Suchej únor

Tato kniha z nás abstinenty neudělá - není to ani jejím cílem. Můžeme se díky ní ale ledacos dozvědět. Nejen o alkoproblematice, ale také o sobě. Ve 28 kapitolách představuje alkohol s lehkostí i vážností - ve všech jeho společenských rolích. Ať už je to spánek, sex, sport, umění práce, výchova dětí, zdraví nebo alkohol za volantem. Nechybí ani kapitola věnovaná léčbě, pokud si s alkoholem zrovna poměřujeme síly. Odlehčení přináší řada tematických rozhovorů s českými osobnostmi, odborníky, psychology a terapeuty, stejně jako spousta upřímných lidských příběhů. Máme jediný cíl. Abychom všichni znali pravdivou odpověď na jednoduchou otázku: "Ovládáme my alkohol, nebo alkohol ovládá nás?"...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463698/big_suchej-unor-wAu-463698.jpg 4.919

Kniha Suchej únor

SaAgnes

Suchý únor jsem držela čtvrtou sezónu. Nikdy jsem se za pijana nepovažovala, přesto mě každý rok překvapuje jak neuvěřitelnou součástí běžného života alkohol je, nejen pro mé blízké...
Knížka mě zaujala svým zpracováním. Nejen tématy které vnímáme zcela běžně (reklama na alkohol, alkoholové rituály do kterých nevědomky zasahuje své děti,.), ale i vložení QR kódů, které čtenáři zpestří čtení.
Knížka mi přišla jako nenápadná příručka pro ty, kteří s alkoholiky žijí a nevědí jak dál, pro lidi, kteří s alkoholem bojují, ale i pro ty, kteří si marně (jako já) namlouvají, že s alkoholem nemají problém.

aharbax

Velice přínosné čtení. Místy vážnější, jindy odlehčené. Oceňuji praktický vhled a uvedení konzumace alkoholu do širších souvislostí. Kniha je prokládána skutečnými příběhy, které je dobré si připustit.
Krásně zpracované osvětové dílo. Doporučil bych prolistovat každému. I tahle kniha mi dopomohla k utvrzení názoru, že nepít je víc než pořádku.

madlenka3189

Vážně skvělá kniha, kterou doporučuji každému! Ikdyž se mě problematika alkoholu netýká, knihu jsem si zakoupila na podporu projektu Suchej únor a vůbec toho nelituji. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, kniha je příjemně napsaná a grafické zpracování je taky skvělé. Knize nemám co vytknout, krátce shrnula problematiku alkoholu a daleko přesáhla má očekávání (:

ashburton

Za tohle dílo opravdu palec nahoru! Velmi poučné a užitečné. Poctivě jsem dávkoval jednu kapitolu denně - 28 kapitol = 28 únorových dní :-) Některé kapitoly možná slabší, ale celkově dávám 90%.

Treperenda321

Skvělý počin! Únorový rituál "jedna suchá kapitola každý večer před spaní" byl parádní. Zajímavé, inspirativní čtení. Že alkohol je v Česku opravdu norma a že je to špatně. palec nahoru!

Standa24

Tato kniha vás nebude nutit přestat pít alkohol, ale přiměje vás zamyslet se nad tím, jaký máte k alkoholu vztah. Jestli si sami rozhodujete, kolik a kdy budete pít, nebo jestli za vás rozhoduje alkohol. Rozhodně se vyplatí si ji přečíst a to nejen během Suchého února :)

michaela.97

Kniha, na jejímž vzniku jsem se podílela a dala bych za ní ruku do ohně, protože se povedla a vidím v ní veliký potenciál :)

Tahle žlutá publikace vás provede vtipně, lidsky a odlehčeně všemi možnými tématy ve spojitosti s alkoholem (zejména u nás).
Najdete v ní nejen zajímavá fakta, ale také rozhovory s odborníky, či sušiči, kteří se nebáli sdílet svůj příběh. O to víc je to kniha plná nejrůznějších životních cest, které vzájemně spojuje myšlenka Suchýho února.

V neposlední řadě stojí za zmínku grafika, která se opravdu vyvedla a díky které bude knížka #insuchoveritas na poličkách knihoven dělat velkou parádu O:)

Rozhodně to není kniha určená (jen) pro pijany. Slouží všem, kteří se chtějí dozvědět o závislostech více a těm, které baví kampaň Suchej únor. Kampaň, která už spoustě lidem pomohla a pomáhat bude i dál.

Jabgore

Velice smysluplná a nápomocná...