m_martina m_martina komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná kniha, která se mi opravdu moc líbila. Nebyla sice úplně taková, jak jsem očekávala, ale na druhou stranu jsem byla příjemně překvapená. Hezky se mi četla, nedokázala jsem ji odložit, proto ji hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.

10.09.2023 5 z 5

Plavčíci kapitána Bontekoea Plavčíci kapitána Bontekoea Johan Fabricius

Zakoupeno kdysi dávno pro syna. Knihu jsem si sama přečetla až teď a musím říct, že je to zajímavý a dobrodružný příběh, odrážející realitu života v té době. Nemám tedy co vytknout, i když bych knihu doporučila spíš dospívajícím klukům.

07.09.2023 5 z 5

Klubko zmijí Klubko zmijí Dominik Dán

Jsem opravdu zvědavá, co budu číst, až mi dojdou knihy z této řady od mého nejoblíbenějšího spisovatele Dominika Dána. Ale zatím mi ještě nějaké zbývají, naštěstí. Líbil se mi i tento případ, přečetla jsem ho jedním dechem.

04.09.2023 5 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Uteklo už víc než půl roku, co jsem dočetla předchozí knihu z řady Panský dům. A také tohle pokračování osudů rodiny Melzerových se mi líbilo. Četlo se krásně, proto nemám co vytknout a těším se na poslední díl.

01.09.2023 5 z 5

U pana Vondrušky jsem zůstala a jen se posunula z Olomouce k Bezdězu. A líbilo se mi tam stejně jako na mé rodné Moravě. Hodnotím tedy opět pěti hvězdami a na tohoto pana spisovatele určitě nezanevřu.

29.08.2023 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška píše hezké detektivky, které se krásně čtou. Líbila se mi také tato z Olomouce, Moravu mám moc ráda, protože jsem se tady narodila a stále zde žiji. Hodnotím tedy pěti hvězdami a doporučuji.

27.08.2023 5 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Koupila jsem si tento diář už v září minulého roku, ale samozřejmě ho s sebou nosím celý tento rok. A moc se mi líbí, i když je trochu větší. Čtenářskou výzvu sice neplním, ale používám ho za jiným účelem. Jen mne mrzí, že na rok 2024 se už asi podobný diář nechystá?

23.08.2023 5 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Tuto řadu mám moc ráda, je to taková moje sázka na jistotu. Kate Burkholderová je sympatická a já jsem si zase hezky početla.

22.08.2023 5 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Z této knihy se budu určitě ještě chvíli vzpamatovávat, hlavně z toho důvodu, že to byl opravdu drsný, ale jinak naprosto skvělý thriller. Doporučuji.

19.08.2023 5 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Docela slabé, jsem celkem zklamaná. Kniha se mi moc nelíbila, musela jsem se jí tak trochu prokousat, proto dnes jen tři hvězdy. Na víc tentokrát moje jinak oblíbená spisovatelka nedosáhla, bohužel.

15.08.2023 3 z 5

Vyvolená k smrti Vyvolená k smrti Lisa Jackson

Nemohla jsem jinak, než hned po dočtení prvního dílu sáhnout po tomhle pokračování. A zase se mi opravdu líbilo. Kniha se četla sama, proto dávám pět hvězd a doporučuji.

11.08.2023 5 z 5

Osamělá smrt Osamělá smrt Lisa Jackson

Výborná, neskutečně čtivá kniha. A tak napínavá! Přečetla jsem ji jedním dechem. A protože konec zůstal otevřený, hned otevírám pokračování.

08.08.2023 5 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Knihy s Kate Burkholderovou mám moc ráda, proto mne nemohla minout ani tato. A bylo to opět výborné čtení, od kterého jsem se nemohla odpoutat. Konec mě překvapil, proto dávám pět hvězd a velké doporučení.

05.08.2023 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Zvláštní kniha. Bohužel mi nesedla tolik, jak jsem očekávala. Kdyby byla reálnější, líbila by se mi určitě víc. Takhle jenom čtyři hvězdy za čtivost a další části už si odpustím.

01.08.2023 4 z 5

Gangréna Gangréna Rolf Börjlind

Hned po čtvrtém dílu jsem si přečetla tento pátý s názvem Gangréna. A bylo to zase výborné čtení, které jsem jen těžko dávala z ruky. Doporučuji, ale teď si dám chvíli pauzu, než si přečtu pokračování.

29.07.2023 5 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Zajímavá a čtivá kniha, líbila se mi i navzdory tématu, které se týkalo uprchlíků. Většina toho, co bych mohla a chtěla napsat, už napsali ostatní přede mnou. Proto knize dávám pět hvězd a těším se na pokračování.

27.07.2023 5 z 5

Bez viny Bez viny Charlotte Link

Určitě nejlepší případ z této řady. Napínavý a nedá se od něj odtrhnout. Tahle paní spisovatelka píše výborně a její knihy se dobře čtou. Za sebe doporučuji.

22.07.2023 5 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Ani tato výborná kniha mého oblíbeného Dominika Dána nezklamala. Četla se jedním dechem a já jsem byla spokojená. Nejsem ale úplně objektivní, protože knihám z této řady nikdy nedám méně než plný počet hvězd.

20.07.2023 5 z 5

Zálesák Zálesák Zane Grey

Tuto knihu jsem už četla před spoustou let a teď jsem si ji v knihovně vypůjčila znovu. A přestože už dávno nejsem to mladé děvče, co tenkrát, byla jsem jí znovu nadšená. Hlavně kvůli té romantice, na kterou nedám dopustit. Opravdu to byl krásný návrat do dob mládí.

17.07.2023 5 z 5

Ostrov Ostrov Rudolf Havlík

Příjemná kniha, stejně jako film se mi líbila. Jako čtení na léto doporučuji.

14.07.2023 5 z 5