m_martina m_martina komentáře u knih

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Tato paní spisovatelka mi dlouho unikala, ale nakonec jsem dala na doporučení mých oblíbených. A bylo to výborné čtení, i když mi vadilo, že se ztratila malá holčička. Ale Fredrika je sympatická mladá žena, proto budu pokračovat dalšími knihami.

01.11.2023 5 z 5

Průlom a odhodlání Průlom a odhodlání Ulrike Schweikert

Jsem bohužel docela zklamaná. Na knihu jsem se opravdu těšila, protože předchozí od paní spisovatelky Naděje a osud mne zaujala a moc se mi líbila. Ale tady jsem měla pocit, jako by ji snad napsal někdo jiný. Zdlouhavá líčení mě nebavila a ani příběh mi nesednul. Je mi to líto, ale nemohu dát víc než tři hvězdy.

30.10.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Bryndzovy knihy se mi vždycky moc líbí, protože se tak krásně čtou. Navíc mám tuto řadu s Kate opravdu moc ráda. Nezklamala mě ani tato kniha, ve které Kate s Tristanem vyšetřují záhadné zmizení malého chlapce z doby před jedenácti lety. Hodnotím pěti hvězdami a doporučuji.

27.10.2023 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Pro mne jedna z nejlepších knih tohoto roku! Ze začátku jsem k ní přistupovala po špičkách, protože jsem nevěděla, jestli se mi bude líbit. Nakonec jsem ale nemohla přestat číst a Paula s Helmutem mi přirostli k srdci. A na závěr jsem si dokonce poplakala.

24.10.2023 5 z 5

Zmrazené zlato Zmrazené zlato Rolf Börjlind

Řadu případů s Olivií a Tomem mám ráda a už jsem se dostala téměř na konec, protože tohle je u nás vydaná předposlední kniha. Odehrává se na horách i v zahraničí a k tomu je napínavá. Nemám tedy už co dodat a časem si samozřejmě přečtu také poslední díl.

21.10.2023 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Maria Nikolai

Tak a tahle rodinná sága, týkající se Čokoládovny, se uzavřela. Tato část se odehrává v temné době, kdy k moci nastupují fašisté. Nakonec ale všechno dobře dopadne a to já mám ráda. Přestože se mi, stejně jako mým oblíbeným, nejvíc líbil druhý díl, celou řadu hodnotím pozitivně a tuhle závěrečnou knihu hodnotím pěti hvězdami.

18.10.2023 5 z 5

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

Jsem nadšená, pokračování Čokoládovny se mi moc líbilo, určitě víc než první část, a tak krásně se četlo. Všichni jsou tam vesměs sympatičtí, pochopitelně až na několik výjimek. Jsem opravdu zvědavá, jak to bude dál, proto jdu hned číst poslední díl.

15.10.2023 5 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Knihy tohoto typu jsou můj šálek čaje, proto je tak ráda čtu. Ale s tímto prvním dílem jsem se na začátku trochu trápila, proto dávám o jednu hvězdu méně. Přesto se těším na pokračování, které hned otevírám.

13.10.2023 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Krásně napsaná kniha o životech tří silných žen se mi opravdu moc líbila. A jejich osudy jsou propojené jako v titulu zmíněný cop, přestože se vůbec neznají. Tento čtivý příběh doporučuji.

10.10.2023 5 z 5

Jedinečný Jeeves Jedinečný Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Knihy s Jeevesem mám ráda a už jsem jich několik přečetla. Nezklamala mě ani tato. Samozřejmě je to humor anglický, který nemusí sednout každému, ale mně se líbí. Jako oddechovka kniha svůj účel splnila a já jsem se i pobavila.

07.10.2023 5 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Příběhy tohoto typu mám ráda a tento se mi líbil do té míry, že jsem nemohla přestat číst. Kniha vypráví nádherný a současně smutný příběh mladé Gwen. A paní spisovatelka mne zavedla na Cejlon, kde jsem se cítila dobře. Konec mne ale rozplakal. Přitom jenom stačilo si sednout a promluvit si.

04.10.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Rozhovory s kapitánem Davidem Heclem mne zaujaly a hezky se mi četly. Ani jsem netušila, že by mohla být literatura faktu tak dobrá. Knihu mi doporučila moje starší sestra, proto jí tímto děkuji.

01.10.2023 5 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Pro mne byl tohle určitě jeden z nejkrásnějších příběhů, které jsem kdy četla. Kniha se dotkla mého srdce a ještě dlouho na ni nezapomenu. A stejně jako u filmu jsem i zde nedokázala potlačit slzy. Na hodnocení mi ani pět hvězd nestačí a doporučuji!

29.09.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

U této paní spisovatelky to mám jako na houpačce, protože ne všechny knihy od ní se mi líbí. Ale tento pěkný příběh se mi vryl do srdce. Přečetla jsem ho jedním dechem a určitě na něj hned tak brzy nezapomenu. A doporučuji.

27.09.2023 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Zajímavá kniha, odehrávající se v malebném městě Giverny. Je hodně atmosférická, úplně jsem měla pocit, jako bych tam byla také. A policejní vyšetřování tomu dodalo napětí. Konec byl skvělý, přesto mi tam něco nechtělo sednout, proto za mne jen čtyři hvězdy.

24.09.2023 4 z 5

Strakatý pás a jiné případy Sherlocka Holmese Strakatý pás a jiné případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Všechny povídky z tohoto vydání jsem četla už v jiných knihách. Ráda jsem se k nim vrátila a zopakovala si je. Ani jedna mne nezklamala, proto udílím pět hvězd a doporučuji.

22.09.2023 5 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Knihy od Joy se čtou dobře snad vždycky. Stránky jen letí a já se od čtení nemůžu odtrhnout. Jenomže u této knihy jsem trochu na vážkách. Konec mne sice opravdu překvapil, ale nebyla jsem s ním úplně spokojená. Možná jsem si ho představovala nějak jinak. Za to tedy o hvězdu méně.

21.09.2023 4 z 5

Tento diář hodnotím až zpětně, kdy už máme rok 2022 dávno za sebou. Ale přesto se mi opravdu moc líbil, zajímavé pro mne byly hlavně kolonky s daty narození spisovatelů. Používala jsem ho na zapisování svých poznámek, protože Čtenářskou výzvu neplním.

18.09.2023 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Jednou za čas vylovím knihu, kterou jsem před lety zakoupila pro syna a zatím jsem si ji nepřečetla. A tohle byl právě ten případ, přestože dobrodružné příběhy už cíleně nevyhledávám. Tato kniha se mi ale četla dobře a líbila se mi. Nemám tedy v podstatě co vytknout, proto dávám pět hvězd a doporučuji hlavně mládeži.

16.09.2023 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Za mne zajímavá kniha, k tomu napínavá a čtivá. Nemám co dodat, proto dávám pět hvězd a doporučení.

13.09.2023 5 z 5