lynx lynx komentáře u knih

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Další kniha popisující osudy lidí, kteří přežili jadernou apokalypsu. Autor barvitě popisuje nejen zničenou krajinu, ale nahlíží i do psychiky jednotlivých postav. Konec knihy mně prostě dostal.

28.08.2017 4 z 5

Desátý svědek Desátý svědek Leonard Rosen

Kniha je velmi poutavě napsána, děj se rozbíhá od první stránky a vrcholí drsným rozuzlením.
Autor velmi dobře vystihuje pocity hlavního hrdiny, který naráží na nacistickou minulost osob kolem dívky, kterou miluje a snaží se s ní vyrovnat. Na druhé straně vzpomíná na "strýčka", který přežil holokaust. Knihu doporučuji všem, kteří se zajímají o pronásledování fašistů po druhé světové válce a problematiku s tím spojenou. Kdo četl knihu Fredericka Forsytha Spis ODESSA nebude touto knihou zklamán.

10.08.2016 5 z 5

Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Matthew Reilly

Na knihu jsem se těšil, velmi mně zajímalo jak se autor "porve" se striktně historickým tématem. Je pravdou, že první třetina knihy není až tak nacpaná dějem, jak jsem u tohoto autora zvyklý. Postupně, ale příběh graduje až do překvapivého konce. Knihu jsem si velice užil a na dovolené jsem ji doslova zhltal.

18.07.2016 5 z 5

Kdo s koho, Satane! Kdo s koho, Satane! Pierre Boulle

Knihu jsem přečetl z velkým zájmem. Připouštím, že při čtení některých pasáží jsem měl husí kůži jako pralinky.

01.06.2016 4 z 5

Hitlerův houslista Hitlerův houslista Igal Shamir

Knihu jsem přečetl jedním dechem, velice se mi líbila. Autor si zvolil velice zajímavé téma, které mistrovsky vygradoval až na vrchol. Závěr knihy je pojat reálně a donutil mně nad ním ještě dlouho přemýšlet. Komu se líbila kniha Fredericka Forsytha Spis Odessa ten nebude zklamán.

07.04.2016 5 z 5

Liána smrti Liána smrti Jarmila Loukotková

Nádherný dobrodružný příběh pro mládež, který je zasazen do reálného prostředí a kde neteče krev proudem. Knihu jsem s odstupem let četl několikrát a stále pro mně neztratila kouzlo.

12.02.2016 5 z 5

Pět minut po půlnoci Pět minut po půlnoci James Thayer

Knihu jsem četl již několikrát a pořád se k ní rád vracím. Velmi zajímavý popis posledních dní
II. světové války v Německu a jedna z možných verzí smrti Adolfa Hitlera.

04.09.2015 5 z 5

Střežená zóna Střežená zóna Matthew Reilly

Na novou knihu jsem se velmi těšil. Mohu konstatovat, že mně v žádném případě nezklamala. Hlavní hrdinka - odborník se zajímavým životním příběhem, zajímavé prostředí, vhodné zapojení odborných poznatků do textu a velmi příjemné zakončení. Knihu jsem přečetl od začátku do konce jedním dechem.

30.07.2015 5 z 5

Vězni hor Vězni hor Gilbert Bordes

Velmi mně zaujalo téma knihy, je velmi dobře a čtivě napsána. Autor od první do poslední stránky vypráví životní příběh dětí z různých poměrů, které se musí stmelit, aby přežili v drsných podmínkách zimy v Pyrenejích. Jedná se o fikci nebo skutečný příběh? Na to odpoví až poslední kapitola.

24.04.2015 4 z 5

Pomsta Himaláje? V zajetí ledu a zla Pomsta Himaláje? V zajetí ledu a zla Leslie L. Lawrence

Kniha se velmi dobře četla, děj má spád. Knihu jsem si koupil jen tak bez většího zájmu, ale mile jsem byl překvapen. Zajímavá zápletka a zajímavém prostředí.

18.02.2015 4 z 5

Gladiatrix Gladiatrix Russell Whitfield

Knihu mi doporučil syn, který ji přečetl s velkým nadšením. Prvních padesát stran jsem přemýšlel nad tím, že ji odložím a to především kvůli neobratným slohovým obratům autora a chybám v textu. Pak jsem se do knihy začetl a byl jsem doslova vtažen do děje. Vyvrcholení děje mně trochu překvapilo, ale příjemně.
Myslím si, že tato kniha stojí za přečtení, protože poutavým a čtivým způsobem přibližuje málo známou skutečnost, že do arény k boji na život a na smrt vstupovaly i ženy.

03.02.2015 4 z 5

Zajatci bouře Zajatci bouře Thomas W. Young

Autor v knize velmi dobře a reálně popisuje atmosféru války v Afganistanu. Napínavé od začátku do konce.

26.01.2015 5 z 5

Trefa do černého Trefa do černého Stephen Hunter

Poměrně hodně jsem se na tuto knihu těšil, ale skutečnost mně velmi zklamala. Roztříštěnost děje, mnoho politiky.

26.01.2015 2 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Velmi čtivé, asi jedna s Rollinsových nejlepších.

02.01.2015 5 z 5

Peklo v bažinách Peklo v bažinách Stephen Hunter

Skvělá kniha. Zajímavý námět, zasazený do neobvyklého prostředí, které je velmi barvitě popsáno.

11.09.2014 5 z 5

Snadný terč Snadný terč Stephen Hunter

Po přečtení Černého světla a Pekla v bažinách jsem očekával daleko víc.

11.09.2014 2 z 5

Omega Omega Michael DiMercurio