madlenka3189 madlenka3189 komentáře u knih

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Kniha je velmi obecná. Doporučuji především pro začátečníky - oceňuji uvedené příklady z praxe. Nějaké zajímavosti se dozví i pokročilý, ale je to spíše připomenutí informací. (:

02.05.2021 4 z 5

Grafický design pro každého Grafický design pro každého neznámý - neuveden

Knihu hodnotím velmi kladně! Je zde letem světem vysvětlený celý umělecký proces. I když knihu ocení především začátečníci, co potřebují základní přehled, určitě napomůže i těm zdatnějším k osvěžení některých pravidel či informací. Kniha je logicky uspořádána a vše je zde jasně vysvětleno. Součástí jsou i různé úkoly, kde si můžete vyzkoušet své nově nabité informace. Pěkná práce! (:

12.04.2021 5 z 5

Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Nastavení mysli – Nová psychologie úspěchu aneb Naučte se využít svůj potenciál Carol Dweck

Zajímavé čtení, které se ale místy dost táhne, a to hlavně ve středu knihy, kdy se prakticky pořád dokola opakuje to stejné dokola, jen zasazené v jiném kontextu. Kdyby kniha byla zkrácena o opakující se pasáže, asi bych byla spokojenější. Myšlenky v ní jsou ale často zajímavé a oceňuji i odkazování se na různé studie. Trochu ovšem nesouhlasím s, až moc velikým, rozděleným populace na 2 skupiny - růstové nebo fixní nastavení mysli. Vím, že je to zde přehnáno hlavně pro lepší představu, ale z celé knihy mám dojem, že lze všechny ''špatnosti'' svézt na fixní nastavení mysli.

12.04.2021 4 z 5

Neradost Neradost Karel Novotný

Knihu jsem měla delší dobu vyhlédnutou a v momentě, kdy jsem ji kupovala, jsem se ji už nemohla dočkat. Bohužel jsem měla dle recenzí a popisu větší očekávání než co jsem od knihy při čtení dostala. Nejprve jsem byla dost zklamaná, ale postupem čtení mi došlo, že je zde vážně perfektně cítit deprese. Ze čtení jde znát, že si tím autor prošel/prochází a tento pocit dobře zná. V knize není nic úžasného, některé myšlenky mi přišli zajímavé, některé vůbec, kniha se celu dobu nějak táhne, bez emocí.. prostě jak život s depresí, i když se tam žádné velké neštěstí neděje. Vytkla bych ji ale stylizaci textu, i když je to designově moc pěkné, zhoršuje to čitelnost knihy (neustále jsem knihu musela naklánět, vracet se o stránku nebo natahovat strany, abych přečetla větu natištěnou přes ohyb), což je její hlavní účel.

25.03.2021 3 z 5

Slovegán 2 Slovegán 2 Nikoleta Kováčová

Stejně skvělá kuchařka jako Slovegán 1. Prostě skvěle předělané tradiční Slovensko-české recepty na veganské. Zatím jsem nenarazila na recept, který by v této kuchařce nebyl dokonale vychucen - i lidé co nad veganstvím ohrnují nos si jídla pochvalují a přehodnocují na tuto stravu názor.

10.03.2021 5 z 5

Suchej únor Suchej únor Johana Růžková

Vážně skvělá kniha, kterou doporučuji každému! Ikdyž se mě problematika alkoholu netýká, knihu jsem si zakoupila na podporu projektu Suchej únor a vůbec toho nelituji. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, kniha je příjemně napsaná a grafické zpracování je taky skvělé. Knize nemám co vytknout, krátce shrnula problematiku alkoholu a daleko přesáhla má očekávání (:

10.03.2021 5 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Mě kniha moc bavila! Ze začátku jsem k ní přistupovala velmi skepticky, ale nakonec jsem se s některými zkušenostmi, které autorka zažila ztotožnila a najednou mi celý ten příběh a kniha dávala větší význam. Kniha mi přijde velmi inspirativní a jako dobrým začátkem k zájmu o sebe sama - i když jsem myslela, že se sebeláskou problém zas takový nemám, určitě je ještě co dohánět a tato kniha mě určitě nahlodala k tomu se o to více zajímat (:

02.03.2021 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Dlouho jsem váhala, jak knihu ohodnotit a nakonec jsem zvolila 3 hvězdy - průměr. Kniha je čtivá, ke konci mě i velmi zajímalo, jak se příběh rozhřeší, takže jsem nemohla přestat číst. Bohužel konec je velmi předvídatelný, nic extra zajímavého se nestalo, zároveň nejsem z konce ani zklamaná - takže bych to zhodnotila jako příjemné, oddychové čtení, které není příliš zajímavé, abych se k němu vracela. (:

13.02.2021 3 z 5

To je celá Aisling To je celá Aisling Emer McLysaght

Nakonec jsem ohodnotila 4 hvězdami - obsahově to nic speciálního nebylo, ale kniha se příjemně a rychle četla. Je to ideální oddychová kniha na dobu, kdy se člověk potřebuje prostě jenom uvolnit a nad ničím důležitým nepřemýšlet. Hlavní postava Aisling je takový typický boomer, odsuzuje všechno nové a co k nim do vesnice ještě nedorazilo. S jejími názory se ani trochu neztotožňuji a její chování bych spíše přisoudila dospívající dívce (než 28-leté) - když to tak vezmu, byla by mi tahle slečna nesympatická, ale je to tak mile a zábavně napsané, že mi to vůbec nevadilo, někdy i naopak pobavilo! Celkově hodnotím velmi kladně, ale nic víc než řešení drbů, chlapů a úmrtí jejího otce neočekávejte.

06.01.2021 4 z 5

Všechna malá zvířátka Všechna malá zvířátka Walker Hamilton

Ze začátku mě kniha moc nebrala, ale nakonec se to zvrhlo a přečetla jsem ji na jeden zátah. Krátký a úderný příběh, který se snadno čte. Je zde skvěle popsán naivní pohled malého kluka na celkem zvláštní a smutný příběh. Hororové prvky mě velmi baví, stejně jako úmrtí pana Summerse (zabil/zabit). Část o zneužití, byla kreativně napsána, ale postrádala větší pointu. Celkově mám z knihy zvláštní pocit, nepřijde mi nějak skvělá, ale má v sobě něco zajímavého a jiného.. a taky dost smutného.

04.01.2021 4 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Knihu jsem si pořídila na doporučení, aniž bych tušila o čem kniha je, které se vyplatilo. Příběh jsem z každou další kapitolou hltala víc a víc a po přečtení knihy nedokážu ani popsat ty pocity. Myslím, že jsem nikdy neviděla autentičtější popis zneužívání mladé dívky. Naprosto jsem se vžila do příběhu a soucítila s její rozporuplností uvnitř sebe. Ke knize se určitě ještě párkrát vrátím a myslím, že by si ji měl přečíst minimálně každý rodič, aby se vžil do světa mladé dívky a mohl jí být nápomocný a předcházel tak tragickému příběhu jako je tak u Vanessy.

03.01.2021 5 z 5

Potíže se ženami Potíže se ženami Jacky Fleming

Úžasná kniha! Narazila jsem na ni náhodou ve výprodeji a jsem ráda, že jsem ji koupila! Kniha plná sarkasmu a přitom tak krátce a hezky napsaná, doplněná trefnými ilustracemi. Jestli ještě někde žije někdo, kdo shazuje ženy, tato satira by mu měla otevřít oči :)

08.12.2020 5 z 5

Ukaž, co děláš! Ukaž, co děláš! Austin Kleon

Jsem ráda, že jsem od knihy neměla žádná očekávání.. jinak by mě nejspíš zklamala. Původně jsem čekala nějaké konkrétní marketingové tipy, což kniha nenabízí. Naopak bych řekla, že je to skvělá motivace do tvorby! Já sama se často ocitnu na bodě mrazu a nemám vůbec důvod pokračovat v tvorbě.. a po přečtení téhle knihy se chci hned vrhnout do práce! (: Kniha se přečetla sama za 2 delší odpolední čaje a design knihy také moc potěšil (:

04.12.2020 4 z 5

Kniha líných radostí Kniha líných radostí Tom Hodgkinson

Až na neustálé narážky na moderní dobu a přehnaný strach z elektroniky, je kniha skvělá. Kreativní popis obyčejných okamžiků a vlastně takový návod jak si je užívat. Ke knize se určitě budu několikrát vracet, minimálně když budu potřeboval zlepšit den :)

29.11.2020 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Jak je v komentářích psáno často.. natěšeně jsem začala číst knihu, ale s každou další kapitolou nadšení opadávalo a opadávalo. Nakonec jsem se do čtení knihy musela nutit. Čtení mě bohužel zklamalo a hlavně nudilo.

29.11.2020 2 z 5

Slovegán Slovegán Nikoleta Kováčová

Tuhle knihu miluju! Jako vegan neustále jíte různé alternativní pokrmy a zkoušíte něco nového, ale na ''klasickou'' česko-slovenskou kuchyni moc nenarazíte.. a když, tak to není většinou podobné té představě, která Vám v hlavě z dětství utkvěla. Takhle kniha to však perfektně zvládla, jídlo je velmi chutné až z toho mám flashbacky do dětství. Navíc rodině, jejíž představa je, že neustále jím jenom ''nějaký zdravý saláty s kuskusem a polentou'', kuchařka vytřela zrak a konečně dokážou ocenit i veganskou stravu.

15.11.2020 5 z 5

Kniha se nějakým omylem vyskytla v moji sbírce knih. U prvních kapitol jsem si říkala, že je to další kniha o stereotypech páru a celkově mužů a žen. Nečekala jsem, že přečtu víc kapitol, protože tyhle stereotypy přímo nesnáším.. ale pak mi došlo, že je to myšlené jako satira (alespoň doufám). I když to není úplně můj styl humoru, některé hlášky mě rozesmály a celkově knihu hodnotím jako průměr - not great, not terrible.

15.11.2020 3 z 5