznalec se alespoň trochu chytá.
Vlastní hrdinové (kozácký major rozvědky, polská špionka v korzetu, vědátor s motorkářskou asistentkou a prezident ovládající karate) jsou do děje taknějak naházeni a vypuštěni zachránit svět a Ukrajinu před ... no ... spoustou věcí ... a lidí a ... vůbec. :D
A tady vidím asi největší slabinu Vůle a tou je stručnost. Děj by si zasloužil rozvést a propracovat, protože člověk občas neví, kdo proti komu bojuje a která intrika je zrovna na pořadu dne.
Nakreslené je to hezky, není moc poznat, že na každé kapitole pracoval někdo jiný.

Pokud Argo vydá druhý díl, ráda si ho přečtu, abych věděla, jak to dopadlo.
I když překládat cara jako císaře fakt nemuseli. :)

19.04.2023 3 z 5

Řízkaři Řízkaři Barbara Nesvadbová

Tahle knížka se mi dostala do ruky asi tak po pětadvaceti letech a jen proto, že jsem přeorganizovávala knihovnu. Tak jsem si ji po těch pětadvaceti letech znovu přečetla.
Božínku! Nostalgie na entou. To je ale roztomilé! Dlouho jsem se tak nezasmála. :)

27.03.2023 4 z 5

Meditace Meditace Naomi Ozaniec

Pokud s meditacemi začínáte a jste zmateni, co vlastně od meditace chtít a jak se naučit meditovat, je tahle knížka rozhodně vynikající volba. Ve stručných heslech vysvětlí základní pojmy a provede Vás jednoduchými, základními meditacemi.

16.12.2022 5 z 5

Uzdravení od bolesti zad Uzdravení od bolesti zad John E. Sarno

Knížku jsem si koupila na doporučení, a ano, něco na tom bude. Autor předkládá tezi, že za většinou bolestí zad, beder, kloubů atd. jsou nepracované emoce. Vždy ale doporučuje důkladné lékařské vyšetření, aby se vyloučila nemoc, popř. fyziologické změny. Dneska už je vliv psychiky na zdraví, myslím, všeobecně přijímaná zkutečnost, nicméně knížka je třicet let stará a v té době se tyto myšlenky musely teprve pracně obhajovat.

05.07.2021 5 z 5

Perunův hněv Perunův hněv Arnošt Vašíček

Nic moc. Přišlo mi to takové celé nějak odfláknuté. Rozjezd dobrej, zápletka víc než zajímavá ... a pak ric pic konec. Pan Vašíček má rozhodně lepší knížky.

27.05.2021 2 z 5

Falešná Pařížanka Falešná Pařížanka Kamila Boudová

S tímhle typem knížek mám tak trochu problém. To co je v nich nadšeně prezentováno jako poslední výštěk zero waste, bioživota a upcyklingu, to se v mém životě vyskytuje jako naprostá samozřejmost. Zřejmě se sice mezi námi vyskytují bytosti, které vyhazují oblečení po jednom použití, ale přiznám se, že nikoho takového neznám.
A i když pominu, že nejsem cílová skupina, tak musím říct, že sloupky byly psány dost zmatečně. Prostě nic moc.

04.01.2021 2 z 5

V první linii: Armádní generál Petr Pavel V první linii: Armádní generál Petr Pavel Vladimír Mertlík

Hezky zpracovaný životopis. Souhlasím s ostatními komentáři ohledně zbytečně použitého křídového papíru; kdo má tu bichli tahat v tašce. :-) A rozhovory by mohly jít víc do hloubky. Ale jinak dobré.

23.05.2020 4 z 5

Zelené pokoje Zelené pokoje Ferdinand Leffler

Krásné, přehledné, poučné ...

06.05.2020 5 z 5

Při práci Při práci Annie Leibovitz

Krásná a srozumitelná kniha i pro naprostého fotografického laika, jako jsem já. :-) Ale těch překlepů a tiskových chyb. Hlavně v datech. Pokud by taková Nicole Kidman natáčela Eyes Wide Shut v roce 1977, tak je to na žalobu! (Správně je samozřejmě 1997). Atd, atp. Tak renomované nakladatelství jako je Argo, si prostě odfláknuté korektury nemůže dovolit!

30.03.2020 4 z 5

Roztržená šněrovačka Roztržená šněrovačka Susanna Kubelka

Od Susanny Kubelky podle mě nejlepší kniha. Děj je sevřený, autorka se nijak nerozkecácá, na rozdíl od takové Ofélie, co se učí plavat. Mile starosvětské, odpočinkové ... prostě oddychovka ideál.

12.02.2020 5 z 5

Basic vaření po italsku Basic vaření po italsku Cornelia Schinharl

Jako úvod do italské kuchyně perfektní. Recepty jsou jednoduché a přehledné, grafická úprava sice odpovídá době vydání (2003), ale mě osobně to vůbec nevadí, naopak.
Podle téhle kuchařky vařím už dlouho a zatím si nikdo nestěžoval. :-)

10.12.2019 4 z 5

Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi Jan Müller

Furt to bylo dobrý, furt se to hezky četlo, furt tam byly k nalezení zajímavé informace ... a pak začal autor moralizovat a šlo to do kopru. Radši si přečtu znovu "Jak být volný" od Toma Hodgkinsona. Ten aspoň nemává vztyčeným prstíkem. :-)

22.11.2019 3 z 5

Paní kamene Paní kamene Kazu Kibuishi

Tuhle knížku jsem doslova zhltala během asi tak hodiny. Krásnej a napínavej příběh, roztomilé kresby, uvěřitelní dětští hrdinové. Srovnatelné a možná i lepší než moje milovaná Raina Telgeimerová. Už sahám po dalším dílu.

07.11.2019 5 z 5

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Knížka je to rozhodně zajímavá a v době kdy u nás vyšla se kolem ní utvořil v ezo kruzích menší kult. ALE: Je to prvotina a je to znát. Knížka je napsána zoufale neobratně a k tomu naprosto příšerně přeložená. Evu Hauserovou ctím pro spoustu věcí, ale překladatelství k nim nepatří. Další díly hodnotím výše právě pro vypsanost autora a zkušeného překladatele.

03.11.2019 3 z 5

Umění francouzské kuchyně Umění francouzské kuchyně Julia Child

Báječná kuchařka. Jen se tak probíráte recepty a už se vám sbíhají sliny. Trochu mě tedy vadila zmatečnost v množství používaných surovin. Někdy jsou to šálky a lžíce, někdy gramáž. Navíc mám u několika receptů pocit, že buď došlo k tiskové chybě, nebo ke špatnému převodu že stran překladatele/korektora.

03.11.2019 4 z 5

Ztracenci z West Abbey Ztracenci z West Abbey Joe Benitez (p)

Na steampunk moc nejsem, knihy tohoto žánru, které jsem se pokoušela číst, jsem pro nespočet kudrlinek zpomalujicích děj zase odkládala. Nicméně tohle není případ Lady Mechaniky. První knihu jsem přečetla víceméně že zvědavosti a protože mě zaujala kresba. A mohu s klidným svědomím přiznat, že jsem mechanické lady zcela propadla! Knihu po knize, příběh po příběhu sledujeme dobrodružství Lady Mechaniky a společně s ní pomalu odkrýváme tajemství jejího původu. Za sebe žádám autory: nespěchejte a dopřejte nám co nejvíce jejich příběhů.

24.10.2019 5 z 5

Muži: Návod k použití Muži: Návod k použití Kathy Lette

Nuda. Několik bonmotů je vtipných, ale zbytek je bezbřehá nuda.

26.07.2019 2 z 5

Tři mušketýři, tištěný komiks Tři mušketýři, tištěný komiks Antonín Šplíchal

Roztomilé zpracování Dumasových Tří mušketýrů. Styl kresby připomíná Asterixe. Škoda jen, že časopis, pro který byl tenhle komiks původně určen, měl jen 24 čísel, tudíž je příběh kraťoučký a osekaný na kost.

16.06.2019 4 z 5