madlenka3189 madlenka3189 komentáře u knih

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Vůbec nechápu negativní komentáře na tuto knihu - kniha je snad určená pro young adult, tak dá celkem rozum, že ji především budou číst mladší čtenáři, no ne? ;) Já jsem se v poslední době do YA knih zamilovala a tahle mi přijde super! Moje mladší já by skákalo radostí, kdyby taková kniha dříve existovala, a naprosto by ho pohltil napínavý příběh a rýsující se románek. Líbí se mi hlavní postava Mei, je prostě svá - má ráda čokoládu, nosí džíny a oversize trika a mikiny. Co se týče jejího rozhodování, za mě sedí přesně na náctileté, do podobných nechtěných situacích jsem se sama dostala a prožívala jsem i stejně svoje malé velké tragédie. Doporučuji každému, který má rád YA lovestory! (:

12.06.2021 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Sbírka vtípků o knihomolech. Místy zábavné, místy trochu méně, ale pobavila jsem se. V hodně případech jsem poznala samu sebe a kniha rozhodně neurazí žádného čtenáře. Hodnotím 3 hvězdami - ocenila bych trochu větší kreativitu, ale možná jen srovnávám s komiksy, které jsem v poslední době četla a byly perfektní.

11.06.2021 3 z 5

Frida Kahlo: Ilustrovaný životopis Frida Kahlo: Ilustrovaný životopis María Hesse

Nádherná práce ilustrátorky! Celou dobu to byla slast pro oči a nemohla jsem se vynadívat - opravdu krásná práce! Protože jsem toho moc o Fridě nevěděla, v knize bylo pro mě spoustu nových informací. Popis jejího průběhu života, často doplněný jejím komentářem. Frida byla skvělá umělkyně a život opravdu neměla snadný. Ilustrovaný životopis se moc vydařil a já můžu jedině doporučit (:

Mája a smraďoch z neznáma Mája a smraďoch z neznáma Elise Gravel

(SPOILER) To je tak krásná knížka pro děcka! Líbí se mi kreativita a použitý humor. Mája je svá a vůbec ji netrápí, že není jako sousedky. Mà oblibu ve zvířátkách - a to VŠECH! Nakonec dá šanci i sousedkám, které dřív nemusela. Prostě taková pohodová holka (:

11.06.2021 4 z 5

Vincent Vincent Barbara Stok

Protože Vincent je můj oblíbenec, kniha o něm by se mi líbila asi vždy a moje hodnocení bude trochu zkreslené. V knize je použit moc hezký styl artu - přesně se hodí. Moc se mi líbí zasazení děje komiksu do míst, které představují Vincentovi obrazy. Nejvíce ze všeho však oceňuji způsob ilustrace, jakou je vždy naznačeno v jakém psychickém rozpoložení se zrovna Vincent nachází - ve formě teček okolo hlavy, v některých případech zkroucené celé prostředí. Povahu Vincenta ve zkratce je taky velmi povedená. Jeho bratr je tu vyobrazený až jako moc velký pohodář - přitom měl taky spoustu psychických problémů. Nakonec mi přijde i povedené ukončení komiksu (smrt Vincenta). Jediné co bych vytkla je: kdo je cílovka? Ze začátku jsem měla pocit, že je to pro děti - takové snadné seznámení s Vincentem. Hned mi problesklo hlavou: už se těším až úkazu svým dětem svého oblíbeného umělce touto knihou! Ale pro děti se mi text zdá dost náročný a dle mého by to úplně nepochopily, pro dospělého je to zas moc dětský příběh - tak jsem z toho trochu zmatená.

11.06.2021 4 z 5

Anin duch Anin duch Vera Brosgol

Krásný komiks pro mladší, pro mě to byla taková odpolední jednohubka. Příběh o holčině a jejich problémech se vztahy, sebevědomím a jinou národností. Za mě je to krásně zpracovaný příběh ze kterého plyne: nevěřit hned všem, každý máme své problémy, buďme hrdí na to jací jsme a podvádět se nevyplácí. (:

Ps. Na přebalu, kde je info o autorce, je špatně vybraný font (nemá diakritiku) - nechápu, že si toho nikdo při vydávání nevšimnul.

11.06.2021 5 z 5

Neohrožené ženy: Sto padesát let boje za volnost, rovnost a sesterství Neohrožené ženy: Sto padesát let boje za volnost, rovnost a sesterství Marta Breen

Malé shrnutí boje za práva žen i s malým naťuknutím práv homosexuálů. Nečekejte žádné podrobné informace, je to opravdu jen výchozí bod, kdo se v tomto tématu ještě nezorientoval nebo neví kde začít. Já bych tuto knihu doporučila každému do domácí knihovničky jako základ! (: Je moc krásně zpravovaná, čtení je srozumitelné a ilustrace je prostě nádherná - nebudete litovat (:

Nejrudější růže rozkvétá Nejrudější růže rozkvétá Liv Strömquist

Tato kniha mi oproti Ovoce poznání přišla trochu slabší, ale to nemění na vysoké úrovni a nezbývá mi nic jiného než hodnotit 5 hvězdami. Kniha byla trochu méně funny, a to mi trochu chybělo, a zároveň míň surová, kritická a ironická. Možná je to jen tématem - netuším, ale Liv mi přišla “měkčí”. Anebo jen moc porovnávám s předchozí knihou, která se dá jen ztěží předehnat. Kdyby šel vrátit čas, nejdříve bych si od Liv přečetla tuhle knihu na navnazení a až pak bych odpálila bombu Ovoce poznání. Doufám, že dojde na překlad i jejích ostatních knih, protože mám pocit, že jsem právě objevila svoji oblíbenou autorku (:

10.06.2021 5 z 5

Geekův rok - 365 zajímavostí ze světa sci-fi a fantasy Geekův rok - 365 zajímavostí ze světa sci-fi a fantasy James Clarke

Bohužel i pro mě byla kniha zklamáním a to nejsem vůbec žádný geek. Na čtení knihy jsem se těšila a plánovala jsem poctivě každý den přečíst odpovídající odstavec.. bohužel se prodleva čtení postupně zvětšovala a nakonec jsem dnes doprolistovala celou knihu. Jak je zde psáno: často nepřesné nebo špatné informace, nezajímavé a většina dní je odbytá tím, kdo se v ten den narodil - no to bych si zvládla každý den najít sama. :( 2 hvězdy dávám jen dobrému nápadu a hezkým ilustracím, jinak je čtení nezajímavé.

07.06.2021 2 z 5

Ovoce poznání Ovoce poznání Liv Strömquist

3 slova: BOŽÍ BOŽÍ BOŽÍ! Z knihy jsem nadšená, osobitý grafický styl Liv se mi moc líbí a dle mého dobře funguje s ručně psaným textem i s občas přidanými fotkami. Protože i tento styl humoru mi přesně sedne, tak čtení mě moc bavilo a často jsem se zasmála nahlas - prostě přesná dávka ironie, která je potřeba k popsání stupidních situací, které se v historii děly a bohužel jejich následky přetrvávají dodnes. Překvapilo mě kolik nových informací jsem se dozvěděla, takže kniha určitě není jen o humoru, ale i o řadě informací. Knihu doporučuji každému! (:

07.06.2021 5 z 5

Moje rudá knížka Moje rudá knížka Lenka Blažejová

Od knihy jsem bohužel měla větší očekávání než to, co mi nakonec dala. Čekala jsem spíše více humoru nebo alespoň informací a obojího tam bylo málo. Kniha se asi hodí především pro malé čtenáře, kde se poprvé setkají s pojmem menstruace a pak si o tom se staršími mohou více pokecat. :) Ale i tak je kniha zajímavá, jen jsem nejspíše nebyla cílovka...

07.06.2021 4 z 5

Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Kdy - Věda a umění dokonalého načasování Daniel H. Pink

Knihy pro osobní rozvoj mám ráda a to především ty, které jsou opřené o zdroje - což tahle kniha splňuje. Bohužel mají často jeden problém, čtení není zajímavé a po čase začne nudit - tahle kniha je přesným opakem, čtení mě bavilo až dokonce! Spoustu zajímavých poznatků o čase a jak s ním nejefektivněji naložit. Určitě některé rady využiji v praxi a knihu můžu jedině doporučit. (:

06.06.2021 5 z 5

Hodná Hodná Marta Fenclová

Pro mě je tohle takové oddychové večerní čtení, přečtené na dva zátahy :) Příběh je poutavý a depresivní téma je pojato tak lehce, že ani nepůsobí depresivně. I když moje situace je úplně jiná, pocit “poslušnosti” moc dobře znám a některé poznámky byly trefné a k zamyšlení! A jak tady bylo již zmíněno - zkomoleniny názvů a jmen jsou v knize opravdu nešťastná.

06.06.2021 4 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Devadesátky miluju a profil @puredevadesatky taky, takže kniha mě nesměla minout. :) I když jsem měla větší očekávání, kniha mě nezklamala. Hodně věcí jsem si oživila a krásně zavzpomínala (a taky se moc těším, až jednou tuhle dobu/knihu budu ukazovat svým dětem). Naopak bych vytkla rychlé prolítnutí témat a dle mého i spoustu chybějících - prostě je to takové moc letem světem. Články známých osobností bych sna di vynechala, už jen proto, že se tam často jen opakovaly témata z předchozích stránek. Občas mi i vadil až moc si subjektivní pohled autorky na devasátky, ale to snad nelze ani vyčítat :)

03.06.2021 4 z 5

Laura Deanová mě už zase nechala Laura Deanová mě už zase nechala Mariko Tamaki

Tak jsem se vrátila do svého pubertálního věku, kdy jsem tyhle knihy milovala. Moje mladší já by si tuhle knihu určitě oblíbilo a mé straší já se zase trochu vrátilo do doby kdy bylo hlavní životní téma: vztahy. Až mi je líto, že mi dneska kniha přišla a já ji po chvilce přečetla - nemůžu uvěřit, že jsem zase přečetla knihu na jeden zátah. Takže za mě hezký komiksový příběh pro teenageři (:

02.06.2021 4 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Protože miluji uměleckou tvorbu Jana Grumla alias Slakinglizarda, nemohla jsem si knihu nechat ujít i vzhledem k tomu, že severské země prostě miluji a kniha mi dala příležitost se k nim zase o něco víc přiblížit. A kdo to má stejně, tak tuhle knihu nesmí vynechat! Ze začátku jsem měla trochu problém se zorientovat ve jménech, ale čím dál jsem četla tím víc jsem se do knížky zamilovávala! Je to takové letem světem, ale severské mýty a báje mi přijdou velmi zajímavé a byla jsem velmi překvapena - a to i co se týče rozdílnosti v zobrazení bohů v Marvelu.

02.06.2021 5 z 5

Zůstane to v rodině Zůstane to v rodině Martin Váša

Kniha dočtena a já mám radost! Samozřejmě mám radost z knihy, ne z toho, že jsem ji dočetla. Hodnotím ji 4 hvězdami, protože jsem, zřejmě po první knize 'Dělám si to sám', měla až přespříliš velké očekávání a dle mého byl začátek knihy trochu slabší. Po první čtvrtině se ale opět objevila velká dávka ironie a specifického Martinova humoru a já se zase jako u první knihy neustále smála nahlas. Prostě skvělá oddechová, humorná kniha - doporučuji pro odreagování :)

27.05.2021 4 z 5

HOT - jak uspět v digitálním světě HOT - jak uspět v digitálním světě Filip Dřímalka

Na začátku knihy mi přišly informace až moc samozřejmé, ale postupně začaly přicházet zajímavé informace, tipy a myšlenky. Zejména pokud nemáte s digitálním světem moc zkušeností anebo potřebujete pochopit smýšlení lidí, kteří se brání moderní technologii. Ke konci se čtení knihy už trochu táhlo a připadalo mi, že se prakticky pořád opakuje to samé.

17.05.2021 4 z 5

Komiksová filozofie Komiksová filozofie Kevin Cannon

Hezky zpracovaný přehled základů filozofie. Kniha je srozumitelná a pro snadné pochopení filozofických směrů uvádí skvělé příklady. Zároveň mě baví s jakým humorem a lehkostí jsou informace předávány. Ilustrace celou knihu perfektně doplňují. (:

17.05.2021 5 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Za mě zábavně napsaná biografie! Způsob psaní mi přišel zajímavý, celkově mě kniha bavila a četla se rychle. Tomáš mi vůbec nepřijde komplikovaný a ani trochu namyšlený, jak se o něm tvrdí - naopak, mně je velmi sympatický a mám pocit, že toho máme dost společného. Knihu doporučuji (:

12.05.2021 5 z 5