Pomsta Himaláje? V zajetí ledu a zla

Pomsta Himaláje? V zajetí ledu a zla https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180869/pomsta-himalaje-v-zajeti-ledu-a-zla-180869.jpeg 5 9 4

Z nepálského hlavního města se vypraví do Himaláje vědecká expedice, kterou organizuje záhadný pan Thompson, jehož nikdo nezná, dokonce ani vedoucí výpravy. Od samého začátku je tato mezinárodní výprava provázená zlověstnými znameními a tragédiemi. Neschůdný terén, nepříznivé počasí, plíživé nebezpečí, které expedici obklopuje jako neviditelný mrak, nevysvětlitelné vraždy několika členů výpravy ... Expedice však musí dorazit do buddhistického kláštera, nechce-li zahynout ve sněhových bouřích, jež zuří v himalájskách průsmycích. Čeká snad pan Thompson na výpravu v tomto klášteře? Přeruší se tam snad řetězec krutých vražd, nebo i další členové výpravy budou nalezeni s nožem v srdci? Kdo a proč vylákal tuto mezinárodní společnost mezi himalájské velikány? Vrátí se vůbec někdo živ a zdráv do svého evropského domova? Odpověď naleznete v tomto napínavém detektivním románu stejně jako zajímavé informace o životě za zdmi budhistického kláštera, o himalájské přírodě a tamějších legendách a obyčejích.... celý text

janina66
12.01.2021 5 z 5

Dobrodružná, zábavná a velice čtivá detektivka. Moc mě kniha bavila. Mám ráda takovéto knihy, napínavé, spousty sněhu a tajemna. Záhadný klášter a gradace knihy. Nemáte šanci uhodnout pachatele. Opravdu povedená detektivka.

TheRaven
31.03.2019 4 z 5

Neskutečně zábavná a nezvykle dobrodružná detektivka se spoustou sněhu, mrtvol, monologů, dialogů i multilogů a hromadou suchého humoru. Navíc v nezvyklém prostředí, které samo o sobě přidává několik plusových bodů. Závěr pobavil i potěšil, byť pro čtenáře, kteří vraha/pointu rádi odhalují sami, to asi bude zklamání, poněvadž jsou bez šance. Každopádně doporučuji, protože asi jen málokde uslyšíte od chlapíka visícího kdesi v Himálaji v hlubokém mrazu ze střechy, jak na klidnou otázku: „Co je tam nahoře nového?“ stejně klidně odpovídá: „Co po mě chcete? Byl jsem si natrhat konvalinky.“

čef
23.11.2015 5 z 5

Komplikovaný děj s mnoha zvraty a mrtvolami vyprávěný svižně se suchým anglickým humorem, což je u maďarského spisovatele jistě pozoruhodné. Klasická detektivka, obdoba např.Deseti malých černoušků, zasazená netradičně do himalájských hor. Nenudí, pobaví.

lynx
18.02.2015 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, děj má spád. Knihu jsem si koupil jen tak bez většího zájmu, ale mile jsem byl překvapen. Zajímavá zápletka a zajímavém prostředí.

Leslie L. Lawrence
maďarská, 1939