Uzdravení rodových kořenů

Uzdravení rodových kořenů https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73843/uzdraveni-rodovych-korenu-73843.jpg 3 13 6

Duchovní bída nebo prokletí rodiny, které je opakem požehnání, se může projevovat například vícegeneračním narušením rodinných vztahů, chorobnou zuřivostí táhnoucí se rodem, častými pokusy o sebevraždu v rodině nebo řadou tragických úmrtí, ale také jakoby dědičnými závislostmi nebo záhadnými nemocemi. Sami lidé, kterých se to týká, mívají pocit, jako by se jim zlo lepilo na paty, jako by se jejich rodem vinula černá nit. Některé z těchto zátěží postihující více generací popsal ve své knize anglický psychiatr dr. Kenneth McAll. Byl přesvědčen, že množí pacienti trpící zdánlivě příznaky psychických nemocí jsou ve skutečnosti obětí negativního duchovní zátěže svého rodu a jeho historie. V této knize jde o jeho zkušenosti s duchovním uzdravováním rodu nebo rodových kořenů člověka. Kniha je určena lidem v pastoraci, příbuzným a přátelům vážně nemocných lidí.... celý text

Duchovní literatura Náboženství Literatura naučná
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Healing the Family Tree , 2002

Kopretina
17.03.2022 5 z 5

Co k této knize, která je tolik kritizována, říct? Mě vede hlavně k tomu, abych věřila, že Ježíš dokáže uzdravovat, a že víra v něj je to nejdůležitější. Máme takové možnosti, co se týče eucharistie.. Ale kde je víra, i věřící jsou skeptičtí.

Shindo
27.12.2017 2 z 5

Kniha síce vyšla pod hlavičkou katolíckeho nakladateľstva, obsah je však diskutabilný, no zaujímavý. Z medicínskeho hľadiska je časté, že ak mal niekto nejakú chorobu v rodinnej anamnéze, je šanca, že sa objaví aj uňho samotného. Prečo by to teda nemohlo platiť aj v tomto prípade? Zvlášť, ak sa cirkevníci tak radi oháňajú absurditou zvanou "dedičný hriech", čo je v podstate to isté - znášanie trestu a následkov za to, čo urobili ich predkovia.
Stojí za prečítanie a kritické zhodnotenie.

Betuse7
14.09.2013

kniha se mi líbila, nejde zde prioritně o vymýtání, ale o lásku k bližnímu. Znám pár lidí, který pomohla k uzdravení rodin. Vzhledem k tomu, že čtu Terapii pevného objetí od paní Prekopové, kde naráží na stejnou problematiku u svých klientů, pochybuji, že by to byl výmysl. Je to svědectví lékaře a jeho pacientů, tedy subjektivní. Ale kdo má právo říct, že to tak není, jen proto, že nemá osobní zkušenost? Pán Bůh má různé kanály, jak nechat "lásku znovu proudit", nestojí o dogmatická učení "pravdy". Navíc pochybuji, že by to bylo v protikladu s učením katolické církve, když o tom samém mluví Elias Vella, oficiální exorcista. + předmluva ke knize je od p.Kodeta a často doporučovaná je MUDr.Svatošovou a dalšími. Kdo se bojí, nesmí do lesa, nebojte se, a budete obohaceni. Minimálně vás nenechá v klidu a vyprovokuje vás k hledání Kristovi blízkosti. (živého, vzkříšeného nejen umrlce na kříži:)

Garik
11.04.2013

Tu si dovolím iba takú „technickú“ poznámku:
Tzv. „Uzdravovanie rodových koreňov“ je nezmyselná povera (aj keď ju propaguje psychiater), ktorá má pramálo spoločného s kresťanstvom, svoje tézy podporuje účelovo a z kontextu vytrhnutými biblickými citátmi a stojí v protiklade k učeniu Katolíckej cirkvi.
Záujemcom o túto tému možno odporučiť publikáciu „Trpíme za hriechy svojich predkov?“ od Imricha Degra (Don Bosco 2011, 40 str.), kde je stručne vysvetlený pôvod tohto mylného presvedčenia, nebezpečenstvá jeho pôsobenia, pričom vysvetlenie je, okrem iného, uvedené v biblickom kontexte. Je tu tiež objasnený postoj Katolíckej cirkvi.

Lzicenka
11.04.2013 4 z 5

Čtěte s nadhledem, ať nejste zklamaní, pokud by uzdravování rodových kořenů ve vaší rodině nefungovalo!!!

anthea
03.01.2013 1 z 5

Zdálo se mi to poněkud všechno přehnané. Ani se mi to nechtělo dočíst.