Lzicenka Lzicenka komentáře u knih

Žabák Valentýn a malinově červené autíčko Žabák Valentýn a malinově červené autíčko Burny Bos

Krásný jednoduchý příběh o hledání vlastní identity. Super jako pohádka na dobrou noc. Doporučuji pro děti 4-6 let.

03.09.2013 5 z 5

Podváděná Podváděná Kateřina Janouchová

Trochu moc příběhů (nevěra, děti, zločin, příběhy z porodního sálu jak pacientek, tak i kolegyní...) v jednom románu, což by možná šlo ještě ustát, ale rozhodně při lepším zpracování. Od půlky už jsem nebyla sto se v tom všem pitvat a jen tak jsem to popřeskakovala, abych věděla, jak to vše dopadne.

03.09.2013 1 z 5

Hop nebo trop Hop nebo trop Eva Pelantová

Nemám moc možnost sledovat televizi a po shlédnutí jednoho dílu seriálu jsem sáhla po knize. Nezklamala a bylo mi líto, že už končí.

20.08.2013 5 z 5

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Zpočátku jsem měla teda problém zjistit, kdo co vlastně vypráví (jakože prvně Ondřej a pak jeho matka). To že se to člověk snaží dočíst do konce a pak zjistí, že to žádný konec nemá, to podle mě odpovídá celé knize, kdy se postavy snaží zjistit podstatu svých životů a dojdou k tomu, že vlastně tápou... Taky mě zaujalo, jaký životní nadhled a zkušenost v sobě Hůlová našla ve svém věku.

20.08.2013 2 z 5

Poklad ze Samarkandu Poklad ze Samarkandu Odil Jokubov

Kniha nic moc, kdyby nebyla z Uzbekistánu, vůbec bych ji nečetla...

20.08.2013 1 z 5

Matky Matky Jan Koubek

Takové milé počtení, sled životních osudů různých žen na připomenutí si, že pro každého je ta jeho starost ta největší... Ale zas na druhou stranu nic moc překvapivého, celkem dobře odhadnutelné konce příběhů...

09.07.2013 4 z 5

Lanýže Lanýže Lenka Horňáková-Civade

Pro mě úžasná kniha, v tomhle uspěchaném světě dokáže autorka navodit klid a pohodu, která se dá jen závidět. Dobrý příklad toho, že se věci nemají hrotit, řešit hned a teď a že časem se vše vyřeší a urovná skoro samo...

04.07.2013 5 z 5

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Richard P. Feynman

Knihy pro ty, kteří si myslí, že fyzici, matematici atd. jsou lidé z jiného světa :-) Výborná kniha.

24.06.2013 5 z 5

Čistá duše Čistá duše Sylvia Nasar

Tolik popisu doby a společnosti, že jsem z toho nebyla schopna vytáhnout podstatu života p. Nashe. Jakoby se v tom všem okolo ztrácel. Nedočetla jsem. Zkusím film.

30.05.2013 1 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Pro mě první Pratchett, na doporučení kamarádky a pár dalších přátel, kteří na něho nedají dopustit ..., zde teda v kombinaci s Gaimanem, což byl asi omyl vybrat si zrovna tuto knihu jako první.
Při čtení jsem si říkala, že mi trvalo minimálně půl knihy, než se ve mě "něco" zlomilo a kniha mě chytla. Zde si v komentářích čtu, že to je knihou a ne zvykáním si na Pratchetta :-) Mám doma ještě Soudné sestry, takže tomu dám ještě jeden pokus.

29.05.2013 4 z 5

Stopka & spol. Stopka & spol. Rudyard Kipling

Na tuhle knihu jsem po letech narazila a vzpomněla si, jak mě v mládí bavila. Doporučuji mládeži :-)

23.05.2013 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Doporučuji přečíst, nechat uležet a potom shlédnout film jen tak na doplnění. V mém případě vyšla vítězně kniha, neboť do filmu se nevešly všechny pocity obou protagonistů, které si myslím byly hodně důležité pro pochopení jejich duševních stavů.

07.05.2013 5 z 5

Manželské vraždění Manželské vraždění Éric-Emmanuel Schmitt

Knihu jsem už jednou četla, leč ve mně nezanechala stopy, ani jsem si nebyla jistá, zda jsem ji četla či ne. Tak jsem si ji letmo připomněla, díky dialogům se čte dobře a rychle, ale určitě by téma knihy mnohem víc vyniklo na divadelních prknech. Jako kniha to není úplně ono.

24.04.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Odvažuji se tvrdit, že na téhle knize je poznat, co dokáže dobrá reklama, propagace, marketing... - ta by v tomto případě měla 5 hvězdiček, na rozdíl od knihy.

23.04.2013

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Dávám pět hvězd, jelikož patřím k těm, kterým tahle kniha ovlivnila život. V době, kdy jsem ji četla, jsem opravdu sebrala svých pět švestek a s pár lidmi vyrazila "on the road". A to ve spojení s knihou A bude hůř..., takže naše kroky směřovaly do Francie. Kouzlo knihy je určitě v době dospívání a hledání cesty životem. Nejsem si jistá, že teď by mě kniha taky zaujala.

12.04.2013 5 z 5

Uzdravení rodových kořenů Uzdravení rodových kořenů Kenneth McAll

Čtěte s nadhledem, ať nejste zklamaní, pokud by uzdravování rodových kořenů ve vaší rodině nefungovalo!!!

11.04.2013 4 z 5

Ježíš – lékař těla i duše Ježíš – lékař těla i duše Elias Vella

Pro mě od autora opět kniha, která je po ruce a ve které si čas od času zalistuji, abych získala patřičný nadhled nad problémy.

11.04.2013 5 z 5

Zakotvit svůj život v Bohu Zakotvit svůj život v Bohu Elias Vella

Kniha, kterou opakovaně brouzdám a která mi přináší nadhled nad problémy života.

11.04.2013 5 z 5

Dívka se zlatými kalhotkami Dívka se zlatými kalhotkami Juan Marsé

Možná pro někoho zajímavý příběh, zajímavá myšlenka, pro mě však prakticky nečitelná kniha. Nenašla jsem v ní nic, co by mě přinutilo ji dočíst do konce.

10.04.2013 1 z 5

Dědictví v Champagni Dědictví v Champagni Sarah-Kate Lynch

Zajímavý námět na příběh, jen na můj vkus až příliš mnoho pasáží o jídle. Připomnělo mi to knihy Enid Blyton o Správné pětce, tam je taky každé napětí řádně proloženo svačinkami apod. Nicméně ačkoli mě kniha při čtení moc nenadchla po stylistické stránce, nyní ve mně teprve dozrává (asi jako to správné šampaňské :-) ) příběh sám a nutí mě nad obsahem ještě stále přemýšlet, což na knize oceňuji.

02.04.2013 3 z 5